Jednoducho, Helix.

Priepasť je v rakúskom regióne JO, neďaleko Sazburgu. Roklina atraktívna pre celú rodinu.

Priepasť v rakúskom regióne JO – roklina Liechtensteinklamm, považujú domáci ale aj turisti za najdlhšiu, najhlbšiu, ale zároveň pre turistov najatraktívnejšiu roklinu rakúskych Álp. Hučiaca voda padajúca do hĺbky, zeleným machom obrastené skaly, či takmer stále prítomná prekrásna dúha nad vodou.

Liechtensteinklamm © Atelier Oczlon

To je známy prírodný úkaz v rokline Liechtensteinklamm, v regióne JO pri Salzburgu, v oblasti Pongau. Po sanáciii brala roklinu pred niekoľkými dňami opäť sprístupnili verejnosti a má TOP novinku: schody Helix. Sú zo špeciálnej ocele, majú 30 metrov, špirálovito sa točia, vedú do ozaj hlbokej priepasti. Vybudovanie prístupu do rokliny pre ľudí, turistov, vďačíme kniežatu Liechtenstein, ten dal postaviť už v roku 1875 premostenia s schody, hovorí riaditeľka marketingu JO tourismu pani Steffi Mayr.

Liechtensteinklamm © Atelier Oczlon

 

Dnes má priepasť aj špeciálne monitorovanie pohybu brala priamo v jeho útrobách. no nielen roklina je atrakciou tohto regiónu.
Pre milovníkov golfu či rodiny s túžbou uloviť zviera v lese, také umelé, v lukostreleckom parkúre a nádherné staré horské chaty, mladí sedliaci, ktorí  chovajú dobytok, pestujú zeleninu a do košíčka na pekný výlet dodajú svoje čerstvé produkty a dobroty.

Región JO je neďaleko Salzburgu a je ozajstným dovolenkovým rajom v krásnej prírode.

Liechtensteinklamm bude otvorená do 30.septembra, denne od 09-tej do 18:00 tej hodiny.
V tejto dobe je posledný vstup o 18:00 hodine. Rátajte s tým, že počet osôb je obmedzený a je dôležité aby ste mali vhodnú obuv a odev, mali na ústach rúško a dodržiavali potrebný odstup.

 

Obrázok na titulke: Liechtensteinklamm © Atelier Oczlon
Zdroj: https://www.josalzburg.com/de/sommer/liechtensteinklamm

Zdroj video: https://www.josalzburg.com/de/sommer/liechtensteinklamm

Viacej informácií aj na: