ONLINE MAGAZIN

Bulharsko: prečo je z roka na rok populárnejšie ?

Bulharsko sa začína stávať hitom medzi lacnými dovolenkamia  nie je sa čomu diviť. Ešte pred niekoľkými rokmi bolo pre nás Chorvátsko synonymom lacných zájazdov k moru, ale tie časy sú už dávno pominuli. Chorvátsko má veľmi dobre zabehnutý turizmus, ceny sa vďaka tomu len zvyšujú. Naopak Bulharsko bolo ešte pred pár rokmi turisticky takmer neobjavené, preto sú tu ceny za ubytovanie a jedlo pomerne nízko nastavená

Dedina Široka Laka v Bulharsku

Hlavné turistické oblasti, ako je Albena alebo Rusalka, majú samozrejme svoje ceny už tiež vysoko. Mimo tieto oblasti je ale Bulharsko pre nás, stále najlacnejšie. Prečo je teda pre nás tak atraktívne?

Bulharsko nie je zas tak ďaleko
Do Bulharska sa dá dôjsť za jeden deň autom alebo autobusom. Samozrejme najrýchlejší je letieť. Cena spiatočných leteniek sa pohybuje okolo 80 – 200 Eur. Autobus je klasicky lacnejší variant a cena sa môže pohybovať okolo 50 Euro. Ďalšia veľmi zaujímavá alternatíva je cestovať vlakom. Je to pohodlnejšie, nemusíte riadiť a pozriete sa po Európe. Taký eurotrip :).

Do Bulharska stačí občianka
Bulharsko je člen EÚ, takže tam môžete vyraziť kedykoľvek a nepotrebujete ani cestovný pas, bude vám stačiť skrátka občianka.

Je tam teplo
Bulharsko je svojou polohou zhruba pod Chorvátskom, takže tam je naozaj teplo. V lete môže teplota mora dosahovať až 28 stupňov. Podobnú teplotu majú aj maxima cez deň. Najteplejšie je logicky júl a august, avšak aj v septembri (teda mimo hlavnej sezóny) je priemerná teplota v Bulharsku okolo 25 stupňov.

Dohovoríte sa tam aj po slovensky
V turistických oblastiach, podobne ako v Chorvátsku, sa dokonca dokážete dohovoriť aj po slovensky. Inak je bulharský jazyk slovanský –  rovnako ako ten náš. Po pár dňoch vám príde jazyk povedomý. Jediné na čo dať pozor, je bulharskej pokyvovanie hlavou – znamená to „nie“. Takže keď budete nadšene kývať, že rozumiete, budú Bulhari zmätení a budú si myslieť opak.

Ceny ako u nás
Nielenže sa tam dohovoríte po slovensky, ale ceny sú tam tiež podobné tým našim. Taká klasika ako napríklad večera, pivo, malinovka alebo pečivo, ovocie tu stojí v priemere rovnako ako na  Slovensku. Hotely a celkovo ubytovanie však tiež nie je zas taká hrôza. Avšak na kvalitu služieb hotelov si odporúčam dať pozor. Bulhari majú trošku inakšie zmýšľanie ako my, nie vždy myslia toľko na luxus, na ktorý sme rozmaznane zvyknutí v strednej Európe. Ideálne je dopredu si prečítať nejaké recenzie hotelov v Bulharsku.

Krásna a rozmanitá príroda
Do Bulharska sa jazdí za morom, na hory alebo napríklad skúmať jaskyne. Ak ste ako ja, potom vás vylihovanie na pláži po chvíli omrzí a budete sa chcieť pozrieť do nejakého národného parku alebo na hory. V tomto ohľade Bulharsko ponúka naozaj veľa, posúďte sami. Vysokohorská turistická obuv, sa vám okrem šľapiek do piesku, určite bude hodiť.

 

Zdroj: https://www.travelmag.cz/

Viac informácií: https://bit.ly/3mvV9aa

Foto: depositphotos

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej