ONLINE MAGAZIN

Včielka Margarétka

V záhrade Turisticko-informačného centra Horehronie v obci Bystrá, nájdete sedem nových interaktívnych prvkov určených pre deti, ktoré sú tematicky zamerané na prírodu a zvieratá.

Ústrednou kreslenou postavou, ktorá sprevádza deti malým chodníkom s tabuľkami, je včielka Margarétka. Jej otázky a hádanky navádzajú deti k spoznávaniu prírody, kvetov, rastlín, jedlých kríkov, byliniek a zvierat nachádzajúcich sa nielen v záhrade infocentra ale i na prechádzke v lese alebo na lúke v prírode.

„V záhrade nášho infocentra máme nové prvky, ktoré patria deťom. Môžu sa ich dotýkať a otáčať ich, učiť sa prostredníctvom nich spoznávať prírodu, zoširoka o nej rozmýšľať. Prostredníctvom nich sa snažíme siahať na prvky interaktívneho charakteru, ktoré sú dnes mimoriadne efektívne a trendy“, vysvetľuje riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Drevené tabule sú zhotovené z bukového masívneho dreva, ktoré majú v porovnaní s iným typom dreva dlhšiu životnosť. Na jednotlivých paneloch sa včielka Margarétka pýta otázky, ktoré keď deti zodpovedajú a následne otvoria, nájdu správnu odpoveď s ručne kreslenou animáciou.

„Pri obsahovej tvorbe panelov sme zohľadňovali prírodné a horské prostredie, v ktorom sa záhrada infocentra nachádza. Rovnako sme chceli priniesť produkt pre deti, ktorý by citlivo reflektoval prostredie, v ktorom sa nachádzajú a zároveň ich učil chrániť ho“ dodáva destinačná manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Mgr. Kristína Korenčíková.

Veríme, že infocentrum Horehronie s podávaním kvalitných tipov na výlety, predajom regionálnych suvenírov a produktov, servírovaním chutných zákuskov a lahodných káv, ponúka opäť niečo, čo zatraktívni nie len samotné infocentrum, ale i obec Bystrú a región Horehronie.

Na titulke: Spoznaj včielku Margaretku

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej