ONLINE MAGAZIN

Zopár tipov na reštaurácie v Českej republike, kde na vás dýchne stredovek, 1. časť

Reštaurácie a krčmy, ktoré dýchajú stredovekou atmosféro – to je to, čo vám dnes ponúkame! Krčmičky a reštauráciami v štýle stravovanie zo stredoveku aj renesancie, nábytok z dubového dreva, atmosféru dávno uplynulých časov, dobové kostýmy a osvetlenie sviečkami. Ponuka kuchyneje však skvelá! Na svoje si prídu vyznávači tradičnej českej kuchyne, tak aj tí, ktorí chcú skúsiť niečo nové. Pripravte si aj dnešnú dobu trošku drsnejší reč a spôsoby! Ale jedlo a zážitky, tie budú stáť za to! – Je to pred sa len kuchyňa na mieru, postavená podľa stredovekých zvyklostí.

Stredoveká krčma U Kráľa Brabantského v Prahe

Krčma na pražskej Malej Strane je opradená tajomnými legendami a v stredovekom duchu sa tu nesie nielen interiér, ale aj jedálny lístok. Personál tu chodí v dobových kostýmoch a na hostinu plnú dobového jedla vám posvietia sviečky. Nechýba ani originálny dobový program.
Hostinec je opradený mnohými bájkami a legendami. Od roku 1375, kedy bol otvorený, sem po stáročia chodili králi i šarlatáni. Často vraj sem tajnou chodbou z Hradu zavítali v prestrojení českí králi.
Traduje sa, že „brabantský kráľ“ patrí medzi najstaršie, takmer nepretržite otvorené hostince v Prahe. Dobová podoba staropražského podzemného labyrintu vytvára autentickú kulisu pre ojedinelý stredoveký program so stredovekou Žranica, hudobné, tanečné a kejklířskou show.

Uvidíte tanečnice na stoloch, celý večer sprevádza živá stredoveká kapela, pobavia vás cirkusanti, šermiari, fakír aj žobráci
Pripravte sa na šokujúce stredoveké prostredie a trochu drsnú staročeskou reč.
Program sa koná od utorka do soboty a začína vždy v 19 hodín. Vstupné je 195 Sk.

Stredoveká krčma Písek

Zažite stredovek. Unikátne miesto v Južných Čechách v ktorom sa čas zastavil. Hodovať a doslova ochľastať, tu môžete čo hrdlo ráči. Naši šenkýři v dobových kostýmoch sa postarajú o vaše bachory. Pivo z našich sudov vždy tečie prúdom. Hostina u nás je vždy vskutku kráľovská a zábava bujará.

Historická budova pivovarských pivníc v kráľovskom meste Písku neďaleko hradu kráľa Přemysla Otakara II. a najstaršieho kamenného mosta u nás ukrýva vskutku skvostný poklad. V ich útrobách na Vás čaká unikátny stredoveká krčma.

Zažite tu jedinečnú atmosféru stredoveku. Hodovanie v tunajšej krčme pripravujeme na ohni a verte, že chutný to je nevídaná! O vašu maximálnu spokojnosť budú starať kuchári, ktoré by nám mohol závidieť aj samotný panovníkov dvor. Taktiež nie je na mieste pochybovať o tom, že u nás zaženie smäd každý unavený pútnik. Pivo a víno u nás vždy tečie prúdom.

Každú sobotu si môžete dopriať vo stredovekej krčme strhujúce dobovú predstavenie. Pre Vás a Vašu družinu bude v krčme hrať naživo stredoveká kapela, tancovať nádherná brušné tanečnice, uvidíte súboj bojovníkov, fakíra so živým hadom, žobráka a mnoho ďalšieho stredovekého veselí.

Smelo vstúpte a poďte sa v dnešnej uponáhľanej dobe kráľovsky pobaviť a nažrať tak, že na to budete ešte dlho spomínať!

Foto, zdroj: https://www.kudyznudy.cz/
Viacej informácií na: https://bit.ly/3zdZT9W

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Nezaradené Technika Technológie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov? […]

Čítať ďalej
Cestovanie Nezaradené Radíme Vám

Múzeum historických kočov Čechy pod Kosířem

Vážení čitatelia, cestovatelia, milovníci histórie i obdivovatelia technických skvostov minulosti. V rámci našich výjazdov vám radi ponúkame tip na výlet do Českej republiky. Konkrétne sa jedná o relatívne malú obec Čechy pod Kosířem, kde sa nachádza miesto, ktoré ulahodí oku i uchu každého milovníka technológií a technických vychytávok dávnej minulosti – Múzeum kočiarov. Je to […]

Čítať ďalej
Magazín online Nezaradené

In Drive magazín Slovak Lines 9 2021

In Drive magazín Slovak Lines je opäť v distribúcii    

Čítať ďalej