ONLINE MAGAZIN

Lyžiarska a zimná dovolenka v období koronavírusu v Rakúsku

Zima v Rakúsku sa pomaly pripravuje na svoj štart. Ako sa Rakúsko pripravuje a aké platia bezpečnostné opatrenia platia, sa dozviete tu:

Lyžovanie, gastronómia, kultúra alebo jednoduchá radosť zo snehu: Rakúsko má v zime čo ponúknuť. Momentálne je v Rakúsku lockdown.
Rakúski hostitelia sú ale pripravení a dúfame, že po úspešnom lockdowne nás budú môcť čo najskôr opäť privítať. Veľa zimných aktivít potom bude prebiehať za predpokladu dodržiavania špeciálnych bezpečnostných opatrení.
Po lockdowne bude v mnohých odvetviach pravdepodobne opäť zavedené pravidlo 2-G, napríklad v stravovacích a ubytovacích zariadeniach, v lanovkách, požičovňa lyží samozrejme tiež.

 

Športové činnosti ako lyžovanie sú počas lockdownu možné, vzhľadom na zatvorené ubytovacie zariadenia, ale iba pre rakúske obyvateľstvo alebo v rámci jednodňových výletov. V rakúskych lanovkách počas lockdownu platí pravidlo 2G (povinnosť sa preukázať potvrdením o očkovaní alebo o prekonaní koronavírusu) a povinnosť nosiť respirátor typu FFP2.

Berte na vedomie:

Táto stránka informuje o opatreniach, ktoré platila pred lockdownom a ktoré budú pravdepodobne platiť aj po jeho skončení.

Aktuálne: lockdown v Rakúsku
V Rakúsku je zavedený celoštátny lockdown. Mal by platiť najdlhšie do 13. decembra.
Stravovacie, ubytovacie, kultúrne a voľnočasové zariadenia sú zatvorené. Turistické cesty do Rakúska budú možné až po skončení lockdownu. Po rozvoľnení budú pravdepodobne platiť opäť tu uvedené pravidlá (v mnohých odvetviach pravidlo 2G a povinnosť nosiť respirátor FFP2). Tu nájdete aktuálne informácie o lockdowne a platných bezpečnostných opatreniach v Rakúsku.

Lanovky

Pravidlo 2-G (je nutné sa preukazovať dokladom o očkovaní alebo o prekonaní koronaviru), nie je ale nutné nosiť rúško ani respirátor
Negatívne testy (PCR, antigénne, test na protilátky) pre vstup nie sú dostačujúce

Adventné trhy

Pravidlo 2-G (je nutné sa preukazovať dokladom o očkovaní alebo o prekonaní koronaviru)
Negatívne testy (PCR, antigénne, test na protilátky) pre vstup nie sú dostačujúce
Après-Ski

Pravidlo 2-G (je nutné sa preukazovať dokladom o očkovaní alebo o prekonaní koronaviru)
Negatívne testy (PCR, antigénne, test na protilátky) pre vstup nie sú dostačujúce
Takto funguje pravidlo 2-G pri vašej zimnej dovolenke
V Rakúsku momentálne v početných odvetviach vrátane zimného turizmu platí pravidlo 2-G. V ubytovacích a stravovacích zariadeniach av lanovkách je nutné sa preukazovať dokladom o očkovaní alebo o prekonaní koronaviru. V prostriedkoch verejnej dopravy av niektorých ďalších odvetviach je nutné nosiť respirátor typu FFP2. Tu je prehľad platných bezpečnostných opatrení:

V mnohých odvetviach platí pravidlo 2-G (je nutné preukázať očkovanie alebo prekonanie koronaviru), medzi ne patria: ubytovacie, stravovacie, voľnočasové, športové a kultúrne zariadenia, lanovky, adventné trhy a služby vyžadujúce blízky kontakt (napr. kaderníctvo) a udalosti nad 25 osôb.
Berte prosím na vedomie, že pravidlo 2-G platí pre všetky typy ubytovania, napríklad aj pre prenájom chaty.
Testy na koronavírus akéhokoľvek druhu (PCR, antigénne alebo testy na protilátky) už ako vstupný doklad o bezinfekčnosti nie sú platné.

V obchodoch a v múzeách je nutné nosiť respirátor typu FFP2.
Platnosť očkovacích certifikátov trvá 270 dní od získania plnej imunity. V Rakúsku je očkovanie platné odo dňa podania druhej dávky. Potom je pre získanie platného certifikátu nutná ďalšia dávka očkovania.
Pozor!
Očkovanie jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson je platné iba do 3. januára 2022, potom je nutné vakcínu obnoviť.
Výnimkou na predkladanie vstupných dokladov sú deti do 12 rokov.

Mohlo by vás zaujímať:

Nezaradené

Počet zahraničných turistov v Čechách stúpol, Slováci si tradične udržali svoju druhú priečku.

Cestovný ruch je späť, takmer na predcovidových číslach. V treťom štvrťroku tohto roku do hromadných ubytovacích zariadení (HUZ) v Českej republike (ČR) prišlo 7,3 milióna turistov. Medziročne to znamená nárast o 11 %. Pokiaľ porovnáme situáciu so stavom pred pandémiou covidu-19, teda s júlom, augustom a septembrom 2019, ide o 97% návštevnosť. Vyplýva to z […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda

Úvod do nórskej prírody alebo občas sa musíte uštipnúť…

Je to sen alebo nie? Táto krajina nie je len tak hocijaká. Je to okrem iného začiatok alebo koniec Európy – ako sa to vezme. Koniec sveta to však nie je, aj keď si tam takto môžete veľmi rýchlo a ľahko pripadať. Po diaľnici sa zveziete len niekoľko desiatok kilometrov okolo hlavného mesta a potom […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

V rytme Champs-Elysées, najslávnejšej ulice Paríža

Mesto nad Seinou Paríž je bezpochyby jedným z najzaujímavejších európskych veľkomiest. Mesto nad Seinou je obchodným, kultúrnym a ekonomickým centrom Francúzska, a okrem toho býva označované ako jedno z najromantickejších miest na svete. Je miestom, kde si na svoje prídu naozaj všetci. Romanticky ladené duše sa môžu prechádzať po kľukatých uličkách štvrti Montmartre, milovníci histórie […]

Čítať ďalej