ONLINE MAGAZIN

Ako vybaviť a pripraviť auto na cestovanie s deťmi?

Užívať si cestovanie po celom svete je naozaj jednoduché. Ako to ale zvládnuť s deťmi? To a viac sa dozviete v našom článku, v ktorom si povieme, čo sa javí ako najväčší problém rodičov. Naučíme vás, ako vybaviť auto na výlety a cestovanie s deťmi.

Veľmi rýchlo zistíte, že to nie je nič zložité a náročné. Stačí urobiť niekoľko jednoduchých rozhodnutí.

Popremýšľajte o maximalizácii voľného miesta

Pri príprave auta na cestu začnite kufrom: všetok voľný priestor tu slúži pre vaše veci, ktoré vám na ceste zaručujú maximálne pohodlie. Aby bolo uloženie cestovných tašiek a všetkých iných dôležitých vecí v batožinovom priestore bezpečné a pohodlné, nezabudnite do vozidla umiestniť špeciálne vaničky do kufra. Ich použitím sa vyhnete mnohým zbytočným problémom.

Nezabudnite ani na počet cestujúcich a voľných miest. Niekedy môžu nevyužité sedačky priestor v aute uvoľniť pre ďalšie dôležité položky.

Fľaša na vodu

Na dlhej ceste môžete vďaka zásobe 5 alebo 6 litrových nádob na vodu veľa ušetriť. Pramene, mnohých minerálnych vôd vám ich pomôžu pravidelne doplňovať. Tekutiny sú pre naše telo dôležité, tak na ne nezabudnite ani na cestách. Zvýšite si tým svoj komfort a energiu.

Odolné koberčeky do auta

Nielen teraz v zime, ale aj v lete sa charakter počasia veľmi rýchlo mení. Slnkom zaliate končiare sú v momente zahalené do tmavých mrakov, z ktorých často padá dážď alebo sneh. Vaše a nepohodlie detí to ovplyvní tak, že sa v aute začne hromadiť špina a blato zachytené na topánkach.

Aby to neohrozilo stav a kvalitu vášho drahého vozidla, nezabudnite ani na odolné koberčeky do auta. Zo špeciálneho materiálu, ktorý sa jednoducho čistí a odoláva mechanickému poškodeniu, vám koberčeky poskytnú komfort za akýchkoľvek podmienok. Vaše auto bude pritom čisté a pripravené na ďalšie nové zážitky z ciest.

Zdroj obrázka:Soloviova Liudmyla/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Náš tip Radíme Vám

Brno láka na 5 ikonických víl modernej architektúry

Po vlaňajšom úspechu turistického balíčka 1 víkend a 4 ikonické vily, ktorý ponúkalo TIC BRNO v spolupráci so správcami všetkých objektov, sa tento rok môžu návštevníci Brna tešiť na prírastok: Za víkend totiž majú šancu spoznať hneď 5 víl – vrátane novo otvorenej Arnoldovej vily. „Vďaka výnimočnej spolupráci piatich brnianskych inštitúcií vznikol pred dvoma rokmi […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

6 romantických botanických záhrad v Maďarsku, ktoré vás túto jar opantajú

V čase, keď sa jar v Maďarsku neodvratne blíži, 35 botanických záhrad v krajine ožíva kaleidoskopom farieb a vôní. Záhrady sa prebúdzajú a stávajú útočiskom, v ktorom kvety kvitnú s bezkonkurenčnou eleganciou a vytvárajú obraz zasnenej romantiky. Pre návštevníkov zo Slovenska môžu byť tieto arboréta, ktoré nájdete v blízkosti vášho bydliska, príjemným prekvapením, a sú […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Umenie a kultúra

TIP NA VÍKEND

Divadlo Jána Palárika v Trnave uvedie v piatok a v sobotu obľúbenú inscenáciu venovanú Jaroslavovi Filipovi, predstavenie s názvom Púpätko bude patriť deťom od šiestich mesiacov a výstavy ponúkajú dve trnavské galérie.

Čítať ďalej