ONLINE MAGAZIN

Tip na víkend v regióne Trnava

MEDOVINÁRI V DOLNEJ KRUPEJ ZAKONČIA ÚSPEŠNÚ SEZÓNU MEDOBRANÍM

Medovinárstvo Apimed jesenným podujatím poďakuje za tohtoročnú úrodu medu a návštevníci budú môcť ochutnať medoviny, ktoré boli tento rok ocenené na prestížnych medzinárodných súťažiach. Pre deti budú pripravené hry, tvorivé dielne a aktivity v záhradách areálu Medolandie.

Ilustračné foto Medolandia Región Trnava

Rodinné medovinárstvo Apimed z Dolnej Krupej pozýva na oslavu jesenného Medobrania v sobotu 14. októbra od 14:00 h.

Tento rok bol pre naše medoviny mimoriadne úspešný, získali niekoľko ocenení na svetových súťažiach, a tak chceme dať našim návštevníkom možnosť ochutnať to najlepšie z našej produkcie,“ hovorí Dáša Dzurechová z medovinárstva Apimed.

 Počas podujatia majstri medovinári s nadšením porozprávajú o medzinárodných súťažiach a aj o medovinách, ktoré získali ocenenia. Víťazný pohár za Najlepšiu medovinu sveta, ako aj iné z rôznych medzinárodných súťaží, sú vystavené priamo v Medolandii.

Organizátori pripravili pestrý program aj pre najmenších návštevníkov, ktorí si budú môcť zahrať obľúbenú hru Včeličkovo v záhradách Medolandie, v tvorivých dielňach si vyrobia sviečku, poteší ich aj sladká odmena a nebude chýbať obľúbené maľovanie na tvár.

„Deti môžu preskúmať Včelársky náučný chodník vo Včeláriu a energiu si doplnia pri ochutnávaní medov Apimed. Pre dospelých sme pripravili ochutnávku našich medovín a celkovú atmosféru dotvorí živá hudba La Liberta, krásne prostredie našich záhrad a rozária,“ dodáva Dáša Dzurechová.

V rozáriu Márie Henriety Chotekovej v Medolandii s vyše 2500 ružami sa návštevníci môžu poprechádzať a obdivovať čaro jesenného sveta ruží a bylín. V reštaurácii Mária Henrieta na víkend pripravili kulinárske špeciality aj špeciálne kačacie menu.

Ochutnávky medu a medovín sú zdarma a vstup je pre všetkých voľný.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://medolandia.com/medobranie-podakovanie-za-urodu-2/

Fografia na titulke: Včeličkovo, foto: APIMED

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Príroda Radíme Vám

Kedy sa veľryby presťahovali do mora a stratili nohy?

História veľrýb je jedným z najväčších zázrakov a tajomstiev evolúcie. Ako tieto cicavce dýchajúce pľúcami prišli o nohy a vrátili sa do mora? Na túto otázku sa pokúsi odpovedať dokument Tajomné údolie veľrýb v Egypte, ktorý bude mať premiéru vo štvrtok 29. februára o 20:00 na Viasat Nature. Z 90 druhov dnes žijúcich veľrýb sú […]

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip Radíme Vám Tlačová správa

Cestovný ruch v Česku naberá na sile, počet turistov sa vlani dostal na predcovidové čísla.

V Česku sa v minulom roku ubytovalo v hromadných ubytovacích zariadeniach takmer 10 miliónov zahraničných turistov (43,3 % z celkového počtu). Ďalších takmer 12,5 milióna hostí tvorili samotní Česi (56,7 %), ktorí sa rozhodli stráviť dovolenku v domácich ubytovacích zariadeniach. Celkovo tak vlani počet turistov, ktorí do Česka zamierili, presiahol 22 miliónov a narástol medziročne […]

Čítať ďalej
Architektúra Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám

Pardubice – mesto s históriou a moderným srdcom

Pardubice Pardubice (nemecky Pardubitz) sú štatutárne mesto na východe Čiech a hlavné mesto Pardubického kraja. Pardubice ležia 97 km na východ od Prahy a 270 kilometrov z Bratislavy, Leží  na sútoku rieky Labe s riečkou Chrudimkou. Napriek tomu, že Pardubice sú predovšetkým priemyselným a dopravným centrom, ich obyvatelia vedú bohatý kultúrny a športový život. Sídlo tu má univerzita a mnoho stredných […]

Čítať ďalej