ONLINE MAGAZIN

Bulharsko: prečo je z roka na rok populárnejšie ?

Bulharsko sa začína stávať hitom medzi lacnými dovolenkamia  nie je sa čomu diviť. Ešte pred niekoľkými rokmi bolo pre nás Chorvátsko synonymom lacných zájazdov k moru, ale tie časy sú už dávno pominuli. Chorvátsko má veľmi dobre zabehnutý turizmus, ceny sa vďaka tomu len zvyšujú. Naopak Bulharsko bolo ešte pred pár rokmi turisticky takmer neobjavené, preto sú tu ceny za ubytovanie a jedlo pomerne nízko nastavená

Dedina Široka Laka v Bulharsku

Hlavné turistické oblasti, ako je Albena alebo Rusalka, majú samozrejme svoje ceny už tiež vysoko. Mimo tieto oblasti je ale Bulharsko pre nás, stále najlacnejšie. Prečo je teda pre nás tak atraktívne?

Bulharsko nie je zas tak ďaleko
Do Bulharska sa dá dôjsť za jeden deň autom alebo autobusom. Samozrejme najrýchlejší je letieť. Cena spiatočných leteniek sa pohybuje okolo 80 – 200 Eur. Autobus je klasicky lacnejší variant a cena sa môže pohybovať okolo 50 Euro. Ďalšia veľmi zaujímavá alternatíva je cestovať vlakom. Je to pohodlnejšie, nemusíte riadiť a pozriete sa po Európe. Taký eurotrip :).

Do Bulharska stačí občianka
Bulharsko je člen EÚ, takže tam môžete vyraziť kedykoľvek a nepotrebujete ani cestovný pas, bude vám stačiť skrátka občianka.

Je tam teplo
Bulharsko je svojou polohou zhruba pod Chorvátskom, takže tam je naozaj teplo. V lete môže teplota mora dosahovať až 28 stupňov. Podobnú teplotu majú aj maxima cez deň. Najteplejšie je logicky júl a august, avšak aj v septembri (teda mimo hlavnej sezóny) je priemerná teplota v Bulharsku okolo 25 stupňov.

Dohovoríte sa tam aj po slovensky
V turistických oblastiach, podobne ako v Chorvátsku, sa dokonca dokážete dohovoriť aj po slovensky. Inak je bulharský jazyk slovanský –  rovnako ako ten náš. Po pár dňoch vám príde jazyk povedomý. Jediné na čo dať pozor, je bulharskej pokyvovanie hlavou – znamená to „nie“. Takže keď budete nadšene kývať, že rozumiete, budú Bulhari zmätení a budú si myslieť opak.

Ceny ako u nás
Nielenže sa tam dohovoríte po slovensky, ale ceny sú tam tiež podobné tým našim. Taká klasika ako napríklad večera, pivo, malinovka alebo pečivo, ovocie tu stojí v priemere rovnako ako na  Slovensku. Hotely a celkovo ubytovanie však tiež nie je zas taká hrôza. Avšak na kvalitu služieb hotelov si odporúčam dať pozor. Bulhari majú trošku inakšie zmýšľanie ako my, nie vždy myslia toľko na luxus, na ktorý sme rozmaznane zvyknutí v strednej Európe. Ideálne je dopredu si prečítať nejaké recenzie hotelov v Bulharsku.

Krásna a rozmanitá príroda
Do Bulharska sa jazdí za morom, na hory alebo napríklad skúmať jaskyne. Ak ste ako ja, potom vás vylihovanie na pláži po chvíli omrzí a budete sa chcieť pozrieť do nejakého národného parku alebo na hory. V tomto ohľade Bulharsko ponúka naozaj veľa, posúďte sami. Vysokohorská turistická obuv, sa vám okrem šľapiek do piesku, určite bude hodiť.

 

Zdroj: https://www.travelmag.cz/

Viac informácií: https://bit.ly/3mvV9aa

Foto: depositphotos

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip Novinky Osobnosti Lines outdoor Príroda Šport

Majstrovstvá sveta v skialpinizme veteránov

Výzva, na akú Slovensko čakalo dlhých 18 rokov. Po Majstrovstvách Európy a Svetovom pohári, ktoré naša krajina hostila v rokoch 2003 a 2005, sa už tento víkend stanú južné svahy Chopka dejiskom svetového šampionátu v skialpinizme. Zmerať sily s aktuálnou majsterkou sveta, Horehronkou Mariannou Jagerčíkovou, si môže aj široká verejnosť. 160 pretekárov zo 17 krajín sveta Na prelome marca […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej