ONLINE MAGAZIN

4 najdôležitejšie dôvody, prečo si v lete zvoliť dovolenku na horách

Pre tých, ktorí hľadajú aktívnu a relaxačnú dovolenku, je vysokohorské prostredie v lete dokonalým riešením

Každý rok si obrovské množstvo ľudí kladiete otázku, kde stráviť letnú dovolenku? Máte radi more, máte radi aj hory a je pre vás veľmi ťažké si vybrať, najmä keď tých vašich voľných dní nie je toľko a chcete z letnej dovolenky vyťažiť maximum bez ohrozenia zdravia?

Môžete využiť krásne ubytovanie v Tatrách a stráviť letnú dovolenku v horách. Má to niekoľko výhod, s ktorými vás zoznámime.

Pokoj a ticho

Pre tých, ktorí hľadajú aktívnu a relaxačnú dovolenku, je vysokohorské prostredie v lete dokonalým riešením a vyhlasujeme to s plnou zodpovednosťou! Pretože Tatry sú skutočne najobľúbenejším strediskom počas celého roka. V lete si ale užívate krásy prírody, ktorá mimochodom lieči, plnými dúškami a bez zbytočného návalu turistov, ktorí narúšajú vaše súkromie.

Čerstvý vzduch

V horách nie je špinavý vzduch, to určite viete, pretože ho množstvo zelených stromov a rastlín čistí absorpciou škodlivých látok z ovzdušia. Vďaka tomu je vzduch v tomto prostredí ale aj liečivý. Takýto terapeutický účinok vzduchu pomáha mnohým chorobám, ako je astma, chronický zápal pľúc a iné. Už jeden krátky pobyt v tomto prostredí bude mať na vás a vašu rodinu alebo priateľov pozitívny vplyv.

Krásne prostredie a príležitosti na relax i zábavu

Dovolenka v horách nie je len o pozorovaní prírody prostredníctvom turistických chodníkov. Aj v takýchto oblastiach si môžete užiť veľa zábavy a dokonalý wellness. Stačí si vybrať správny rezort a v ňom tie najlepšie procedúry a využiť možnosti zábavy, ktoré sa vám ponúkajú. Pre nadšencov kultúry je tu napríklad starý známy Vlkolínec, v ktorom sa tak trochu možno vrátite do detských čias a zaspomínate si nielen na starých rodičov, ale aj spôsob, akým sme v minulosti žili.

Ideálna klíma

Výhodou dovolenky v horách je tiež jej ideálne klíma, ktorá nie je pre náš organizmus tak ťažká. Vysoké horúčavy sa predsa v korunách stromov zvládajú oveľa lepšie. Navyše, teploty sú v týchto oblastiach nižšie, takže sa nemusíte obávať ohrozenia zdravia pod ich vplyvom.

Dovolenky je aj bezpečná, len si nezabudnite vziať správnu obuv a možno niečo teplejšie na večeri a rána, ktoré sú tu chladnejšie.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Príroda

Rok v Škótsku, to je iná divočina!

Prímorské podnebie predurčuje Škótsko k tomu, aby bola tamojšia príroda rozmanitá  a krásna, ale zároveň drsná. Ak vás vždy priťahovala táto destinácia, kvôli histórii, ručíme vám za to, že jej príroda tiež stojí za to. Pripravte si však pršiplášte a dáždniky, pretože ako vám prezradia jej zvierací obyvatelia, život v tamojšej divočine nie je vôbec jednoduchý. Krásna príroda, ktorá […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej