ONLINE MAGAZIN

Obuv, v ktorej bude dovolenka ešte príjemnejšia

Leto je čas horúcich slnečných dní, aktívnej zábavy, odpočinku, práce, času na slnenie a naplnenie túžob. Takéto významné obdobie roka si vyžaduje aj špeciálne „vybavenie“. A topánky sú jedným z nich. Ako si ich vybrať, aby boli relax a užívanie leta bezstarostné?

Poďte sa spoločne s nami pozrieť na faktory, od ktorých závisí ich plnohodnotné využitie nielen počas jednej sezóny.

Základné vlastnosti letnej obuvi

Pohodlie pri nosení topánok je hlavnou charakteristikou obuvi na leto, od ktorej sa potom odvíja veľa ďalších vecí. V lete oceníte pri nových dámskych teniskách aj ich ľahkosť. Takmer beztiažové modely sú v tomto ročnom období najlepšie, pretože vysoké teploty vás unavia veľmi rýchlo.

Ani uzavreté topánky nie sú vhodné do horúceho leta. Prúdenie vzduchu a vetranie chodidla sú predsa pre telo a teda aj chodidlá dôležité.

Uprednostnite prírodné materiály, pretože umelé komponenty sa nemôžu pochváliť dostatočnou úrovňou „priedušnosti“, trvanlivosti a spoľahlivosti.

Dámske modely na leto s vysokými podpätkami nie sú nezvyčajné, ale takéto možnosti nie sú vhodné na každodenné nosenie. Za vysokých teplôt je nosenie tohto typu obuvi nepohodlné a dokonca nebezpečné. Nízke sandále elegantného vzhľadu alebo krásne poltopánky vám zachránia deň!

Letné topánky musia byť krásne! Jasné farby, lesklý povrch alebo pokojný matný tón, hladká koža alebo zamatový semiš – možností je veľa!

Nepodceňujte terén

O výbere vhodných topánok na leto rozhoduje aj terén. Predsa len dovolenku a voľné chvíle trávi každý z nás inak. A práve tomu je dôležité prispôsobiť aj našu obuv. Na prechádzky mestom alebo parkom si vystačíte s klasickými letnými modelmi topánok.

Do hory alebo náročnejšieho terénu si vezmite automaticky niečo pevnejšie. Aj v takejto obuvi by ale mala byť noha dobre vetraná a zároveň dobre chránená kvalitným materiálom.

Tak na to pri výbere nových kúsky myslite a určite si užijete každý jeden krok.

Mohlo by vás zaujímať:

Gastronómia Radíme Vám

Bullinarium – miesto, kde sa dlho vegetariáni nezdržia

Počas nášho presstripu sme ako prvé navštívili miesto, kde priveľa vegetariánov nenájdete. Bullinarium je totiž kráľovstvom hovädzieho mäsa a jedál z neho pripravených. Zaujímavosťou a hlavnou črtou tohto zaradenia je prístup ku chovu a následnej prípravy mäsa z býkov. Jedná sa o projekt, kde sa v maximálnej možnej miere dbá na ekológiu a udržateľný prístup k životnému prostrediu. […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Do Dolného Rakúska na bicykli s celou rodinou a aktualizovanou cyklomapou i na Dolnorakúsku krajinskú výstavu 2022

Dolné Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou a kultúrnymi pamiatkami. V aktuálnej sezóne sa koná každoročná a veľmi populárna Dolnorakúska krajinská výstava. V roku 2022 s témou Tajomstvá MARCHFELDU, ktorá je venovaná krásam a histórii regiónu Moravské pole. Odporúčame však aj cyklovýlety do ktorejkoľvek časti Dolného Rakúska. Vďaka aktualizovanej cyklomape si môžete vybrať trasy cez tunely, lesom, po starej železnici, k vodopádom […]

Čítať ďalej
Nezaradené Osobnosti Lines Radíme Vám

Slávne osobnosti radia: Ako prekonať jet lag?

Po dlhom lete na iné kontinenty vás môže postihnúť jet lag alebo pásmová choroba. Keď sa objavíte behom pár hodín v ďalekom časovom pásme a na miesto polnoci je deväť ráno, môže vás to maličko rozhodiť. Čo robiť, aby ste nepocítili nepríjemnú únavu a čo najlepšie sa zžili s novou časovou realitou? Inšpirujte sa radami celebrít! […]

Čítať ďalej