ONLINE MAGAZIN

Desať v jednom: Slováci vymysleli nábytok budúcnosti

Budúcnosťou bývania je multifunkčný nábytok, myslia si slovenskí architekti Peter Frisch a Silvia Mládenková, ktorí žijú vo Viedni.
Vymysleli chytrú komodu, ktorá dokáže nahradiť viac ako desať kusov nábytku a ušetrí až 6,5 metrov štvorcových obytného priestoru!

Najmenší byt na svete meria 4,65 metrov štvorcových.
Priemerný obytný priestor však nie je o veľa väčší. Takmer polovica svetovej populácie sa musí vtesnať do 15 metrov štvorcových!
Je to dané nielen stúpajúcim počtom ľudí na svete, ale aj ich koncentráciou vo veľkých mestách. V oblastiach vidieka nie je tak vysoká koncentrácia obyvateľov a casť obyvateľstva by uspokojil aj jednoduchý a objemnejši záhradný nábytok, ale v mestách je situácia opačná.

 

„Žijem vo Viedni a ako obyvateľ veľkomesta je mojím základným problémom nedostatok životného priestoru, drahý podnájom a ceny bytov. Preto sme navrhli a zrealizovali prototyp multifunkčnej komody, ktorá by mala veľmi pomôcť k zlepšeniu týchto problémov v mestách, „uviedol architekt Peter Frisch.
Komoda má skromné ​​rozmery a skrýva v sebe stôl s nastaviteľnou výškou a šírkou, využiteľný ako bar na rýchle občerstvenie alebo väčší jedálenský stôl až pre štyri osoby, vrátane štyroch stoličiek a dvoch barových stoličiek. Zároveň slúži ako efektný príborník, kompaktná skriňa či moderné knižnica.

Jej tvorcovia ju chcú vyrábať túto komodu v rôznych farbách tak, aby sa hodila do akéhokoľvek prostredia. Zatiaľ tento produkt však v obchodoch nikde nenájdete. Peter Frish a Silvia Mládenková teraz zháňajú investora, ktorý by zafinancoval jeho masovú výrobu. „Cieľom je dostať komodu do sériovej výroby a sprístupniť ju ľuďom, ktorým by poslúžila v ich domácnosti,“ povedali architekti.

Zdroj: https://www.extrastory.cz/

Viac info: https://bit.ly/3rFqAQa

Viac info o špičkovej architektúre: https://createspace.sk/

Foto:  Create Space

Mohlo by vás zaujímať:

Nezaradené outdoor Príroda

Islandskí obri, ktorých veľkosť vás ohromí

Island, ostrov ľadovcov. Island, ostrov sopiek. A v neposlednom rade Island, ostrov vodopádov. Milovníci vody rútiace sa z vysokých skalísk tu zažijú skutočnú nirvánu. Foss. Tak sa v islandčine povie vodopád a je to jedno zo slovíčok, ktoré si zo zájazdu na Island zapamätáte. Podľa triezvych odhadov je na ostrove 10 000 vodopádov, od malých […]

Čítať ďalej
Náš tip Nezaradené

Slovak Lines Magazín 7/2022

Najnovšie vydanie In Drive magazínu Slovak Lines je opať distribúcii

Čítať ďalej
Nezaradené Príroda Radíme Vám Šport Technika Technológie

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 Pro sú dokonalým spoločníkom na cesty

Huawei Watch GT 3 Pro sú absolútnou novinkou medzi smart hodinkami, pričom rozširujú už veľmi dobre známu a v našich končinách populárnu sériu Watch GT. Okrem špičkového dizajnu, luxusných materiálov a množstva ciferníkov sa pýšia aj skvelou výdržou batérie. Na jedno nabitie totiž vydržia až 14 dní. A práve výnimočná výdrž – okrem ďalších vychytávok […]

Čítať ďalej