ONLINE MAGAZIN

Včielka Margarétka

V záhrade Turisticko-informačného centra Horehronie v obci Bystrá, nájdete sedem nových interaktívnych prvkov určených pre deti, ktoré sú tematicky zamerané na prírodu a zvieratá.

Ústrednou kreslenou postavou, ktorá sprevádza deti malým chodníkom s tabuľkami, je včielka Margarétka. Jej otázky a hádanky navádzajú deti k spoznávaniu prírody, kvetov, rastlín, jedlých kríkov, byliniek a zvierat nachádzajúcich sa nielen v záhrade infocentra ale i na prechádzke v lese alebo na lúke v prírode.

„V záhrade nášho infocentra máme nové prvky, ktoré patria deťom. Môžu sa ich dotýkať a otáčať ich, učiť sa prostredníctvom nich spoznávať prírodu, zoširoka o nej rozmýšľať. Prostredníctvom nich sa snažíme siahať na prvky interaktívneho charakteru, ktoré sú dnes mimoriadne efektívne a trendy“, vysvetľuje riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Drevené tabule sú zhotovené z bukového masívneho dreva, ktoré majú v porovnaní s iným typom dreva dlhšiu životnosť. Na jednotlivých paneloch sa včielka Margarétka pýta otázky, ktoré keď deti zodpovedajú a následne otvoria, nájdu správnu odpoveď s ručne kreslenou animáciou.

„Pri obsahovej tvorbe panelov sme zohľadňovali prírodné a horské prostredie, v ktorom sa záhrada infocentra nachádza. Rovnako sme chceli priniesť produkt pre deti, ktorý by citlivo reflektoval prostredie, v ktorom sa nachádzajú a zároveň ich učil chrániť ho“ dodáva destinačná manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Mgr. Kristína Korenčíková.

Veríme, že infocentrum Horehronie s podávaním kvalitných tipov na výlety, predajom regionálnych suvenírov a produktov, servírovaním chutných zákuskov a lahodných káv, ponúka opäť niečo, čo zatraktívni nie len samotné infocentrum, ale i obec Bystrú a región Horehronie.

Na titulke: Spoznaj včielku Margaretku

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Cestovanie Tlačová správa

Na World Travel Market 2022 nechýbala Česká republika. Ocenenie Traverse creator awards získala agentúra CzechTourism.

5 000 svetových destinácií a značiek, 100 odborných prezentácií vrátane Českej národnej expozície či workshopu zameraného na MICE sektor. Tak vyzeral tohtoročný World Travel Market (WTM), ktorý sa uskutočnil v Londýne. Trojdňová akcia patrí medzi najväčšie na poli európskych B2B stretnutí týkajúcich sa turizmu. Česká republika sa jej tento rok prvýkrát zúčastnila s ocenením Traverse […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Radíme Vám

Eiffelova veža: milovaná aj zatracovaná

Paríž sa môže pýšiť množstvom zaujímavých miest, ale iba jednou dominantou. Ťažko povedať, či mal v roku 1886 Gustav Eiffel tušenie, že návrh jeho kovovej veže sa stane jednou z najdôležitejších stavieb novodobej histórie. Za jej vznikom však najprv stálo sté výročie Veľkej francúzskej revolúcie a tiež Svetová výstava, ktorá sa pri tejto príležitosti konala […]

Čítať ďalej