ONLINE MAGAZIN

Desať v jednom: Slováci vymysleli nábytok budúcnosti

Budúcnosťou bývania je multifunkčný nábytok, myslia si slovenskí architekti Peter Frisch a Silvia Mládenková, ktorí žijú vo Viedni.
Vymysleli chytrú komodu, ktorá dokáže nahradiť viac ako desať kusov nábytku a ušetrí až 6,5 metrov štvorcových obytného priestoru!

Najmenší byt na svete meria 4,65 metrov štvorcových.
Priemerný obytný priestor však nie je o veľa väčší. Takmer polovica svetovej populácie sa musí vtesnať do 15 metrov štvorcových!
Je to dané nielen stúpajúcim počtom ľudí na svete, ale aj ich koncentráciou vo veľkých mestách. V oblastiach vidieka nie je tak vysoká koncentrácia obyvateľov a casť obyvateľstva by uspokojil aj jednoduchý a objemnejši záhradný nábytok, ale v mestách je situácia opačná.

 

„Žijem vo Viedni a ako obyvateľ veľkomesta je mojím základným problémom nedostatok životného priestoru, drahý podnájom a ceny bytov. Preto sme navrhli a zrealizovali prototyp multifunkčnej komody, ktorá by mala veľmi pomôcť k zlepšeniu týchto problémov v mestách, „uviedol architekt Peter Frisch.
Komoda má skromné ​​rozmery a skrýva v sebe stôl s nastaviteľnou výškou a šírkou, využiteľný ako bar na rýchle občerstvenie alebo väčší jedálenský stôl až pre štyri osoby, vrátane štyroch stoličiek a dvoch barových stoličiek. Zároveň slúži ako efektný príborník, kompaktná skriňa či moderné knižnica.

Jej tvorcovia ju chcú vyrábať túto komodu v rôznych farbách tak, aby sa hodila do akéhokoľvek prostredia. Zatiaľ tento produkt však v obchodoch nikde nenájdete. Peter Frish a Silvia Mládenková teraz zháňajú investora, ktorý by zafinancoval jeho masovú výrobu. „Cieľom je dostať komodu do sériovej výroby a sprístupniť ju ľuďom, ktorým by poslúžila v ich domácnosti,“ povedali architekti.

Zdroj: https://www.extrastory.cz/

Viac info: https://bit.ly/3rFqAQa

Viac info o špičkovej architektúre: https://createspace.sk/

Foto:  Create Space

Mohlo by vás zaujímať:

Nezaradené outdoor

Lyžiarska a zimná dovolenka v období koronavírusu v Rakúsku

Zima v Rakúsku sa pomaly pripravuje na svoj štart. Ako sa Rakúsko pripravuje a aké platia bezpečnostné opatrenia platia, sa dozviete tu: Lyžovanie, gastronómia, kultúra alebo jednoduchá radosť zo snehu: Rakúsko má v zime čo ponúknuť. Momentálne je v Rakúsku lockdown. Rakúski hostitelia sú ale pripravení a dúfame, že po úspešnom lockdowne nás budú môcť […]

Čítať ďalej
Automobily Cestovanie Lines Náš tip Nezaradené

Chceme pomôcť zvrátiť kolaps regionálnej autobusovej dopravy

Slovak Lines opäť ponúka pomocnú ruku obyvateľom  Bratislavského kraja Do dnešného dňa sme nevstupovali do vyjadrení k výmene dopravcu v našom kraji, nakoľko sme sa sústredili na spustenie čo najlepších služieb na novej autobusovej stanici Nivy a ukončeniu prevádzky prímestskej autobusovej dopravy. Aktuálne však sledujeme a zdieľame obavy tisícov obyvateľov, ktorí sú na regionálnu dopravu […]

Čítať ďalej
Náš tip Nezaradené Novinky Technika Technológie

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu. Zábavná funkcia domáceho internetu samozrejme stále zostáva, ale stále viacero z nás potrebuje stabilnú bezdrôtovú sieť nielen […]

Čítať ďalej