ONLINE MAGAZIN

Príbehy vo vlaku – staňte sa knihobežníkom a stretnite sa so spisovateľmi

Knihobežník prináša voľné knihy na čítanie a spisovateľov do IC Martinus.sk
Spisovatelia budú čítať vo vlaku
Netradičné stretnutie s literatúrou vo vlaku
Netradičný zážitok z cesty vlakom od Bratislavy až po Košice.Projekt Knihobežník prináša v marci do IC Martinus.sk a IC Kriváňpríbehy z pera štyroch slovenských spisovateľov, ktoré sami autori budú čítať  cez vlakové reproduktory. Navyše sa cestujúci môžu vo vlaku aj osobne s autormi stretnúť pri káve. Okrem toho budú v priebehu mesiaca knihy do vlaku dopĺňané desiatky zaujímavých titulov, aby ľuďom spríjemnili cestovanie.

 

Projekt Knihobežník sa v marci predstaví na slovenských železničných tratiach.Vo vlakoch IC Martinus.sk a IC Kriváň bude prezentovať  tvorbu  štyroch slovenských autorov. Po jednotlivých zastávkach si cestujúci vypočujú krátke úryvky z ich kníh a s autormi sa dokonca môžu osobne stretnúť v reštauračnom vozni na vybraných úsekoch Bratislava – Košice a naspäť. Prítomnosť autora vo vlaku bude ohlásená cez vlakové reproduktory. V piatok 7. marca sa na nich teší Braňo Jobus(Láskavé rozprávky, Ako muflón Ancijáš sľub dodržal), 14. marca Zuzana Golianová(Ako z cukru), 21. marcaRoman Brat (Môj anjel sa vie biť, Ako naštvať Rimana) a na záver 28. marca to bude PavolBoroš (Tri brehy Dunaja).

Okrem autorov, ktorí prídu podporiť projekt Knihobežník, pribudnú v marci do vlaku desiatky zaujímavých knižných titulov a vznikne tu tzv. partnerské miesto. Knihy vďaka tejto hre – otvorenej knižnici pre všetkých – už precestovali státisíce kilometrov. Teraz budú cestovať aj po našich železničných tratiach,stačí len nájsť stojan s knižkami a začítať sa do príbehov.

Každý človek sa môže stať knihobežníkom a registrovať sa na stránke www.knihobeznik.sk. Potom už trebalenhľadať knižky poschovávané doslova kdekoľvek. Ak cestujúci nájde knihu vo vlaku, ale rád by ju dočítal až vo svojej cieľovej stanici, môže si ju pokojne vziať so sebou. Nesmie však zabudnúť prečítanú knihu opäť niekde uvoľniť a poslať ju ďalej do sveta.

Cieľom týchto aktivít projektu Knihobežníkje podpora čítania kníh, slovenskej autorskej tvorby,
ale aj hľadanie nových možností, kde môže byť literatúra šírená, nájsť a potešiť svojich čitateľov. Akcia vzniká s podporou kníhkupectva Martinus.sk, Železničnej spoločnosti Slovensko a Rádia Devín.

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Film Náš tip Radíme Vám

Dokumentárna séria Stratené mestá Biblie odhalí tajomstvá biblických príbehov

Stratené mestá Biblie je nový dvojdielny dokument na televíznej stanici Viasat History. Slovenská premiéra bude odvysielaná v nedeľu 25. septembra o 21:00 a nadšencov histórie zavedie na miesta, ktoré sa neodmysliteľne spájajú so starozákonnými textami. Objavíte Babylon, Uruk, Ur, Ninive či Girsu z doposiaľ nevídanej perspektívy.  Starý zákon vďaka dokumentu Stratené mestá Biblie znova ožije. Dostaneme sa na miesta, […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Radíme Vám

Epic Drama odvysiela tretiu sériu výpravného seriálu Ponorka

Kritikmi aj divákmi oceňovaný koprodukčný seriál Ponorka (Das Boot) sa vracia. Slovenskú premiéru 3. série si môžete pozrieť už vo štvrtok 29. septembra o 21:00 exkluzívne na Epic Drama.   Fanúšikovia prvých dvoch sérii sa majú zaručene na čo tešiť. Pokiaľ však seriál Ponorka nepoznáte, rozhodne čítajte ďalej. Keď mala nová desaťdielna séria premiéru v Nemecku a vo […]

Čítať ďalej
Cestovanie

Ako môže vyzerať peklo v lietadle? Stačí na to jedno malé dieťa

Cestujúci letu spoločnosti Lufthansa z Nemecka do New Jersey na svoj let asi len tak nezabudnú. Nepríjemne im ho spestril malý chlapec, ktorý niekoľko hodín v kuse kričal, preliezal sedadlá a prechádzal sa uličkami lietadla. Jeho správanie natočil Shane Townley a zverejnil na internete. Niektorí diváci sympatizujú s dieťaťom a jeho matkou, iní kritizujú. Do […]

Čítať ďalej