ONLINE MAGAZIN

Adults only alebo stále viac obľúbené hotely bez detí

Máte budovanie rodiny ešte len pred sebou, alebo si chcete od vašich detí s partnerom či partnerkou na chvíľu oddýchnuť a oddať sa iba relaxu? Vo svete už funguje niekoľko tzv. „Adults only“ (teda „len pre dospelých“) hotelov, ktoré umožňujú pobyt osobám starším ako 18 rokov. Trend týchto hotelov sa rozmohol hlavne z toho dôvodu, aby si ich hostia mohli užiť ničím nerušený pobyt a pokojnú dovolenku. Hoci sa proti tomu vo svete, ale aj u nás objavilo niekoľko odporcov, ktorí hovoria o diskriminácii, podobné hotely fungujú po celom svete. My sme sa rozhodli pre vás tie najlepšie z nich vybrať a predstaviť formou tipov. Možno si v nich naplánujete termín vašej budúcej dovolenky, kde pri uddychu, relaxe budete spradat nadherné plány vašej buducnosti. A vaše spomienky na pobyt v týchto rezortoch predstihnu tie najkrajšie napisané erotické poviedky.

Hermitage Bay (Antigua)

Hneď na začiatku nášho výberu sa vydáme do obľúbeného Karibiku. Rezort Hermitage Bay je doslova prírodným rajom. Ponúka celkom tridsať oddelených apartmánov, ktoré ležia na pláži a v miernom svahu v krásnej tropickej záhrade. Okolo sa nachádza 140 akrov nedotknutej krajiny. Okrem relaxu si tu užijete aj veľa zábavy. A to napríklad v podobe kurzov varenia miestnej kuchyne, asistovaného rybolovu, golfu, tenisu, výletu helikoptérou či potápanie a ďalších vodných športov. To všetko dopĺňa nádherné ubytovanie v súkromných oddelených apartmánoch s výhľadom na more. Všetky zariadenia sú prírodného pôvodu a všetky apartmány majú aj vonkajšie sprchu. Čerešničkou na torte je následne privátna večera na opustenom cípe ostrova, ktorú pre vás rezort na želanie zorganizuje. O výborných službách svedčí i mnoho ocenení od preslávených cestovateľských magazínov a inštitúcií.

Hermitage Bay

Four Seasons Hotel Lanai at koel (Havaj)

Tento rezort je v kategórii adults only úplnou novinkou. Svoje brány otvoril po rozsiahlej rekonštrukcii až 1. novembra a jedná sa o vôbec prvý hotel reťazca Four Seasons, ktorý je určený výhradne pre dospelých. Nachádza sa na známom havajskom ostrove Lanai, ktorý z drvivej väčšiny vlastní miliardár a spoluzakladateľ spoločnosti Oracle, Larry Ellison. Rezort je obklopený vysokými borovicami a figovníkmi a ponúkne až 96 izieb a apartmánov, ktoré boli úplne zrekonštruované a o ktorých podobu sa postaral známy dizajnér Todd-Avery Lenahan. Vzhľadom k tomu, že sa hotel bude v prvom rade zameriava na wellness procedúry, ponúka tiež obrovské kúpele. Skrátka však neprídu ani gurmáni, ktorí sa môžu tešiť na unikátny koncept reštaurácie Sensei by Nobu. Nobu je najznámejšia japonská reštaurácia, ktorá je preslávená vďaka svojmu inovatívnemu prístupu a na základe ktorej je postavených niekoľko reštaurácií po celom svete.

Four Seasons Hotel Lanai at koel

Cap Rocat (Španielsko)

Bývalá starobylá pevnosť sa nachádza na Malorke v najodľahlejšie časti zálivu Bahía de Palma. Hoci pevnosť nebola nikdy použitá na svoj pôvodný účel, teda obrane ostrova, teraz sa tu môžete vydať na nikým nerušený pobyt, počas ktorého si budete zivať nielen zaujímavý architektonický komplex hotela, ale aj množstvo prírodných krás, pretože sa ocitnete v chránenej rezervácii.
V Cap Rocat si budete skrátka pripadať ako v inom svete. V priestoroch hotela sa história mieša so súčasnosťou a tešiť sa môžete na najvyšší možný štandard služieb a 5 hviezdičkové ubytovanie. K tomu navyše získate nádherný výhľad na Stredozemné more, ku ktorému je z hotela priamy prístup. V areáli sa nachádza aj príjemný bazén, slnečná terasa, wellness a fitnes centrum, v rámci ktorého si pod holým nebom môžete užiť lekcie jogy či pilates.

Cap Rocat

Andronis Boutique Hotel (Grécko)

Butik hotel Andronis sa nachádza na jednom z najúchvatnejších miest sveta – v mestečku Oia na gréckom ostrove Santorini. Vďaka jedinečným službám a polohe hotela s nádherným výhľadom na kalderu, si počas pobytu budete pripadať ako hviezdy. Hotel ponúka služby wellness, bazén a výbornú reštauráciu. V nej si môžete vychutnať nielen produkty a tradičné jedlá z ostrova, ktoré sú pripravované kombináciou starých receptúr a nových metód. Niektoré izby majú dokonca svoj vlastný bazén, z ktorého sa môžete kochať jedinečným výhľadom na okolie a samozrejmosťou všetkých izieb je tiež výhľad na more, zariadenia v tradičnom egejskom štýle s minimalistickým vybavením a dekoráciami. Personál hotela vám zariadi aj rôzne špeciálne želania v podobe lekcií varenia, jogy či súkromnú ​​večera pri sviečkach na jednej z terás, na ktorú v živote nezabudnete.

Andronis Boutique Hotel

Hotel V Nebi (Česko)

Nielen vo svete, ale aj v Českéj republike je niekoľko hotelov, ktoré ponúkaju ubytovanie len pre dospelých. Jedným z nich je romantický hotel V Nebi, ktorý sa špecializuje na wellness, relaxačné a kúpeľné pobyty, v ktorých patrí k tým najlepším u nás. Nachádza sa v Jizerských horách, na ktoré ponúka aj prekrásne výhľady, a to nielen z izieb, ale napríklad aj z hotelovej infinity pool. Každá z izieb je vybavená štýlovým nábytkom a dekoráciami a na výber sú aj izby s privátnymi saunami. V rámci hotelových kúpeľov si určite užijete vnútorný bazén, vonkajší vyhrievaný bazén, fínsku a bylinkovú saunu, vonkajšie fínsku saunu s ochladzovacím bazénom a relaxačnú zónu. K dispozícii je tiež privátne prenájom vírivky a fínskej sauny. Navyše sa nemusíte báť, že vás bude rušiť niekto ďalší, wellness, ale napríklad aj priestory reštaurácie sú určené len pre hotelových hostí.

 

Zdroj: epochalnisvet.cz

Viac infromácií: https://bit.ly/3clQe6m

Fotografie: archív, depositphotos

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej