ONLINE MAGAZIN

Novinky na zámku Eckartsau

Obľúbená cyklistická trasa Donau – Radweg, vedie aj popri barokovom zámku Schloss Eckartsau, len niekoľko kilometrov od Bratislavy. Kedysi bol zámok obľúbeným pre jeho malebnú polohu v divokej prírode a preto, že vtedajší panovníci si prišli oddýchnuť na poľovačku, v srdci národného parku Dunajské luhy. Leží takmer v strede trasy medzi Viedňou a Bratislavou.

Dnes je zámok Eckartsau vyhľadávaným miestom oddychu, má nádherný, obrovský park, prístupný verejnosti a s možnosťou občerstvenia v tunajšej kaviarničke s terasou na nádvorí zámku. Zámok je od konca marca už otvorený v ďalšej sezóne. Novinkou tohto roka je nové prírodné ihrisko „ Dar stromov“, kde sa deti hravou formou naučia o stromoch, lese a prírode vôkol.  Vytvorili ho z prírodných materiálov a v dizajne, ktorý kopíruje prírodu vôkol zámku, kde sa rodiny s deťmi hravou formou dozvedia viac o prírode o živote v nej, o živočíchoch, stromoch, kombináciou zážitku, zapojenia motoriky, pohybu, emócie, to všetko na jednom mieste.

A dňa 11.júna, nedeľu, si zapíšte láskavo do kalendára! Bude sa tu konať obrovská slávnosť pre rodiny.

Ďalšie dni budú aj tu prehliadky so slovensky hovoriacim sprievodcom a to:

7.mája, 4.júna., 2.júla, 6.augusta, 3.septembra a 1.októbra.

Iné podujatia na zámku::

30.apríla, 7.a 14: mája a 21.mája – koncert na zámku Eckartsau  – Schlosskonzerte Eckartsau, tzv:  „Časy leta“, od východu slnka až po poludnie a následne pri západe slnka je svet odetý do svetla, iných farieb, všetko za sprievodu hudby.

11.júna sa koná festival pre rodiny „Zelená letná nálada“ letný festival v parku zámku pre celú rodiny. Hudba, kulinárske dobroty, hry a zábava, pre malých i veľkých.

Zámok Eckarstau postavili v 12. storočí. Kedysi cisársky poľovnícky zámok, je dnes súčasťou Národného parku Dunajské luhy a spravujú ho rakúske štátne lesy. Autorom stavby bol Fischer von Erlach d.J., dvor zámku staval cisársky poradca pre stavby, Viktor Siedek.

Detaily a ďalšie informácie nájdete na: www.SchlossEckartsau.at   alebo na: www.kamkam.eu

 

Mohlo by vás zaujímať:

Film Náš tip Osobnosti Lines Radíme Vám

Kráľovné starovekého Egypta 10 zaujímavých faktov o dcére slávnej Kleopatry

Kleopatra je bezpochýb najznámejšou kráľovnou starého Egypta. Avšak nebola jedinnou vládkyňou zo zeme pyramíd. Preskúmajte spolu s Viasat History zaujímavosti zo života najznámejších a najzáhadnejších kráľovien tejto veľkej civilizácie.  Nový trojdielny špeciál Kráľovné starovekého Egypta, ktorý má premiéru v piatok 2. júna, sa na základe najnovších vedeckých výskumov zaoberá príbehom kráľovnej Tiye, ktorá bola pred viac […]

Čítať ďalej
Cestovanie Gastronómia Náš tip outdoor Radíme Vám

Smolenický zámok privíta premierový ročník podujatia Pálffyho slávnosti vína

Smolenice, 29. 5. 2023 – Premiérový ročník podujatia Pálffyho slávnosti vína sa uskutoční v sobotu 3. júna na Smolenickom zámku. Región Trnava je oblasťou svetových vín, kde nejedno vinárstvo tohto kraja prinieslo svojim producentom ocenenia a medaily zo svetových súťaží. Podujatie Pálffyho slávnosti vína ponúka možnosť ochutnať to najlepšie z produkcie lokálnych vinárstiev. „Miestom podujatia je […]

Čítať ďalej
Náš tip Novinky Umenie a kultúra

Kvetinové svety Alfonsa Muchu

Muchova nadácia tento rok predstavuje verejnosti novú sériu výstav „Muchova cesta“. Pod názvom Alfons Mucha: Kvetinové svety sa venuje Muchovým ikonickým dielam s kvetmi, jednej z najcharakteristickejších zložiek Muchovho grafického štýlu, ktorý sa stal synonymom pre secesiu v Paríži v období Belle Époque. Výstavy je možné vidieť na štyroch miestach: v Ivančiciach, v Hrušovanoch nad […]

Čítať ďalej