ONLINE MAGAZIN

Príbehy vo vlaku – staňte sa knihobežníkom a stretnite sa so spisovateľmi

Knihobežník prináša voľné knihy na čítanie a spisovateľov do IC Martinus.sk
Spisovatelia budú čítať vo vlaku
Netradičné stretnutie s literatúrou vo vlaku
Netradičný zážitok z cesty vlakom od Bratislavy až po Košice.Projekt Knihobežník prináša v marci do IC Martinus.sk a IC Kriváňpríbehy z pera štyroch slovenských spisovateľov, ktoré sami autori budú čítať  cez vlakové reproduktory. Navyše sa cestujúci môžu vo vlaku aj osobne s autormi stretnúť pri káve. Okrem toho budú v priebehu mesiaca knihy do vlaku dopĺňané desiatky zaujímavých titulov, aby ľuďom spríjemnili cestovanie.

 

Projekt Knihobežník sa v marci predstaví na slovenských železničných tratiach.Vo vlakoch IC Martinus.sk a IC Kriváň bude prezentovať  tvorbu  štyroch slovenských autorov. Po jednotlivých zastávkach si cestujúci vypočujú krátke úryvky z ich kníh a s autormi sa dokonca môžu osobne stretnúť v reštauračnom vozni na vybraných úsekoch Bratislava – Košice a naspäť. Prítomnosť autora vo vlaku bude ohlásená cez vlakové reproduktory. V piatok 7. marca sa na nich teší Braňo Jobus(Láskavé rozprávky, Ako muflón Ancijáš sľub dodržal), 14. marca Zuzana Golianová(Ako z cukru), 21. marcaRoman Brat (Môj anjel sa vie biť, Ako naštvať Rimana) a na záver 28. marca to bude PavolBoroš (Tri brehy Dunaja).

Okrem autorov, ktorí prídu podporiť projekt Knihobežník, pribudnú v marci do vlaku desiatky zaujímavých knižných titulov a vznikne tu tzv. partnerské miesto. Knihy vďaka tejto hre – otvorenej knižnici pre všetkých – už precestovali státisíce kilometrov. Teraz budú cestovať aj po našich železničných tratiach,stačí len nájsť stojan s knižkami a začítať sa do príbehov.

Každý človek sa môže stať knihobežníkom a registrovať sa na stránke www.knihobeznik.sk. Potom už trebalenhľadať knižky poschovávané doslova kdekoľvek. Ak cestujúci nájde knihu vo vlaku, ale rád by ju dočítal až vo svojej cieľovej stanici, môže si ju pokojne vziať so sebou. Nesmie však zabudnúť prečítanú knihu opäť niekde uvoľniť a poslať ju ďalej do sveta.

Cieľom týchto aktivít projektu Knihobežníkje podpora čítania kníh, slovenskej autorskej tvorby,
ale aj hľadanie nových možností, kde môže byť literatúra šírená, nájsť a potešiť svojich čitateľov. Akcia vzniká s podporou kníhkupectva Martinus.sk, Železničnej spoločnosti Slovensko a Rádia Devín.

Mohlo by vás zaujímať:

Lifestyle Náš tip

Ako dopadli najznámejší mafiánski bossovia a gangstri?

V televíznych seriáloch a dokumentoch o skutočných zločinoch žiari len málo mien tak jasne ako meno Colina McLarena. McLaren, bývalý detektív s vášňou pre odhaľovanie tajomstiev zločineckého podsvetia, preniesol svoje odborné znalosti na televíznu obrazovku v strhujúcom dokumentárnom seriáli Vrahovia mafie s Colinom McLarenom. Túto sériu prinesie televízna stanica Viasat Explore už 22. novembra o 21:00. V rámci […]

Čítať ďalej
Náš tip Nezaradené Osobnosti Lines

Spomienka na JFK

60. výročie úmrtia prezidenta Kennedyho V novembri odvysiela televízna stanica Viasat History sériu dokumentov pri príležitosti 60. výročia jedného z najšokujúcejších a dejiny určujúcich momentov 20. storočia, atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho. Počas dvoch nedieľ (19. a 26. novembra) predstaví Viasat History tri nové dokumenty, ktoré odhalia nové skutočnosti z osudného dňa 22. novembra, ktorý otriasol […]

Čítať ďalej
Cestovanie Príroda Radíme Vám Šport Tlačová správa

Zoznam „povinných“ aktivít pre zimu plnú zážitkov v Korutánsku

  Lyžovanie Nezáleží na tom, či ste začiatočníci alebo skúsení lyžiari – ten, kto si chce v Korutánsku zalyžovať, si príde na svoje. 30 lyžiarskych stredísk v Korutánsku a východnom Tirolsku a viac ako 800 km dobre upravených zjazdoviek s istotou snehu. To všetko získate pomocou jediného skipasu „TopSkiPass“. O nezabudnuteľné chvíle na snehu sa – podľa […]

Čítať ďalej