ONLINE MAGAZIN

Domáce rezorty sú pripravené, ale čo vaše auto?

99 % automobilov je dnes vybavených štandardnými poplachovými systémami, ktoré však na dokonalú a stopercentnú ochranu vozidla pred jeho odcudzením rozhodne nestačia. Prešpekulované taktiky a systémy na prekonanie alarmu využívajú zlodeji nonstop. Aj z tohto dôvodu je potrebné bezpečnostný systém vášho auta vylepšiť a neustále zdokonaľovať.

Spolu s vývojom modernej techniky sú vynaliezaví aj potenciálni páchatelia, pre ktorých je prekonanie jedného bezpečnostného systému hračkou. Preto sme sa vám rozhodli predstaviť niekoľko spôsobov zabezpečenia auta v podobe univerzálnych autoalarmov, ktorými si môžete poistiť vaše vozidlo na cestách a dovolenke najlepšie.

Vyberte si multifunkčné zabezpečenie auta

Také, s ktorého prekonaním bude mať zlodej čo najviac roboty. Niekoľko senzorov zabezpečenia a komplexnej ochrany vám poskytne aj multifunkčné zabezpečenie auta od Pandory. Systém, ktorý je založený na dokonalej komunikácii vozidla s jeho majiteľom pomocou kľúča alebo špeciálnej aplikácie. Práve tieto možnosti vám indikujú aktuálny stav vozidla, jeho interiérovú teplotu, odomykanie na diaľku alebo blokovanie niektorých systémov. Inštalovaný imobilizér tak v prípade potreby znemožní páchateľovi naštartovať auto, prípadne bude jeho chod po určitom čase prerušený.

Uložte kľúče na bezpečné miesto

Najjednoduchším a najúčinnejším spôsobom, ako ukradnúť auto z akéhokoľvek miesta, je ukradnúť ho pomocou pôvodného kľúča. Vyberte si preto na jeho bezpečné uloženie dobré miesto. Vnútorná strana oblečenia alebo vrecko tašky na zips sú pri rýchlom cestovaní najideálnejšie. Odcudzenie kľúča od auta sa postará o to, že všetky moderné alarmy alebo blokátory vám budú nanič.

Zaparkujte na bezpečnom mieste

Automobil je dnes významná investícia, ktorá načrie do vášho rozpočtu, preto je jeho bezpečnosť a ochrana dôležitá. Ak vám ale na výber kompletných služieb ochrany už peniaze nazvyš neostali, mali by ste mu nájsť aspoň bezpečné miesto, na ktorom bude stále pod drobnohľadom.

Napríklad priamo pod oknom, pod dohľadom vonkajšej kamery alebo na stráženom parkovisku. Ani v týchto prípadoch vám však dnes nikto nezaručuje, že bude vaše vozidlo stopercentne chránené. Pravdepodobnosť krádeže je však neporovnateľne menšia ako u auta na neosvetlenej ulici.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia outdoor

Objavujte krásy Dolného Rakúska na jeseň

Lány dozrievajúceho viniča, sladučké strapce hrozna, vôňa babieho leta, marhúľ, vína… Také je Dolné Rakúsko na jeseň. Požičajte si bicykel a vybehnite obdivovať prírodu, užite si prechádzky pri Dunaji či v lužných lesoch, dobré jedlo v „Heuriger“ alebo zájdite na prehliadku viníc a vínnych pivníc. A určite nevynechajte ani vinobranie a jesenné festivaly. Región hrozna a vína Dolné […]

Čítať ďalej
Náš tip Nezaradené Technika Technológie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov? […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Náš tip

Hrad Helfštýn

Monumentálna hradná architektúra Helfštýna sa týči nad údolím Moravskej brány. Celý komplex tvorí rad stavieb úžitkových i fortifikačných. V súčasnej dobe sú na hrade sprístupnené štyri nádvoria. Má päticu brán, množstvo bášt, veží a rozsiahly systém vnútorného i vonkajšieho opevnenia. Svojou rozlohou patrí k najrozsiahlejším hradným komplexom v Európe. História hradu Rozsiahla zrúcanina hradu Helfštýna, […]

Čítať ďalej