ONLINE MAGAZIN

VYBERTE SI HONDU, AK MÁTE RADI SVOJ BICYKEL!

HONDA PREDSTAVUJE  NOSIČ NA BICYKLE VO VOZIDLE PRE MODEL CIVIC TOURER

Jedinečná konštrukcia vo vozidle prepraví bicykel v batožinovom priestore vozidla Civic Tourer
V porovnaní s bežnými nosičmi zlepšuje zabezpečenie, bezpečnosť a spotrebu paliva
Verejné predstavenie nového nosiča na bicykle je naplánované už tento mesiac k 99. ročníku cyklistických pretekov Giro d’Italia
K dispozícii je októbra 2016 u vybraných predajcov vozidiel Honda

 

Spoločnosť Honda, inšpirovaná pozitívnymi reakciami celej Európy na koncept „Active Life“ modelu Civic Tourer na frankfurtskom autosalóne 2015, predstaví nový systém na prepravu bicyklov. Nosič na bicykle vo vozidle je nový inovatívny systém, ktorý umožní prepraviť dva bicykle plnej veľkosti v batožinovom priestore a ktorý v porovnaní s nosičmi namontovanými na streche alebo zadnej časti vozidla zlepšuje zabezpečenie, bezpečnosť a spotrebu paliva.

In Drive magazín Slovak Lines odporúča.

Po frankfurtskom autosalóne vyzval vtedajší prezident spoločnosti Honda, Toshiaki Mikoshiba tímy výskumu, vývoja a príslušenstva spoločnosti Honda, aby tento koncept zrealizovali. Systém je navrhnutý najmä pre jazdcov na pretekárskych bicykloch a predstavuje pohodlné riešenie uskladnenia pre rám a odmontované predné koleso, čím majiteľom poskytuje lepšiu bezpečnosť a ochranu proti poveternostným vplyvom. Umiestnenie vo vozidle okrem toho umožňuje vozidlu Civic Tourer zachovať si výnimočnú spotrebu paliva, vďaka ktorej vozidlo získalo minulý rok titul GUINNESS WORLD RECORDS™*.

In Drive magazín Slovak Lines odporúča.

 

Nosič bicyklov vo vozidle v plnej miere využíva prvotriedny nakladací priestor modelu Civic Tourer a jedinečné usporiadanie s palivovou nádržou umiestnenou v strede. V spodnom priestore kufra je namontovaná hliníková koľajnička. Ku koľajničke sú pripevnené posuvné konzoly s tyčou v tvare písmena T, do ktorej sa zasúva predná vidlica bicykla. Zadné kolesá sa opierajú o zadnú časť sklopených zadných sedadiel a vysoké stojky na oboch okrajoch koľajničky majú otvory na zabezpečenie náboja predného kolesa. Fixačný pás zabezpečuje rám bicykla pomocou existujúcich integrovaných poistných ôk v batožinovom priestore.

In Drive magazín Slovak Lines odporúča.

Tento flexibilný systém poskytuje rôzne kombinácie usporiadania pasažierov a bicyklov. Vodič a pasažier môžu sedieť vpredu a za nimi môžu byť bezpečne upevnené dva bicykle plnej veľkosti. Sklopiť možno 40 % zadných sedadiel a do batožinového priestoru umiestniť jeden bicykel, vďaka čomu vzniká priestor na sedenie pre ďalšieho pasažiera a batožinu.

Nosič na bicykle vo vozidle možno kombinovať s existujúcim príslušenstvom od spoločnosti Honda, napríklad s chráničom okraja kufra, so sieťkou na bočnej strane kufra a strešnými nosičmi, a spraviť tak z vozidla univerzálnejšie vozidlo vhodné pre aktívny životný štýl.

 

In Drive magazín Slovak Lines odporúča.

In Drive magazín Slovak Lines odporúča.

Jedinečný nosič na bicykle sa verejnosti predstaví na 99. ročníku cyklistických pretekov Giro d’Italia, na ktorých je spoločnosť Honda oficiálnym sponzorom a pre ktoré poskytla sprievodné vozidlá. Jazdci počas týchto pretekov s cieľom 29. mája v Turíne prekonajú neuveriteľných 3 383 kilometrov.

Inovatívny nosič na bicykle vo vozidle od spoločnosti Honda bude k dispozícii u vybraných predajcov od októbra 2016.

*V júni 2015 ustanovila Honda nový rekord GUINNESS WORLD RECORDS™ s názvom „Najnižšia spotreba paliva – všetkých 24 susediacich krajín EÚ (všetky automobily)“, s priemerom 2,82 litra na 100 kilometrov počas 25-dňovej jazdy dlhej 13 498 kilometrov naprieč všetkými 24 susediacimi krajinami EÚ vozidlom Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám Umenie a kultúra

Zámok Eckertsau – jedinečné miesto, kde sa tvorili dejiny Európy.

V rakúskom mestečku Eckertsau, pri európskom veľtoku rieky Dunaj, je jedinečné miesto, kde sa tvorili nielen dejiny Európy, ale i dnešná realita moderného spoločenstva národov. V okolí tohto miesta sa rozprestiera prírodná oblasť Národného parku Dunajské lužné lesy – Donau – Auten. Korene zámockých dejín siahajú až do 12. storočia . V 18. storočí sa zmenil kamenný vodný hrad […]

Čítať ďalej
Náš tip Príroda

Rok v Škótsku, to je iná divočina!

Prímorské podnebie predurčuje Škótsko k tomu, aby bola tamojšia príroda rozmanitá  a krásna, ale zároveň drsná. Ak vás vždy priťahovala táto destinácia, kvôli histórii, ručíme vám za to, že jej príroda tiež stojí za to. Pripravte si však pršiplášte a dáždniky, pretože ako vám prezradia jej zvierací obyvatelia, život v tamojšej divočine nie je vôbec jednoduchý. Krásna príroda, ktorá […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej