ONLINE MAGAZIN

Ako vybaviť a pripraviť auto na cestovanie s deťmi?

Užívať si cestovanie po celom svete je naozaj jednoduché. Ako to ale zvládnuť s deťmi? To a viac sa dozviete v našom článku, v ktorom si povieme, čo sa javí ako najväčší problém rodičov. Naučíme vás, ako vybaviť auto na výlety a cestovanie s deťmi.

Veľmi rýchlo zistíte, že to nie je nič zložité a náročné. Stačí urobiť niekoľko jednoduchých rozhodnutí.

Popremýšľajte o maximalizácii voľného miesta

Pri príprave auta na cestu začnite kufrom: všetok voľný priestor tu slúži pre vaše veci, ktoré vám na ceste zaručujú maximálne pohodlie. Aby bolo uloženie cestovných tašiek a všetkých iných dôležitých vecí v batožinovom priestore bezpečné a pohodlné, nezabudnite do vozidla umiestniť špeciálne vaničky do kufra. Ich použitím sa vyhnete mnohým zbytočným problémom.

Nezabudnite ani na počet cestujúcich a voľných miest. Niekedy môžu nevyužité sedačky priestor v aute uvoľniť pre ďalšie dôležité položky.

Fľaša na vodu

Na dlhej ceste môžete vďaka zásobe 5 alebo 6 litrových nádob na vodu veľa ušetriť. Pramene, mnohých minerálnych vôd vám ich pomôžu pravidelne doplňovať. Tekutiny sú pre naše telo dôležité, tak na ne nezabudnite ani na cestách. Zvýšite si tým svoj komfort a energiu.

Odolné koberčeky do auta

Nielen teraz v zime, ale aj v lete sa charakter počasia veľmi rýchlo mení. Slnkom zaliate končiare sú v momente zahalené do tmavých mrakov, z ktorých často padá dážď alebo sneh. Vaše a nepohodlie detí to ovplyvní tak, že sa v aute začne hromadiť špina a blato zachytené na topánkach.

Aby to neohrozilo stav a kvalitu vášho drahého vozidla, nezabudnite ani na odolné koberčeky do auta. Zo špeciálneho materiálu, ktorý sa jednoducho čistí a odoláva mechanickému poškodeniu, vám koberčeky poskytnú komfort za akýchkoľvek podmienok. Vaše auto bude pritom čisté a pripravené na ďalšie nové zážitky z ciest.

Zdroj obrázka:Soloviova Liudmyla/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia outdoor

Objavujte krásy Dolného Rakúska na jeseň

Lány dozrievajúceho viniča, sladučké strapce hrozna, vôňa babieho leta, marhúľ, vína… Také je Dolné Rakúsko na jeseň. Požičajte si bicykel a vybehnite obdivovať prírodu, užite si prechádzky pri Dunaji či v lužných lesoch, dobré jedlo v „Heuriger“ alebo zájdite na prehliadku viníc a vínnych pivníc. A určite nevynechajte ani vinobranie a jesenné festivaly. Región hrozna a vína Dolné […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Náš tip

Hrad Helfštýn

Monumentálna hradná architektúra Helfštýna sa týči nad údolím Moravskej brány. Celý komplex tvorí rad stavieb úžitkových i fortifikačných. V súčasnej dobe sú na hrade sprístupnené štyri nádvoria. Má päticu brán, množstvo bášt, veží a rozsiahly systém vnútorného i vonkajšieho opevnenia. Svojou rozlohou patrí k najrozsiahlejším hradným komplexom v Európe. História hradu Rozsiahla zrúcanina hradu Helfštýna, […]

Čítať ďalej
Cestovanie

Predstavujeme vám najkrajšie zámky a hrady na južnej Morave

Hoci v posledných dňoch zavládlo v našej republike sychravé počasie, predpoveď na nasledujúce týždne je značne pozitívna; babie leto! A viete, ako si babie leto užijete najviac? Predsa sa pohárikom burčiaku v ruke. Ako je známe, najlepšie burčiak nájdete na južnej Morave, rovnako ako niektoré z najkúzelnejších hradov a zámkov. Využite prílev posledných slnečných lúčov […]

Čítať ďalej