ONLINE MAGAZIN

Región ERZBERG LEOBEN ponúka neobmedzené možnosti

Dobrodružný a športový región ERZBERG LEOBEN ponúka neobmedzené možnosti, ako si vychutnať zimu vo všetkých jej podobách.

Lyžovanie, snowboardovanie, bežkovanie, freeriding, prechádzky na snežniciach v nádhernej prírode a následný relax v parnom kúpeli alebo pri vychladenom pohári piva značky Gösser – región ERZBERG LEOBEN je ideálnou destináciou pre všetkých, ktorí hľadajú akčné a športové výzvy.

Präbichl ©Berg und Skischule Alpfox, TomLamm

„Jedinečné dobrodružstvá, inšpirujúca rozmanitosť, sloboda vyrážajúca dych – to je to, čo robí región v okolí pohoria ERZBERG a mesta LEOBEN výnimočným!“
V lyžiarskom stredisku Präbichl sa začínajúci aj pokročilí lyžiari môžu tešiť na 20 km perfektne upravených zjazdoviek. Lyžiarska škola ALPFOX so svojím tréningovým centrom mimo zjazdoviek ponúka milovníkom dobrodružstva dokonalý štart do zimy. Skutoční experti sem prichádzajú, aby si vyskúšali legendárnu zjazdovku „Polsterrinne“.

Milovníci bežkovania si prídu na svoje na 5 tratiach, z ktorých 4 boli ocenené štajerskou značkou kvality bežeckého lyžovania. Popri kĺzaní sa bielou krajinou sa budete môcť zhlboka nadýchnuť, pohrúžiť do seba a nájsť vnútorný pokoj.

So snežnicami na nohách sa budete prechádzať po zasneženej krajine a počúvať, ako vám pod nohami vŕzga sneh. Región vás pozýva na vzrušujúce túry s rôznymi úrovňami náročnosti a odmení vás úchvatnými výhľadmi a krásnou prírodou.
Ak po všetkých dobrodružstvách a akciách hľadáte pokoj a relax, navštívte kúpele Asia Spa Leoben, ktoré boli vyhlásené za najlepšie verejné kúpele v Európe.

Gut Beser Gösser © Hotel Kongress, Foto Freisinger

Najmä v pokojnom období roka si ľudia v regióne ERZBERG a LEOBEN pripomínajú svoje bohaté zvyky a tradície. Leoben si nemožno predstaviť bez očarujúceho „adventného mestečka“ s množstvom stánkov s remeselnými výrobkami a kulinárskymi špecialitami. Každý rok sa hlavné námestie mesta Leoben premení na vianočnú dedinku nasiaknutú posvätnou, romantickou, štýlovou a idylickou atmosférou.

Na návštevníkov tu čaká aj „štajerský princ“, arcivojvoda Johann, ktorý ich digitálnou formou prevedie „svojím“ Leobenom a predstaví im mesto plné kontrastov.
Šport a akcia, príroda a kultúra, zábava a relax – to všetko môžete v zime zažiť v regióne ERZBERG LEOBEN – čo viac si môže človek priať!

 

Langlaufen Wald am Schoberpaß ©tv palten liesing erlebnistäler k.wassler

 

Fotografia na titulke: Adventstadt Leoben©Foto Freisinger

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej