ONLINE MAGAZIN

TIMBERLAND – Skutočná legenda

Timbeeeeer!
Presne toto slovo kričali, a možno aj stále kričia americkí drevorubači, keď sa k zemi porúčal strom, ktorý práve stínali. Hlasným pokrikom, obdobou nášho „varuuuj“, začíname článok, v ktorom si povieme niečo o značke Timberland, jej históriu a samozrejme o jej hodinkách.

Príbeh značky Timberland je žiarivým príkladom sna, aký vám dokáže splniť len Amerika.
Ako to u podobných príbehoch býva, aj tento sa začal nenápadne. Aby sme boli konkrétni a ctili sme si fakty !

Odohralo sa to v jednom bostonskom v závode na výrobu topánok. V roku 1918 tu začínal kariéru budúci zakladateľ firmy Timberland Nathan Swartz. Zo stážistu – krajčírskeho učňa sa v priebehu rokov postupne vypracoval na spolumajiteľa a neskôr majiteľa spoločnosti The Abington Shoe Company.

Timberland Nathan Swartz

Najvýznamnejší medzník značky Timberland (vtedy sa tak ešte nevolala) je spojený s rokom 1960, kedy Nathan Swartz a jeho synovia predstavili inovatívnu technológii vstrekovania impregnácia, ktorá zabezpečovala nepremokavosť obuvi.
O niečo neskôr, v roku 1973, bola na trh uvedená nepremokavá kožená topánka s označením Timberland.
Na základe popularity jej názvu, sa následne rodinná firma premenovala na The Timberland Company.

Potešený narastajúci priazňou zákazníkov, Timberland expandoval do Európy, kde sa jeho prvou zastávkou stalo Taliansko.
S usadením na starom kontinente, značke výrazne pomohlo milánske hnutie mladých ľudí, tzv. Paninaro.
Vyznávači globalizovaného spôsobu života a fast foodov z 80. rokov minulého storočia, sú prakticky na všetkých dobových fotografiách zachytení s členkovými koženými topánkami Timberland v typickom pieskovom odtieni.

Sidney Swartz

Pod riaditeľskou taktovkou Sidneyho Swartz, sa v nasledujúcich rokoch Timberland uberal smerom, ktorý viac ako kedykoľvek predtým, reflektoval životný štýl širokej verejnosti. Do portfólia pribudlo dámske oblečenie, obuv pre deti a v priebehu 90. rokov na scénu nastúpili náramkové hodinky.

Pre modely Timberland sú charakteristické hodnoty, vďaka ktorým zaznamenal ich výrobca svoje najväčšie úspechy.
Sú to predovšetkým univerzálnosť, trvanlivosť a funkčnosť. Podobne ako slávne topánky Timberland, aj hodinky sú schopné nájsť si uplatnenie v členitom horskom teréne aj v rušných uliciach miest.
Z nášho pohľadu im práve mesto a jeho energia svedčí najviac.

Nie sú to len technické vlastnosti, medzi ktoré počítame hlavne plaveckú vode odolnosť 100M / 10 ATM, mohutné oceľové puzdrá a tvrdené minerálne sklíčka, čím sa hodinky Timberland približujú svojou nezničiteľnostou ikonickej obuvy. Rovnakú DNA je možné spozorovať aj v dizajne, ekologických materiáloch a farbách. Prím hrajú zemité tóny, na kožených pásikoch predovšetkým odtiene hnedej a pieskovej farby. Spätosť s prírodou dávajú hodinky najavo tiež častým zakomponovaním loga značky v tvare vetveného stromu do podkladu ciferníkov.

Funkčnosť hodiniek Timberland vychádza z kvalitných japonských quartz strojčekov. V ponuke sú modely s tromi ručičkami (vždy s luminiscenčnými plôškami), tromi ručičkami a dátumovkou a chýbať nesmie ani kusy s multifunkčným dátumom či užitočným chronografom. Aj zásluhou funkcií sú hodinky Timberland pripravené uspokojiť potreby náročných spotrebiteľov, ktorí si zakladajú na kvalite a prvotriednym štýlu.

O kvalite produktov Timberland veľa vypovedá skutočnosť, že je okrem športovcov a cestovateľov vo voľnom čase nosia osobnosti na čele s rapperom Kenya Westom, hercom Tomom Cruisom alebo speváčkou Rihannou. Tí všetci sa spoliehajú na ich originalitu a ležérnosť, s ktorými dokážu pozdvihnúť každý outfit.

/zdroj informácie a textu je  www.irisimo.cz /

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám Umenie a kultúra

Zámok Eckertsau – jedinečné miesto, kde sa tvorili dejiny Európy.

V rakúskom mestečku Eckertsau, pri európskom veľtoku rieky Dunaj, je jedinečné miesto, kde sa tvorili nielen dejiny Európy, ale i dnešná realita moderného spoločenstva národov. V okolí tohto miesta sa rozprestiera prírodná oblasť Národného parku Dunajské lužné lesy – Donau – Auten. Korene zámockých dejín siahajú až do 12. storočia . V 18. storočí sa zmenil kamenný vodný hrad […]

Čítať ďalej
Náš tip Príroda

Rok v Škótsku, to je iná divočina!

Prímorské podnebie predurčuje Škótsko k tomu, aby bola tamojšia príroda rozmanitá  a krásna, ale zároveň drsná. Ak vás vždy priťahovala táto destinácia, kvôli histórii, ručíme vám za to, že jej príroda tiež stojí za to. Pripravte si však pršiplášte a dáždniky, pretože ako vám prezradia jej zvierací obyvatelia, život v tamojšej divočine nie je vôbec jednoduchý. Krásna príroda, ktorá […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej