ONLINE MAGAZIN

Aké extrémy prežívajú s klientami majitelia požičovne karavanov ?

Požičiavanie obytných vozidiel je v poslednom čase veľmi populárne. Avšak až 75% zákazníkov prichádzajúcich do požičovní sú však karavanisti začiatočníci, ktorí sa zo všetkého najviac obávajú toho, či im budú stačiť limity kilometrov.
Tie sú úplne bežnou podmienkou u zhruba 80% prenajímateľov. Z dát najväčšieho prenajímateľa obytných vozidiel na prenájom, čo je platforma Campiri, sme zistili, ako je to naozaj.

Bude vám limit stačiť?
Z tabuliek a grafov vyplýva, že priemerný zákazník nabehne pri šesťdňovej zápožičke iba sto osemdesiat kilometrov za deň. Avšak bežné denné limity sa najčastejšie pohybujú v rozmedzí od 300 do 350 kilometrov. Vždy ide navyše o priemerný denný nájazd, a tak je možné jeden deň prejsť päťdesiat a druhý deň pokojne aj päťsto kilometrov. Limit prejdenej vzdialenosti navyše často odpadá pri dlhšom pri zapožičaní vozidla.

„Tým, že si jednotlivé požičovne nastavujú obmedzené nájazdy, predchádza prílišnému opotrebovaniu svojich vozidiel a znižujú riziko, že by sa na cestách mohlo niečo stať. Zároveň sa chcú vyvarovať extrémom. Viem dokonca o prípade, keď si zákazník požičovne počas trojdňovej pôžičky odsťahoval v bytovom vozni celý byt z Francúzska. Napriek tomu tu nie je dôvod na obavy. Či už preto, že pri dlhšom zapožičaní limity padajú, alebo pretože z našich dát vieme, že limit prekročí iba okolo troch percent zákazníkov,“ hovorí CEO Campiri Lukáš Janoušek.

Ako je to s neobmedzeným dojazdom
Zároveň tiež dodáva, že pri zapožičaní na viac ako 7 dní väčšina požičovní, ktoré na našom trhu pôsobia, umožňuje neobmedzený nájazd av niektorých prípadoch je taktiež možné túto možnosť zvlášť prikúpiť. Zvyčajne to však nie je potrebné. Aj pri nastavení limitu tristo kilometrov na deň to znamená 2 100 km na 7 dní. Ak by ste ho využili doplna, znamenalo by to, že by človek v podstate strávil dovolenku na ceste.

Výber obytného vozidla či karavanu
V prípade, že práve vyberáte obytný automobil alebo karavan, mali by ste si najskôr povedať, čo od neho očakávate a na aký účel si ho kupujete. Pokiaľ si chcete všetko názorne predstaviť, môžete navštíviť aj niektorú z výstav, ktoré sa konajú nielen v Slovenskej republike, ale aj v zahraničí.

Výber obytného vozidla alebo karavanu
Pri výbere obytného vozidla aj karavanu by ste si mali najprv povedať, koľko osôb a kam bude jazdiť. S menšími vozidlami budete mať nižšiu spotrebu a zároveň budete môcť úspornejšie parkovať a vchádzať na miesta, kam by ste s väčšími modelmi nemohli. Okrem iného s nimi bude jednoduchšia manipulácia.

To oceníte hlavne v prípade, že nie ste príliš zdatný vodič. Pokiaľ ale plánujete cestovať s rodinou, treba dbať na to, aby všetci mali dostatok priestoru na spanie, sedenie i uloženie vecí.
Zároveň by ste mali dbať na to, aby usporiadanie všetkého vybavenia bolo logické. V relatívne malom priestore, ktorý budete mať k dispozícii, oceníte rôzne vychytávky, ktoré vám uľahčia a spríjemnia pohyb alebo ukladanie vecí. To istá platí aj pri výbave kuchynky. Varič je samozrejmosťou. Je dôležite mať so sebou riad odolný proti rozbitiu.
Doplnkové vychytávky, ako napríklad pizza pec, sú vo výbave bonusom

 

Vyberať by ste mali aj podľa ceny. Ak za karavan alebo obytniak dáte čiastku, ktorá nebude zodpovedať vášmu rozpočtu, je možné, že sa budete musieť uskromniť v plánoch na dovolenku. Riadiť sa môžete samozrejme aj podľa výrobcu daného modelu.

Výstavy obytných vozidiel a karavanov
Pri výbere karavanu alebo obytniaka sú výstavy skvelým pomocníkom. Môžete si tam mnoho modelov pozrieť naživo a opýtať sa odborníkov na to, čo vás zaujíma.
Vďaka tomu si budete môcť porovnať výhody a nevýhody jednotlivých riešení a kvalifikovane sa rozhodnúť. V Čechách medzi najväčšie akcie venované tejto téme patria výstavy For caravan v Prahe alebo Caravaning v Brne. Ak vás obytné vozítka naozaj zaujímajú, nemali by ste si ich nechať ujsť.

V zahraničí môžete navštíviť napr. výstavu Camper Caravan Show vo Varšave, ktorá sa chváli tým, že sa jedná o najväčšiu výstavu v strednej a východnej Európe.

Zdroj: https://bit.ly/3xeClDd, https://bit.ly/3jb4h2E

Viac informácií: https://www.portalridice.cz/, https://www.svetcestovatele.cz/

Foto: flickr

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej