ONLINE MAGAZIN

DOMINA – Predbehla dobu o mnoho storočí

Neuveriteľný skutočný príbeh Livie Drusilly, manželky Caesara Augusta, ožíva tento mesiac na televíznej stanici Epic Drama.

DOMINA ponúka divákom pútavý pohľad do starovekého Ríma, konkrétne do obdobia okolo roku 27 pred Kristom. Seriál, ktorý predstavil režisér David Evans, sa však opiera o príbehy žien, ktoré stáli za mocnými mužmi vtedajšej doby. Hlavnou postavou je Lívia Drusilla, ktorú hrá charizmatická Kasia Smutniak.

Lívia však nie je len obyčajnou ženou svojej doby, je silnou a vplyvnou osobnosťou, ktorá prepisuje históriu a úlohu žien v spoločnosti. Smutniak, hrdá na feministický podtón seriálu, v rozhovore pre Yahoo News povedala: „Je to veľmi silný príbeh o emancipácii žien v čase, keď to bolo takmer nemožné.“ Tento aspekt činí seriál Domina nielen zaujímavou z historického hľadiska, ale aj ako inšpiráciu pre súčasné generácie žien, ktoré bojujú za svoje miesto v spoločnosti.

Jedinečnosť seriálu spočíva aj v tom, že skúma životy žien v antickom Ríme z rôznych uhlov pohľadu, čím odkrýva ich silu, zraniteľnosť a vplyv, ktorý mohli mať na dianie v rímskom impériu. Smutniak poukázala na to, že Domina ukazuje, ako ženy využívali svoju inteligenciu a zručnosti v diplomacii a manipulácii, aby prežili a prosperovali v mužmi ovládanom svete.

Seriál vtiahne divákov do diania aj vďaka jedinečnej rekonštrukcii starovekého Ríma a umožní im ponoriť sa do autentického prostredia vtedajšej doby. Tvorcovia seriálu venovali veľkú pozornosť aj kostýmom, aby čo najvernejšie zobrazili módne trendy antického Ríma.

Seriál Domina získal pozornosť a uznanie na rôznych filmových festivaloch a cenových udalostiach, čím si vyslúžila miesto medzi významnými historickými drámami súčasnosti. Vďaka svojmu jedinečnému prístupu k historickému vykresleniu žien, zaujímavostiam z nakrúcania a silnému  odkazu, je Domina seriálom, ktorý nesmie chýbať v repertoári každého milovníka histórie a silných ženských postáv.

Seriál Domina bude exkluzívne na slovensku odvysielaná televíznou stanicou Epic Drama už 19.2. o 21:00. Nenechajte si ujsť historickú drámu silného pravdivého príbehu ženy, ktorá v neľahkých časoch si dokázala vybudovať rešpekt a postavenie.

Trailer: https://youtu.be/cYTRX3_6i2s?si=7aqnETeRsNTXY-SF

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Náš tip Radíme Vám

Brno láka na 5 ikonických víl modernej architektúry

Po vlaňajšom úspechu turistického balíčka 1 víkend a 4 ikonické vily, ktorý ponúkalo TIC BRNO v spolupráci so správcami všetkých objektov, sa tento rok môžu návštevníci Brna tešiť na prírastok: Za víkend totiž majú šancu spoznať hneď 5 víl – vrátane novo otvorenej Arnoldovej vily. „Vďaka výnimočnej spolupráci piatich brnianskych inštitúcií vznikol pred dvoma rokmi […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Umenie a kultúra

TIP NA VÍKEND

Divadlo Jána Palárika v Trnave uvedie v piatok a v sobotu obľúbenú inscenáciu venovanú Jaroslavovi Filipovi, predstavenie s názvom Púpätko bude patriť deťom od šiestich mesiacov a výstavy ponúkajú dve trnavské galérie.

Čítať ďalej
Náš tip Príroda Radíme Vám

Kedy sa veľryby presťahovali do mora a stratili nohy?

História veľrýb je jedným z najväčších zázrakov a tajomstiev evolúcie. Ako tieto cicavce dýchajúce pľúcami prišli o nohy a vrátili sa do mora? Na túto otázku sa pokúsi odpovedať dokument Tajomné údolie veľrýb v Egypte, ktorý bude mať premiéru vo štvrtok 29. februára o 20:00 na Viasat Nature. Z 90 druhov dnes žijúcich veľrýb sú […]

Čítať ďalej