ONLINE MAGAZIN

Obuv, v ktorej bude dovolenka ešte príjemnejšia

Leto je čas horúcich slnečných dní, aktívnej zábavy, odpočinku, práce, času na slnenie a naplnenie túžob. Takéto významné obdobie roka si vyžaduje aj špeciálne „vybavenie“. A topánky sú jedným z nich. Ako si ich vybrať, aby boli relax a užívanie leta bezstarostné?

Poďte sa spoločne s nami pozrieť na faktory, od ktorých závisí ich plnohodnotné využitie nielen počas jednej sezóny.

Základné vlastnosti letnej obuvi

Pohodlie pri nosení topánok je hlavnou charakteristikou obuvi na leto, od ktorej sa potom odvíja veľa ďalších vecí. V lete oceníte pri nových dámskych teniskách aj ich ľahkosť. Takmer beztiažové modely sú v tomto ročnom období najlepšie, pretože vysoké teploty vás unavia veľmi rýchlo.

Ani uzavreté topánky nie sú vhodné do horúceho leta. Prúdenie vzduchu a vetranie chodidla sú predsa pre telo a teda aj chodidlá dôležité.

Uprednostnite prírodné materiály, pretože umelé komponenty sa nemôžu pochváliť dostatočnou úrovňou „priedušnosti“, trvanlivosti a spoľahlivosti.

Dámske modely na leto s vysokými podpätkami nie sú nezvyčajné, ale takéto možnosti nie sú vhodné na každodenné nosenie. Za vysokých teplôt je nosenie tohto typu obuvi nepohodlné a dokonca nebezpečné. Nízke sandále elegantného vzhľadu alebo krásne poltopánky vám zachránia deň!

Letné topánky musia byť krásne! Jasné farby, lesklý povrch alebo pokojný matný tón, hladká koža alebo zamatový semiš – možností je veľa!

Nepodceňujte terén

O výbere vhodných topánok na leto rozhoduje aj terén. Predsa len dovolenku a voľné chvíle trávi každý z nás inak. A práve tomu je dôležité prispôsobiť aj našu obuv. Na prechádzky mestom alebo parkom si vystačíte s klasickými letnými modelmi topánok.

Do hory alebo náročnejšieho terénu si vezmite automaticky niečo pevnejšie. Aj v takejto obuvi by ale mala byť noha dobre vetraná a zároveň dobre chránená kvalitným materiálom.

Tak na to pri výbere nových kúsky myslite a určite si užijete každý jeden krok.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej