ONLINE MAGAZIN

Príbehy vo vlaku – staňte sa knihobežníkom a stretnite sa so spisovateľmi

Knihobežník prináša voľné knihy na čítanie a spisovateľov do IC Martinus.sk
Spisovatelia budú čítať vo vlaku
Netradičné stretnutie s literatúrou vo vlaku
Netradičný zážitok z cesty vlakom od Bratislavy až po Košice.Projekt Knihobežník prináša v marci do IC Martinus.sk a IC Kriváňpríbehy z pera štyroch slovenských spisovateľov, ktoré sami autori budú čítať  cez vlakové reproduktory. Navyše sa cestujúci môžu vo vlaku aj osobne s autormi stretnúť pri káve. Okrem toho budú v priebehu mesiaca knihy do vlaku dopĺňané desiatky zaujímavých titulov, aby ľuďom spríjemnili cestovanie.

 

Projekt Knihobežník sa v marci predstaví na slovenských železničných tratiach.Vo vlakoch IC Martinus.sk a IC Kriváň bude prezentovať  tvorbu  štyroch slovenských autorov. Po jednotlivých zastávkach si cestujúci vypočujú krátke úryvky z ich kníh a s autormi sa dokonca môžu osobne stretnúť v reštauračnom vozni na vybraných úsekoch Bratislava – Košice a naspäť. Prítomnosť autora vo vlaku bude ohlásená cez vlakové reproduktory. V piatok 7. marca sa na nich teší Braňo Jobus(Láskavé rozprávky, Ako muflón Ancijáš sľub dodržal), 14. marca Zuzana Golianová(Ako z cukru), 21. marcaRoman Brat (Môj anjel sa vie biť, Ako naštvať Rimana) a na záver 28. marca to bude PavolBoroš (Tri brehy Dunaja).

Okrem autorov, ktorí prídu podporiť projekt Knihobežník, pribudnú v marci do vlaku desiatky zaujímavých knižných titulov a vznikne tu tzv. partnerské miesto. Knihy vďaka tejto hre – otvorenej knižnici pre všetkých – už precestovali státisíce kilometrov. Teraz budú cestovať aj po našich železničných tratiach,stačí len nájsť stojan s knižkami a začítať sa do príbehov.

Každý človek sa môže stať knihobežníkom a registrovať sa na stránke www.knihobeznik.sk. Potom už trebalenhľadať knižky poschovávané doslova kdekoľvek. Ak cestujúci nájde knihu vo vlaku, ale rád by ju dočítal až vo svojej cieľovej stanici, môže si ju pokojne vziať so sebou. Nesmie však zabudnúť prečítanú knihu opäť niekde uvoľniť a poslať ju ďalej do sveta.

Cieľom týchto aktivít projektu Knihobežníkje podpora čítania kníh, slovenskej autorskej tvorby,
ale aj hľadanie nových možností, kde môže byť literatúra šírená, nájsť a potešiť svojich čitateľov. Akcia vzniká s podporou kníhkupectva Martinus.sk, Železničnej spoločnosti Slovensko a Rádia Devín.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Film Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám

Za divočinou nemusíte cestovať ďaleko

Aj keď to nemusí byť na prvý pohľad do oči bijúce, Európa je domovom úchvatných živočíchov. Tí musia v posledných desaťročiach čeliť výzvam dynamicky sa meniaceho sveta, ako aj klímy. V unikátnej šesťdielnej dokumentárnej sérii, ktorú predstaví Viasat Nature, sa zoznámime s najväčšími, najrýchlejšími a najvzácnejšími zvieratami žijúcimi na starom kontinente. Stretneme sa s najväčším európskym dravcom, ktorým je orlosup […]

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip Novinky Radíme Vám

Čedok je späť na Slovensku

Čedok je späť na Slovensku, záujem o odlety z Bratislavy je obrovský Novým country manažérom Čedoku pre Slovensko bude Juraj Sliacky Odkedy cestovná kancelária Čedok oznámila svoj návrat na slovenský trh, tisíce Slovákov si zakúpilo svoju dovolenku pri mori s odletom z Bratislavy. Počas týchto dvoch mesiacov dominovali najmä pobytové zájazdy do Turecka, Albánska, Bulharska a na grécke ostrovy […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie outdoor Radíme Vám

Škótsko a jeho mnoho tvárí

Medzi stereotypné predstavy o Škótsku patria ryšavé vlasy, muži v sukniach, gajdy, whisky, dážď, zadumaná krajina jazier a hôr, hrady, spletitá história, sloboda, ovce a patriotizmus. To všetko tu návštevník spoľahlivo nájde, ale aj oveľa viac. Stačí len prísť a nechať sa uniesť krásou a kultúrou tejto malej veľkej krajiny. A samozrejme treba zabudnú na […]

Čítať ďalej