ONLINE MAGAZIN

Top 4 dôvody, prečo stráviť svoj život na bicykli

Snažíte sa udržať si svoje telo v dobrej kondičke, no telocvične a fitnesscentrá sú zatvorené? Ideálnou, lacnou a nenáročnou alternatívou, ako sa udržať celý život vo forme, je cestovanie na bicykli.

Cestovanie a spoznávanie nášho okolia na dvoch kolesách má svoje čaro a výhody, o ktorých vás v našom článku oboznámime.

Je to veľmi dobré cvičenie pre vaše srdce

Začnime tým najzjavnejším. Ak chcete vyskúšať výhody cyklistiky, nemusíte v nepriaznivom počasí súťažiť na rally na horských bicykloch. Na to, aby sa riziko koronárnej nedostatočnosti znížilo o 50 %, stačí najazdiť 33 kilometrov týždenne. A všetko čo k tomu potrebujete, sú dobrý bicykel, kvalitné MTB tretry a pár minút denne na čerstvom vzduchu.

Posilníte váš imunitný systém

Jazda na bicykli vám poskytuje normálnu fyzickú aktivitu, ktorá dodáva telu silu na rýchlejšie zvládnutie prechladnutia a sezónnych infekcií. Z evolučného hľadiska sme prispôsobení neustálej fyzickej aktivite, no dlhodobý sedavý spôsob života ju eliminuje. S pomocou tohto univerzálneho dopravného prostriedku a špeciálnych plášťov na bicykel sa tohto zlého návyku zbavíte veľmi rýchlo.

Ekonomický dopravný prostriedok

Vyberáte si vo svojom živote praktické a rozumné riešenia? Bicykel do tohto štýlu života rozhodne zapadá. Prečo?

Je to skvelý spôsob, ako minúť peniaze na niečo užitočné a praktické. Ak jazdíte na bicykli do práce, nie je potrebné utrácať peniaze za cestovanie alebo benzín. Okrem iného tento dopravný prostriedok vylučuje potrebu počúvať negatívne rozhlasové správy s nudnými prerušeniami reklám, kvôli ktorým nikdy nedopočúvate celú skladbu. A to najdôležitejšie je, že neškodíte životnému prostrediu.

Zvýšite hladinu vitamínu D

Ak trávite veľa času v sedle a nejedná sa o sedlo na rotopede, máme pre vás dobrú správu: vystavenie slnečnému žiareniu priamo ovplyvňuje produkciu vitamínu D v našom tele. Nedostatok slnka negatívne ovplyvňuje náladu a čo je ešte horšie, zistilo sa, že nedostatok vitamínu D zvyšuje riziko srdcových chorôb a oslabenia imunity. Takže sadnite na bicykel a užívajte si nielen krásu okolia, ale aj slnečné lúče, ktoré na vás dopadajú aj keď je vonku zima.

Zdroj obrázka:Juanan Barros Moreno/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Gastronómia outdoor Ponuky na koncerty Radíme Vám

Objavte čaro Vianoc v Maďarsku: Komplexný sprievodca vianočnými trhmi

Zažite očarujúce vianočné trhy a hrejivé sviatky v celom Maďarsku. Od známej Adventnej baziliky v Budapešti, ktorá už trikrát získala titul „Najlepší vianočný trh v Európe“, až po Debrecín, objavujte vianočné poklady, užite si termálne kúpele a oslávte toto výnimočné obdobie. Nenechajte si ujsť sviatočné čaro Maďarska! Musíte zažiť: Adventný festival a vianočné trhy pred […]

Čítať ďalej
Cestovanie Príroda Radíme Vám Šport Tlačová správa

Zoznam „povinných“ aktivít pre zimu plnú zážitkov v Korutánsku

  Lyžovanie Nezáleží na tom, či ste začiatočníci alebo skúsení lyžiari – ten, kto si chce v Korutánsku zalyžovať, si príde na svoje. 30 lyžiarskych stredísk v Korutánsku a východnom Tirolsku a viac ako 800 km dobre upravených zjazdoviek s istotou snehu. To všetko získate pomocou jediného skipasu „TopSkiPass“. O nezabudnuteľné chvíle na snehu sa – podľa […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Príroda Radíme Vám Šport

Après-ski na korutánsky spôsob

Keď do Korutánska zavíta noc, prebúdza sa svet plný nezabudnuteľných zážitkov. Pod jagavou hviezdnou oblohou a za romantického svitu mesiaca môžu malí aj veľkí návštevníci zažiť chvíle, ktoré oslovia všetky zmysly a navždy sa zapíšu do ich pamäte. V nočnom tichu príroda ukazuje svoju ešte fascinujúcejšiu stránku: Hviezdy na oblohe žiaria ešte jasnejšie, sneh sa trbliece ešte tajuplnejšie a čistý, chladný vzduch ešte intenzívnejšie […]

Čítať ďalej