ONLINE MAGAZIN

Hladné medvede aj padajúce kamene: Cesta za zlatom ešte nikdy nebola tak nebezpečná

Známi protagonisti reality šou o hľadaní zlata, Fred a Dustin sú späť. Pripravení chytiť novú príležitosť za pačesy. Ale nie je všetko zlato, čo sa blyští. Vydávajú sa do náročného horského terénu a napätie medzi nimi narastá hlavne potom, čo sa rozdelia, aby zvýšili svoje šance na nájdenie zlata. Zo strachu z bankrotu, urobí Dustin čokoľvek. Tretí rad seriálu Zlatá horúčka: Divoká voda (Gold Rush: White Water) uvedie Discovery Channel v utorok 19. novembra od 20 hodín.

Aj v najnovšej sérii reality show Zlatá horúčka: Divoká voda, uvidíte skutočných chlapov, ktorí prevádzkujú nesmierne nebezpečný a potenciálne lukratívny spôsob ťažby. V snahe nájsť náleziská zlata, sa vydajú po rieke až do hôr. Cestou musia zdolávať nebezpečné pereje a hlboké jazerá vyhĺbené pod vodopádmi. Ťažba zlata je nebezpečná a nikdy neviete, na čo narazíte. To však nebráni týmto odvážnym mužom v pátraní po poklade ukrytom v divokom a krutom prostredí Aljašky.

Sedemdesiatnik Fred ťaží zlato na Aljaške už viac ako desať rokov. So svojím synom Dustinom už vyťažil za vyše tri štvrte milióna dolárov. Pri svojej práci používa často dlhými vekmi osvedčené spôsoby ťažby v riekach a najsilnejším pomocníkom je priemyselný vysávač štrku a kamenia.
Dustin má podľa Discovery výbušnú povahu. K svojmu otcovi sa pripojil pred ôsmimi rokmi. V oblasti McKinley Creek ťažili zlato niekoľko rokova a teraz sa presúvajú do oveľa drsnejšieho terénu v Cahoon Creek v Chilkatských horách, do nadmorskej výšky 600 m. Čím vyššie postupujú, tým nebezpečnejšia výprava je. Hlboko v nepriateľskej aljašskej divočine riskujú stretnutie s hladnými medveďmi, uhýbajú padajúcim kameňom a čelia zúriacím ľadovým vodným prúdom. V novej sérii sa navyše cesty otca a syna po desiatich rokoch spolupráce prvýkrát rozdelia a každý z nich vedie do hôr svoju vlastnú skupinu.

„Bola to jedna z najnáročnejších ťažobných operácií, aké ste si kedy dokázali predstaviť,“ uviedol v rozhovore Fred. „Len sa tam dostať, bolo takmer nemožné.“

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Tlačová správa

V Brezne otvorili novú vláčikovú expozíciu s názvom „Malá stanička s vlakovou históriou“

Pri príležitosti prvej tohtoročnej jazdy historického Horehronského expresu, ktorý vyrazil na trať v piatok 1.júla 2022, sa na vlakovej stanici „Brezno – mesto“ alebo ako ju miestni nazývajú „malá stanička“ otvorila nová historická vlaková expozícia – „Malá stanička s vlakovou históriou. Pamätáte si ešte na lepenkové cestovné lístky, kliešte na ich označovanie, ktoré nosil sprievodca vo vlaku, […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Novinky

Kto boli v skutočnosti križiaci?

História križiackých výprav trvala približne 200 rokov a bolo to fasciknujúce obdobie stredoveku, ktoré si veľmi často idealizujeme a vyvoláva v nás určitý nádych romantiky. Svetlo do tejto problematiky sa snaží vniesť nový dokumentárny seriál Križiaci na Viasat History.

Čítať ďalej
Cestovanie Lines Náš tip Novinky Radíme Vám

Z Hlavnej stanice priamo na letisko Schwechat so Slovak Lines

Odteraz sa dostanete na medzinárodné letisko Schwechat ešte pohodlnejšie a rýchlejšie. Spoločnosť Slovak Lines rozširuje svoju vlajkovú autobusovú linku na Schwechat o novú nástupnú zastávku priamo pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave s medzizastávkou na Einsteinovej ulici.

Čítať ďalej