ONLINE MAGAZIN

Región ERZBERG LEOBEN ponúka neobmedzené možnosti

Dobrodružný a športový región ERZBERG LEOBEN ponúka neobmedzené možnosti, ako si vychutnať zimu vo všetkých jej podobách.

Lyžovanie, snowboardovanie, bežkovanie, freeriding, prechádzky na snežniciach v nádhernej prírode a následný relax v parnom kúpeli alebo pri vychladenom pohári piva značky Gösser – región ERZBERG LEOBEN je ideálnou destináciou pre všetkých, ktorí hľadajú akčné a športové výzvy.

Präbichl ©Berg und Skischule Alpfox, TomLamm

„Jedinečné dobrodružstvá, inšpirujúca rozmanitosť, sloboda vyrážajúca dych – to je to, čo robí región v okolí pohoria ERZBERG a mesta LEOBEN výnimočným!“
V lyžiarskom stredisku Präbichl sa začínajúci aj pokročilí lyžiari môžu tešiť na 20 km perfektne upravených zjazdoviek. Lyžiarska škola ALPFOX so svojím tréningovým centrom mimo zjazdoviek ponúka milovníkom dobrodružstva dokonalý štart do zimy. Skutoční experti sem prichádzajú, aby si vyskúšali legendárnu zjazdovku „Polsterrinne“.

Milovníci bežkovania si prídu na svoje na 5 tratiach, z ktorých 4 boli ocenené štajerskou značkou kvality bežeckého lyžovania. Popri kĺzaní sa bielou krajinou sa budete môcť zhlboka nadýchnuť, pohrúžiť do seba a nájsť vnútorný pokoj.

So snežnicami na nohách sa budete prechádzať po zasneženej krajine a počúvať, ako vám pod nohami vŕzga sneh. Región vás pozýva na vzrušujúce túry s rôznymi úrovňami náročnosti a odmení vás úchvatnými výhľadmi a krásnou prírodou.
Ak po všetkých dobrodružstvách a akciách hľadáte pokoj a relax, navštívte kúpele Asia Spa Leoben, ktoré boli vyhlásené za najlepšie verejné kúpele v Európe.

Gut Beser Gösser © Hotel Kongress, Foto Freisinger

Najmä v pokojnom období roka si ľudia v regióne ERZBERG a LEOBEN pripomínajú svoje bohaté zvyky a tradície. Leoben si nemožno predstaviť bez očarujúceho „adventného mestečka“ s množstvom stánkov s remeselnými výrobkami a kulinárskymi špecialitami. Každý rok sa hlavné námestie mesta Leoben premení na vianočnú dedinku nasiaknutú posvätnou, romantickou, štýlovou a idylickou atmosférou.

Na návštevníkov tu čaká aj „štajerský princ“, arcivojvoda Johann, ktorý ich digitálnou formou prevedie „svojím“ Leobenom a predstaví im mesto plné kontrastov.
Šport a akcia, príroda a kultúra, zábava a relax – to všetko môžete v zime zažiť v regióne ERZBERG LEOBEN – čo viac si môže človek priať!

 

Langlaufen Wald am Schoberpaß ©tv palten liesing erlebnistäler k.wassler

 

Fotografia na titulke: Adventstadt Leoben©Foto Freisinger

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej