ONLINE MAGAZIN

VYBERTE SI HONDU, AK MÁTE RADI SVOJ BICYKEL!

HONDA PREDSTAVUJE  NOSIČ NA BICYKLE VO VOZIDLE PRE MODEL CIVIC TOURER

Jedinečná konštrukcia vo vozidle prepraví bicykel v batožinovom priestore vozidla Civic Tourer
V porovnaní s bežnými nosičmi zlepšuje zabezpečenie, bezpečnosť a spotrebu paliva
Verejné predstavenie nového nosiča na bicykle je naplánované už tento mesiac k 99. ročníku cyklistických pretekov Giro d’Italia
K dispozícii je októbra 2016 u vybraných predajcov vozidiel Honda

 

Spoločnosť Honda, inšpirovaná pozitívnymi reakciami celej Európy na koncept „Active Life“ modelu Civic Tourer na frankfurtskom autosalóne 2015, predstaví nový systém na prepravu bicyklov. Nosič na bicykle vo vozidle je nový inovatívny systém, ktorý umožní prepraviť dva bicykle plnej veľkosti v batožinovom priestore a ktorý v porovnaní s nosičmi namontovanými na streche alebo zadnej časti vozidla zlepšuje zabezpečenie, bezpečnosť a spotrebu paliva.

In Drive magazín Slovak Lines odporúča.

Po frankfurtskom autosalóne vyzval vtedajší prezident spoločnosti Honda, Toshiaki Mikoshiba tímy výskumu, vývoja a príslušenstva spoločnosti Honda, aby tento koncept zrealizovali. Systém je navrhnutý najmä pre jazdcov na pretekárskych bicykloch a predstavuje pohodlné riešenie uskladnenia pre rám a odmontované predné koleso, čím majiteľom poskytuje lepšiu bezpečnosť a ochranu proti poveternostným vplyvom. Umiestnenie vo vozidle okrem toho umožňuje vozidlu Civic Tourer zachovať si výnimočnú spotrebu paliva, vďaka ktorej vozidlo získalo minulý rok titul GUINNESS WORLD RECORDS™*.

In Drive magazín Slovak Lines odporúča.

 

Nosič bicyklov vo vozidle v plnej miere využíva prvotriedny nakladací priestor modelu Civic Tourer a jedinečné usporiadanie s palivovou nádržou umiestnenou v strede. V spodnom priestore kufra je namontovaná hliníková koľajnička. Ku koľajničke sú pripevnené posuvné konzoly s tyčou v tvare písmena T, do ktorej sa zasúva predná vidlica bicykla. Zadné kolesá sa opierajú o zadnú časť sklopených zadných sedadiel a vysoké stojky na oboch okrajoch koľajničky majú otvory na zabezpečenie náboja predného kolesa. Fixačný pás zabezpečuje rám bicykla pomocou existujúcich integrovaných poistných ôk v batožinovom priestore.

In Drive magazín Slovak Lines odporúča.

Tento flexibilný systém poskytuje rôzne kombinácie usporiadania pasažierov a bicyklov. Vodič a pasažier môžu sedieť vpredu a za nimi môžu byť bezpečne upevnené dva bicykle plnej veľkosti. Sklopiť možno 40 % zadných sedadiel a do batožinového priestoru umiestniť jeden bicykel, vďaka čomu vzniká priestor na sedenie pre ďalšieho pasažiera a batožinu.

Nosič na bicykle vo vozidle možno kombinovať s existujúcim príslušenstvom od spoločnosti Honda, napríklad s chráničom okraja kufra, so sieťkou na bočnej strane kufra a strešnými nosičmi, a spraviť tak z vozidla univerzálnejšie vozidlo vhodné pre aktívny životný štýl.

 

In Drive magazín Slovak Lines odporúča.

In Drive magazín Slovak Lines odporúča.

Jedinečný nosič na bicykle sa verejnosti predstaví na 99. ročníku cyklistických pretekov Giro d’Italia, na ktorých je spoločnosť Honda oficiálnym sponzorom a pre ktoré poskytla sprievodné vozidlá. Jazdci počas týchto pretekov s cieľom 29. mája v Turíne prekonajú neuveriteľných 3 383 kilometrov.

Inovatívny nosič na bicykle vo vozidle od spoločnosti Honda bude k dispozícii u vybraných predajcov od októbra 2016.

*V júni 2015 ustanovila Honda nový rekord GUINNESS WORLD RECORDS™ s názvom „Najnižšia spotreba paliva – všetkých 24 susediacich krajín EÚ (všetky automobily)“, s priemerom 2,82 litra na 100 kilometrov počas 25-dňovej jazdy dlhej 13 498 kilometrov naprieč všetkými 24 susediacimi krajinami EÚ vozidlom Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Technika Umenie a kultúra

Za vianočnou atmosférou na sever Čiech

Lyžiarske areály v severných Čechách sú pripravené na novú sezónu a Liberecký kraj láka na skvelé prepojenie, kedy spoznáte nielen stovky kilometrov zjazdoviek a bežkárskych trás, ale aj umenie miestnych sklárov. Liberecký kraj predstavil v Bratislave zimnú ponuku.  Na zjazdovky aj bežky Poznávacím znamením celého Libereckého kraja je neprehliadnuteľný Ještěd s hotelom a vysielačom, ktorý […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej