ONLINE MAGAZIN

Región ERZBERG LEOBEN ponúka neobmedzené možnosti

Dobrodružný a športový región ERZBERG LEOBEN ponúka neobmedzené možnosti, ako si vychutnať zimu vo všetkých jej podobách.

Lyžovanie, snowboardovanie, bežkovanie, freeriding, prechádzky na snežniciach v nádhernej prírode a následný relax v parnom kúpeli alebo pri vychladenom pohári piva značky Gösser – región ERZBERG LEOBEN je ideálnou destináciou pre všetkých, ktorí hľadajú akčné a športové výzvy.

Präbichl ©Berg und Skischule Alpfox, TomLamm

„Jedinečné dobrodružstvá, inšpirujúca rozmanitosť, sloboda vyrážajúca dych – to je to, čo robí región v okolí pohoria ERZBERG a mesta LEOBEN výnimočným!“
V lyžiarskom stredisku Präbichl sa začínajúci aj pokročilí lyžiari môžu tešiť na 20 km perfektne upravených zjazdoviek. Lyžiarska škola ALPFOX so svojím tréningovým centrom mimo zjazdoviek ponúka milovníkom dobrodružstva dokonalý štart do zimy. Skutoční experti sem prichádzajú, aby si vyskúšali legendárnu zjazdovku „Polsterrinne“.

Milovníci bežkovania si prídu na svoje na 5 tratiach, z ktorých 4 boli ocenené štajerskou značkou kvality bežeckého lyžovania. Popri kĺzaní sa bielou krajinou sa budete môcť zhlboka nadýchnuť, pohrúžiť do seba a nájsť vnútorný pokoj.

So snežnicami na nohách sa budete prechádzať po zasneženej krajine a počúvať, ako vám pod nohami vŕzga sneh. Región vás pozýva na vzrušujúce túry s rôznymi úrovňami náročnosti a odmení vás úchvatnými výhľadmi a krásnou prírodou.
Ak po všetkých dobrodružstvách a akciách hľadáte pokoj a relax, navštívte kúpele Asia Spa Leoben, ktoré boli vyhlásené za najlepšie verejné kúpele v Európe.

Gut Beser Gösser © Hotel Kongress, Foto Freisinger

Najmä v pokojnom období roka si ľudia v regióne ERZBERG a LEOBEN pripomínajú svoje bohaté zvyky a tradície. Leoben si nemožno predstaviť bez očarujúceho „adventného mestečka“ s množstvom stánkov s remeselnými výrobkami a kulinárskymi špecialitami. Každý rok sa hlavné námestie mesta Leoben premení na vianočnú dedinku nasiaknutú posvätnou, romantickou, štýlovou a idylickou atmosférou.

Na návštevníkov tu čaká aj „štajerský princ“, arcivojvoda Johann, ktorý ich digitálnou formou prevedie „svojím“ Leobenom a predstaví im mesto plné kontrastov.
Šport a akcia, príroda a kultúra, zábava a relax – to všetko môžete v zime zažiť v regióne ERZBERG LEOBEN – čo viac si môže človek priať!

 

Langlaufen Wald am Schoberpaß ©tv palten liesing erlebnistäler k.wassler

 

Fotografia na titulke: Adventstadt Leoben©Foto Freisinger

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej