ONLINE MAGAZIN

Obuv, v ktorej bude dovolenka ešte príjemnejšia

Leto je čas horúcich slnečných dní, aktívnej zábavy, odpočinku, práce, času na slnenie a naplnenie túžob. Takéto významné obdobie roka si vyžaduje aj špeciálne „vybavenie“. A topánky sú jedným z nich. Ako si ich vybrať, aby boli relax a užívanie leta bezstarostné?

Poďte sa spoločne s nami pozrieť na faktory, od ktorých závisí ich plnohodnotné využitie nielen počas jednej sezóny.

Základné vlastnosti letnej obuvi

Pohodlie pri nosení topánok je hlavnou charakteristikou obuvi na leto, od ktorej sa potom odvíja veľa ďalších vecí. V lete oceníte pri nových dámskych teniskách aj ich ľahkosť. Takmer beztiažové modely sú v tomto ročnom období najlepšie, pretože vysoké teploty vás unavia veľmi rýchlo.

Ani uzavreté topánky nie sú vhodné do horúceho leta. Prúdenie vzduchu a vetranie chodidla sú predsa pre telo a teda aj chodidlá dôležité.

Uprednostnite prírodné materiály, pretože umelé komponenty sa nemôžu pochváliť dostatočnou úrovňou „priedušnosti“, trvanlivosti a spoľahlivosti.

Dámske modely na leto s vysokými podpätkami nie sú nezvyčajné, ale takéto možnosti nie sú vhodné na každodenné nosenie. Za vysokých teplôt je nosenie tohto typu obuvi nepohodlné a dokonca nebezpečné. Nízke sandále elegantného vzhľadu alebo krásne poltopánky vám zachránia deň!

Letné topánky musia byť krásne! Jasné farby, lesklý povrch alebo pokojný matný tón, hladká koža alebo zamatový semiš – možností je veľa!

Nepodceňujte terén

O výbere vhodných topánok na leto rozhoduje aj terén. Predsa len dovolenku a voľné chvíle trávi každý z nás inak. A práve tomu je dôležité prispôsobiť aj našu obuv. Na prechádzky mestom alebo parkom si vystačíte s klasickými letnými modelmi topánok.

Do hory alebo náročnejšieho terénu si vezmite automaticky niečo pevnejšie. Aj v takejto obuvi by ale mala byť noha dobre vetraná a zároveň dobre chránená kvalitným materiálom.

Tak na to pri výbere nových kúsky myslite a určite si užijete každý jeden krok.

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej