ONLINE MAGAZIN

Top 4 dôvody, prečo stráviť svoj život na bicykli

Snažíte sa udržať si svoje telo v dobrej kondičke, no telocvične a fitnesscentrá sú zatvorené? Ideálnou, lacnou a nenáročnou alternatívou, ako sa udržať celý život vo forme, je cestovanie na bicykli.

Cestovanie a spoznávanie nášho okolia na dvoch kolesách má svoje čaro a výhody, o ktorých vás v našom článku oboznámime.

Je to veľmi dobré cvičenie pre vaše srdce

Začnime tým najzjavnejším. Ak chcete vyskúšať výhody cyklistiky, nemusíte v nepriaznivom počasí súťažiť na rally na horských bicykloch. Na to, aby sa riziko koronárnej nedostatočnosti znížilo o 50 %, stačí najazdiť 33 kilometrov týždenne. A všetko čo k tomu potrebujete, sú dobrý bicykel, kvalitné MTB tretry a pár minút denne na čerstvom vzduchu.

Posilníte váš imunitný systém

Jazda na bicykli vám poskytuje normálnu fyzickú aktivitu, ktorá dodáva telu silu na rýchlejšie zvládnutie prechladnutia a sezónnych infekcií. Z evolučného hľadiska sme prispôsobení neustálej fyzickej aktivite, no dlhodobý sedavý spôsob života ju eliminuje. S pomocou tohto univerzálneho dopravného prostriedku a špeciálnych plášťov na bicykel sa tohto zlého návyku zbavíte veľmi rýchlo.

Ekonomický dopravný prostriedok

Vyberáte si vo svojom živote praktické a rozumné riešenia? Bicykel do tohto štýlu života rozhodne zapadá. Prečo?

Je to skvelý spôsob, ako minúť peniaze na niečo užitočné a praktické. Ak jazdíte na bicykli do práce, nie je potrebné utrácať peniaze za cestovanie alebo benzín. Okrem iného tento dopravný prostriedok vylučuje potrebu počúvať negatívne rozhlasové správy s nudnými prerušeniami reklám, kvôli ktorým nikdy nedopočúvate celú skladbu. A to najdôležitejšie je, že neškodíte životnému prostrediu.

Zvýšite hladinu vitamínu D

Ak trávite veľa času v sedle a nejedná sa o sedlo na rotopede, máme pre vás dobrú správu: vystavenie slnečnému žiareniu priamo ovplyvňuje produkciu vitamínu D v našom tele. Nedostatok slnka negatívne ovplyvňuje náladu a čo je ešte horšie, zistilo sa, že nedostatok vitamínu D zvyšuje riziko srdcových chorôb a oslabenia imunity. Takže sadnite na bicykel a užívajte si nielen krásu okolia, ale aj slnečné lúče, ktoré na vás dopadajú aj keď je vonku zima.

Zdroj obrázka:Juanan Barros Moreno/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Šport Technika Technológie

Kolobežkári budú v Bratislave jazdiť stovkou !

Kolobežkári budú v Bratislave jazdiť stovkou: Z prvých pretekov vzídu najlepší borci na elektrinu Bratislava, 28. júla 2021 – Preteky elektrických kolobežiek už onedlho odskúšajú schopnosti a zručnosť prvých odvážnych jazdcov. Tí budú stáť pri zrode novej motoristickej disciplíny, pri ktorej budú atakovať rýchlosť až 100 km/h na kolobežkách. Úplne prvý seriál takýchto pretekov v […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Hviezda kúpeľnej scény: Hotel Park Piešťany

Aj na vás doľahla zo všetkého, čo sa naokolo deje, nepríjemná únava? Komplikuje vám život neustály pracovný stres a náročná starostlivosť o domácnosť? Využite čas dovoleniek na relax v prekrásnom prostredí jedného z najkrajších kúpeľných miest na Slovensku. Užite si plnými dúškami nádherný wellness pobyt v Piešťanoch a uvidíte, že energie budete mať na rozdávanie. […]

Čítať ďalej
Cestovanie Gastronómia outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Zdravá energia na dlhé cestovanie

Energia je pre náš život veľmi dôležitá. Potrebujete ju v škole, v práci a vo voľnom čase s rodinou. Veľmi veľa jej ale určite spotrebuje vaše telo pri dlhých cestách v aute. A ak ste sa toto leto rozhodli vozidlom cestovať na dovolenku, je dobré, ak sa zoznámite s niektorými spôsobmi jej doplnenia. Poistiť sa […]

Čítať ďalej