ONLINE MAGAZIN

Včielka Margarétka

V záhrade Turisticko-informačného centra Horehronie v obci Bystrá, nájdete sedem nových interaktívnych prvkov určených pre deti, ktoré sú tematicky zamerané na prírodu a zvieratá.

Ústrednou kreslenou postavou, ktorá sprevádza deti malým chodníkom s tabuľkami, je včielka Margarétka. Jej otázky a hádanky navádzajú deti k spoznávaniu prírody, kvetov, rastlín, jedlých kríkov, byliniek a zvierat nachádzajúcich sa nielen v záhrade infocentra ale i na prechádzke v lese alebo na lúke v prírode.

„V záhrade nášho infocentra máme nové prvky, ktoré patria deťom. Môžu sa ich dotýkať a otáčať ich, učiť sa prostredníctvom nich spoznávať prírodu, zoširoka o nej rozmýšľať. Prostredníctvom nich sa snažíme siahať na prvky interaktívneho charakteru, ktoré sú dnes mimoriadne efektívne a trendy“, vysvetľuje riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Drevené tabule sú zhotovené z bukového masívneho dreva, ktoré majú v porovnaní s iným typom dreva dlhšiu životnosť. Na jednotlivých paneloch sa včielka Margarétka pýta otázky, ktoré keď deti zodpovedajú a následne otvoria, nájdu správnu odpoveď s ručne kreslenou animáciou.

„Pri obsahovej tvorbe panelov sme zohľadňovali prírodné a horské prostredie, v ktorom sa záhrada infocentra nachádza. Rovnako sme chceli priniesť produkt pre deti, ktorý by citlivo reflektoval prostredie, v ktorom sa nachádzajú a zároveň ich učil chrániť ho“ dodáva destinačná manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Mgr. Kristína Korenčíková.

Veríme, že infocentrum Horehronie s podávaním kvalitných tipov na výlety, predajom regionálnych suvenírov a produktov, servírovaním chutných zákuskov a lahodných káv, ponúka opäť niečo, čo zatraktívni nie len samotné infocentrum, ale i obec Bystrú a región Horehronie.

Na titulke: Spoznaj včielku Margaretku

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip Novinky Osobnosti Lines outdoor Príroda Šport

Majstrovstvá sveta v skialpinizme veteránov

Výzva, na akú Slovensko čakalo dlhých 18 rokov. Po Majstrovstvách Európy a Svetovom pohári, ktoré naša krajina hostila v rokoch 2003 a 2005, sa už tento víkend stanú južné svahy Chopka dejiskom svetového šampionátu v skialpinizme. Zmerať sily s aktuálnou majsterkou sveta, Horehronkou Mariannou Jagerčíkovou, si môže aj široká verejnosť. 160 pretekárov zo 17 krajín sveta Na prelome marca […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej