ONLINE MAGAZIN

Top 4 dôvody, prečo stráviť svoj život na bicykli

Snažíte sa udržať si svoje telo v dobrej kondičke, no telocvične a fitnesscentrá sú zatvorené? Ideálnou, lacnou a nenáročnou alternatívou, ako sa udržať celý život vo forme, je cestovanie na bicykli.

Cestovanie a spoznávanie nášho okolia na dvoch kolesách má svoje čaro a výhody, o ktorých vás v našom článku oboznámime.

Je to veľmi dobré cvičenie pre vaše srdce

Začnime tým najzjavnejším. Ak chcete vyskúšať výhody cyklistiky, nemusíte v nepriaznivom počasí súťažiť na rally na horských bicykloch. Na to, aby sa riziko koronárnej nedostatočnosti znížilo o 50 %, stačí najazdiť 33 kilometrov týždenne. A všetko čo k tomu potrebujete, sú dobrý bicykel, kvalitné MTB tretry a pár minút denne na čerstvom vzduchu.

Posilníte váš imunitný systém

Jazda na bicykli vám poskytuje normálnu fyzickú aktivitu, ktorá dodáva telu silu na rýchlejšie zvládnutie prechladnutia a sezónnych infekcií. Z evolučného hľadiska sme prispôsobení neustálej fyzickej aktivite, no dlhodobý sedavý spôsob života ju eliminuje. S pomocou tohto univerzálneho dopravného prostriedku a špeciálnych plášťov na bicykel sa tohto zlého návyku zbavíte veľmi rýchlo.

Ekonomický dopravný prostriedok

Vyberáte si vo svojom živote praktické a rozumné riešenia? Bicykel do tohto štýlu života rozhodne zapadá. Prečo?

Je to skvelý spôsob, ako minúť peniaze na niečo užitočné a praktické. Ak jazdíte na bicykli do práce, nie je potrebné utrácať peniaze za cestovanie alebo benzín. Okrem iného tento dopravný prostriedok vylučuje potrebu počúvať negatívne rozhlasové správy s nudnými prerušeniami reklám, kvôli ktorým nikdy nedopočúvate celú skladbu. A to najdôležitejšie je, že neškodíte životnému prostrediu.

Zvýšite hladinu vitamínu D

Ak trávite veľa času v sedle a nejedná sa o sedlo na rotopede, máme pre vás dobrú správu: vystavenie slnečnému žiareniu priamo ovplyvňuje produkciu vitamínu D v našom tele. Nedostatok slnka negatívne ovplyvňuje náladu a čo je ešte horšie, zistilo sa, že nedostatok vitamínu D zvyšuje riziko srdcových chorôb a oslabenia imunity. Takže sadnite na bicykel a užívajte si nielen krásu okolia, ale aj slnečné lúče, ktoré na vás dopadajú aj keď je vonku zima.

Zdroj obrázka:Juanan Barros Moreno/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia outdoor

Objavujte krásy Dolného Rakúska na jeseň

Lány dozrievajúceho viniča, sladučké strapce hrozna, vôňa babieho leta, marhúľ, vína… Také je Dolné Rakúsko na jeseň. Požičajte si bicykel a vybehnite obdivovať prírodu, užite si prechádzky pri Dunaji či v lužných lesoch, dobré jedlo v „Heuriger“ alebo zájdite na prehliadku viníc a vínnych pivníc. A určite nevynechajte ani vinobranie a jesenné festivaly. Región hrozna a vína Dolné […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Bulharsko: prečo je z roka na rok populárnejšie ?

Bulharsko sa začína stávať hitom medzi lacnými dovolenkamia  nie je sa čomu diviť. Ešte pred niekoľkými rokmi bolo pre nás Chorvátsko synonymom lacných zájazdov k moru, ale tie časy sú už dávno pominuli. Chorvátsko má veľmi dobre zabehnutý turizmus, ceny sa vďaka tomu len zvyšujú. Naopak Bulharsko bolo ešte pred pár rokmi turisticky takmer neobjavené, […]

Čítať ďalej
Osobnosti Lines outdoor Príroda

Tatranskí šerpovia – nenahraditeľní nosiči v Tatrách

Je to neuveriteľné. Muži s ťažkým ruksakom na chrbte na strmých chodníkoch vedúcich k tatranským chatám ľahkým krokom predbiehajú upotených turistov. Turistky potom stačia obdariť úsmevom aj  šteklivým vtipom. Takto nejako som pred rokmi som spoznala Viktora Beránka, jedného z rekordmanov medzi tatranskými nosičmi, niekoľkonásobného víťaza slávnej „Sherpa rallye“. 60 kíl unesú ako nič Viktor […]

Čítať ďalej