ONLINE MAGAZIN

Zima plná zážitkov v Malej Fatre

Čarovná, mrazivá, rozprávková zima. Malebná zasnežená príroda. Tradičné drevenice i štýlové hotely uprostred malofatranského Národného parku. To všetko a ešte omnoho viac na vás čaká v blížiacej sa zimnej sezóne 2013/2014 v regióne Malá Fatra. Vaša dokonalá zimná dovolenka na Slovensku.

V stredisku Vrátna Free Time Zone  odštartovalo prvé tohtoročné zasnežovanie a preto  sa priaznivci lyžovania, snowboardingu či iných zimných aktivít môžu už čoskoro tešiť na sprístupnenie viac ako 14 km zjazdoviek, siahajúcich  do výšky až 1709 m n.m. Areál strediska patrí k najmodernejším na Slovensku a užiť si tu môžete aj najrozsiahlejšie freeridové zóny na Slovensku. V štyroch lokalitách (Paseky, Poludňový Grúň, Chleb a Príslop) si zalyžujú deti, menej skúsení lyžiari, zdatní lyžiari i profesionáli. Pre deti je navyše pripravený vynovený detský park, v ktorom sa nielen výborne zabavia, ale pod vedením profesionálnych inštruktorov sa s lyžovaním zoznámia alebo zdokonalia.

Pre tých, ktorých nebaví len obyčajná lyžovačka, sme tento rok pripravili množstvo netradičných zážitkov na snehu, či už ide o snowtubing, skialpinizmus, absolvovanie lavínových kurzov spolu s vyškoleným sprievodcom, snežnicové pochody alebo snowkiting, jeden z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich športov súčasnosti.

„Počas zimy k nám prichádza čoraz viac priaznivcov tohto športu, všetkých vekových kategórií. Málokto vie, že lokalita Chleb je jednou z najznámejších snowkitingových lokalít v Európe a jazdiť sem prichádzajú majstri v tomto športe z celého sveta,“ dodáva výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Malá Fatra Matúš Dobeš.

Pre nadšencov bežeckého lyžovania, ktoré má v našom regióne dlhoročnú tradíciu, je k dispozícii široká sieť udržiavaných bežkárskych tratí, ktoré vás bez permanentky a čakania v dlhých radoch prevedú zasneženou okolitou prírodou od Terchovej až po Kysuce.

Slávnostné otvorenie zimnej sezóny sa bude konať 13. decembra 2013 (piatok) na Námestí Andreja Hlinku v Žiline, kde vás OOCR Malá Fatra oboznámi so svojou bohatou produktovou ponukou na zimnú sezónu 2013/2014 a všetkými novinkami, ktoré si pre vás počas tejto zimy pripravila. Akcia bude obohatená sprievodným programom, na ktorom si už po tretíkrát zopakuje slovenská snowboardová a lyžiarska elita svoj „Big Jump 2013“.

Počas celej zimy sú pripravené atraktívne pobytové balíky pre rodiny s deťmi, páry, skupiny či jednotlivcov, a to všetko za skvelé ceny, už od 12 €/osoba/noc. „Záujemcovia si môžu rezervovať pobyty na našej webstránke www.regionmalafatra.sk. Pred zimnou sezónou 2013/2014 sme zefektívnili náš rezervačný systém tak, aby návštevníkovi webstránky poskytoval rýchle, vecné a prehľadné informácie o možnostiach ubytovania so skipasmi priamo z pohodlia domova,“ upresňuje Matúš Dobeš. Po celodennej lyžovačke si doprajte relax a oddych v našich komfortných wellness zariadeniach alebo ochutnajte tradičné regionálne špeciality v kolibách spolu so živou hudbou a užívajte si vašu zimnú dovolenku plnými dúškami!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip Novinky Osobnosti Lines outdoor Príroda Šport

Majstrovstvá sveta v skialpinizme veteránov

Výzva, na akú Slovensko čakalo dlhých 18 rokov. Po Majstrovstvách Európy a Svetovom pohári, ktoré naša krajina hostila v rokoch 2003 a 2005, sa už tento víkend stanú južné svahy Chopka dejiskom svetového šampionátu v skialpinizme. Zmerať sily s aktuálnou majsterkou sveta, Horehronkou Mariannou Jagerčíkovou, si môže aj široká verejnosť. 160 pretekárov zo 17 krajín sveta Na prelome marca […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej