ONLINE MAGAZIN

Región ERZBERG LEOBEN ponúka neobmedzené možnosti

Dobrodružný a športový región ERZBERG LEOBEN ponúka neobmedzené možnosti, ako si vychutnať zimu vo všetkých jej podobách.

Lyžovanie, snowboardovanie, bežkovanie, freeriding, prechádzky na snežniciach v nádhernej prírode a následný relax v parnom kúpeli alebo pri vychladenom pohári piva značky Gösser – región ERZBERG LEOBEN je ideálnou destináciou pre všetkých, ktorí hľadajú akčné a športové výzvy.

Präbichl ©Berg und Skischule Alpfox, TomLamm

„Jedinečné dobrodružstvá, inšpirujúca rozmanitosť, sloboda vyrážajúca dych – to je to, čo robí región v okolí pohoria ERZBERG a mesta LEOBEN výnimočným!“
V lyžiarskom stredisku Präbichl sa začínajúci aj pokročilí lyžiari môžu tešiť na 20 km perfektne upravených zjazdoviek. Lyžiarska škola ALPFOX so svojím tréningovým centrom mimo zjazdoviek ponúka milovníkom dobrodružstva dokonalý štart do zimy. Skutoční experti sem prichádzajú, aby si vyskúšali legendárnu zjazdovku „Polsterrinne“.

Milovníci bežkovania si prídu na svoje na 5 tratiach, z ktorých 4 boli ocenené štajerskou značkou kvality bežeckého lyžovania. Popri kĺzaní sa bielou krajinou sa budete môcť zhlboka nadýchnuť, pohrúžiť do seba a nájsť vnútorný pokoj.

So snežnicami na nohách sa budete prechádzať po zasneženej krajine a počúvať, ako vám pod nohami vŕzga sneh. Región vás pozýva na vzrušujúce túry s rôznymi úrovňami náročnosti a odmení vás úchvatnými výhľadmi a krásnou prírodou.
Ak po všetkých dobrodružstvách a akciách hľadáte pokoj a relax, navštívte kúpele Asia Spa Leoben, ktoré boli vyhlásené za najlepšie verejné kúpele v Európe.

Gut Beser Gösser © Hotel Kongress, Foto Freisinger

Najmä v pokojnom období roka si ľudia v regióne ERZBERG a LEOBEN pripomínajú svoje bohaté zvyky a tradície. Leoben si nemožno predstaviť bez očarujúceho „adventného mestečka“ s množstvom stánkov s remeselnými výrobkami a kulinárskymi špecialitami. Každý rok sa hlavné námestie mesta Leoben premení na vianočnú dedinku nasiaknutú posvätnou, romantickou, štýlovou a idylickou atmosférou.

Na návštevníkov tu čaká aj „štajerský princ“, arcivojvoda Johann, ktorý ich digitálnou formou prevedie „svojím“ Leobenom a predstaví im mesto plné kontrastov.
Šport a akcia, príroda a kultúra, zábava a relax – to všetko môžete v zime zažiť v regióne ERZBERG LEOBEN – čo viac si môže človek priať!

 

Langlaufen Wald am Schoberpaß ©tv palten liesing erlebnistäler k.wassler

 

Fotografia na titulke: Adventstadt Leoben©Foto Freisinger

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Príroda Radíme Vám

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú propagačnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“, ktorá pobeží do 10. januára naprieč kľúčovými trhmi, teda trhmi Nemecka, Slovinska, Rakúska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Talianska, Holandska, Francúzska, Veľkej Británia, Belgicka, Švédska a Nórska. Kampaň pobeží na sociálnych sieťach vrátane Facebooku, Instagramu, Twitteru, TikToku a Pinterestu s použitím značiek […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Health outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Voda a čerstvý vzduch – jedinečná ordinácia v Jesnníkoch

Redakcia In Drive magazínu sa pred časom vybrala do regiónu, ktorý preslávil zakladateľ prvých vodoliečebných kúpeľov na svete, Vincenz Priessnitz. Po príjemnej a bezproblémovej ceste od  Bratislavy, smerom na Brno, Olomouc a Šumperk sa dostanete do obce Jeseník, ktorá je len 300 kilometrov vzdialená od Bratislavy. Nad obcou Jeseník sa v pôvodne malej osade Gräfenberg […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Cestovanie Lines Novinky

Fakty o novej autobusovej stanici Nivy

Nová autobusová stanica Nivy Rozloha autobusovej stanice 30315m2 (z toho čakáreň 2945m2, priestor nástupísk a výstupísk 4788m2 a dopravný priestor 22582m2). Prevádzková doba 24/7, pričom v čase mimo otváracích hodín Nivy centra je k dispozícii vchod pri Nivy Tower. Denná kapacita stanice: očakávaná: 9500 cestujúcich (nástup aj výstup, 6700 prímestská / 1000 diaľková / 1800 medzinárodná doprava), 1100 spojov […]

Čítať ďalej