ONLINE MAGAZIN

Obuv, v ktorej bude dovolenka ešte príjemnejšia

Leto je čas horúcich slnečných dní, aktívnej zábavy, odpočinku, práce, času na slnenie a naplnenie túžob. Takéto významné obdobie roka si vyžaduje aj špeciálne „vybavenie“. A topánky sú jedným z nich. Ako si ich vybrať, aby boli relax a užívanie leta bezstarostné?

Poďte sa spoločne s nami pozrieť na faktory, od ktorých závisí ich plnohodnotné využitie nielen počas jednej sezóny.

Základné vlastnosti letnej obuvi

Pohodlie pri nosení topánok je hlavnou charakteristikou obuvi na leto, od ktorej sa potom odvíja veľa ďalších vecí. V lete oceníte pri nových dámskych teniskách aj ich ľahkosť. Takmer beztiažové modely sú v tomto ročnom období najlepšie, pretože vysoké teploty vás unavia veľmi rýchlo.

Ani uzavreté topánky nie sú vhodné do horúceho leta. Prúdenie vzduchu a vetranie chodidla sú predsa pre telo a teda aj chodidlá dôležité.

Uprednostnite prírodné materiály, pretože umelé komponenty sa nemôžu pochváliť dostatočnou úrovňou „priedušnosti“, trvanlivosti a spoľahlivosti.

Dámske modely na leto s vysokými podpätkami nie sú nezvyčajné, ale takéto možnosti nie sú vhodné na každodenné nosenie. Za vysokých teplôt je nosenie tohto typu obuvi nepohodlné a dokonca nebezpečné. Nízke sandále elegantného vzhľadu alebo krásne poltopánky vám zachránia deň!

Letné topánky musia byť krásne! Jasné farby, lesklý povrch alebo pokojný matný tón, hladká koža alebo zamatový semiš – možností je veľa!

Nepodceňujte terén

O výbere vhodných topánok na leto rozhoduje aj terén. Predsa len dovolenku a voľné chvíle trávi každý z nás inak. A práve tomu je dôležité prispôsobiť aj našu obuv. Na prechádzky mestom alebo parkom si vystačíte s klasickými letnými modelmi topánok.

Do hory alebo náročnejšieho terénu si vezmite automaticky niečo pevnejšie. Aj v takejto obuvi by ale mala byť noha dobre vetraná a zároveň dobre chránená kvalitným materiálom.

Tak na to pri výbere nových kúsky myslite a určite si užijete každý jeden krok.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip outdoor Príroda

Jesenná turistika v Dolnom Rakúsku

Jeseň konečne prináša úľavu od horúceho slnka a všetci, ktorí majú radi prírodu a turistiku si prídu v tomto farebnom období na svoje. Mimochodom vedeli ste že Dolné Rakúsko, nemecky Niederösterreich, kedysi známe ako Rakúsko pod Enžou – Österreich unter der Enns, je rakúskou spolkovou krajinou, obklopujúcou svojím územím rakúske hlavné mesto Viedeň? Je to […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Jesennou ponukou pre cyklistov a bajkerov konkuruje Česko európskym cyklo veľmociam

V Českej republike je asi štyridsať tisíc vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou približne 8800 km a 55 bike alebo trail parkov, z ktorých zhruba tretina spĺňa požiadavky aj tej najnáročnejšej zahraničnej klientely. Ak k tomu prirátame mierny ráz českých pohorí a príjemné teploty, Česko konkuruje ako jesenná cyklistická destinácia aj takým cyklo veľmociam, ako je […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Film Náš tip outdoor Umenie a kultúra

Hrady a zámky Plzeňského kraja

Prijmite video pozvánku na návštevu historických skvostov Plzeňského kraja, v Českej republike. Plzeňský kraj leží na juhozápade Čiech, v južnej časti bývalého Západočeského kraja. Na severozápade susedí s Karlovarským krajom, na severe má kratučký úsek spoločnéj hranice s Ústeckým krajom, na severovýchode hraničí so Stredočeským krajom, na juhovýchode s Juhočeským krajom. Najdlhší úsek spoločnej hranice […]

Čítať ďalej