ONLINE MAGAZIN

Takto pomáhajú smart hodinky zlepšovať spánok

Pre ľudské telo je dôležité nielen to, že v noci spí, ale najmä ako kvalitne tento proces prebieha. Dnes už existujú smart zariadenia, ktoré spánok presne zmerajú, vyhodnotia jeho výsledky a dokonca aj ponúknu tipy na jeho zefektívnenie. S ich pomocou z nočného oddychu vyťažíte maximum.

Pravidelné rituály

Podľa odborníkov je pre zlepšenie spánku dobré vytvoriť si “spánkové ťaháky”, teda rituály, ktoré vám pomôžu zaspať. “Alfou a omegou je pravidelný režim s jasným poradím aktivít, z ktorých si urobíme každodennú rutinu. Môže to byť napríklad pohár mlieka pred spaním, vyvetranie miestnosti či horúci kúpeľ. Keďže naše telo je nastavené cyklicky, veľmi nápomocné je ľahnúť si vždy v rovnakom čase. Organizmus si vytvorí návyk, ktorý mu pomôže zaspávať pravidelne a bez problémov,” hovorí MUDr. Petra Trojanová z brnenského Lekárskeho centra Lázně.

Monitorujte spánok

O nič menej užitočným tipom je “meranie” vlastného spánku, ktoré vám môže o kvalite a priebehu nočného relaxu veľa prezradiť. Existujú technologickí pomocníci, ktorí spánok nielen merajú, ale pomáhajú ho zlepšiť. Príkladom sú inteligentné hodinky Huawei Watch GT 2. Vynikajú množstvom športových funkcií, ktoré oceníte cez deň, no v noci sa premenia na strážcu spánku.

Pomocou senzorov na zápästí monitorujú jednotlivé fázy spánku a na druhý deň po prebudení celý proces vyhodnotia. V mobilnej aplikácii vám ukážu jeho priebeh a na základe získaných údajov navrhnú zlepšenie.

Spánkom k víťazstvu

O tom, aký je oddych počas noci dôležitý, vedia azda najviac vrcholoví športovci. Jedným z nich je MMA zápasník Attila Végh, ktorý len pred pár týždňami v ostro sledovanom zápase storočia porazil svojho protivníka Karlosa Vémolu a stal sa šampiónom Oktagonu. Attila sa už pred zápasom netajil tým, že sa naň svedomito pripravoval dlhé mesiace. Práve počas nich sa ukázalo, že príprava nie je len o tréningu v klietke. 

“Je pre mňa dôležité dobiť baterky, bez oddychu a kvalitného spánku by to nešlo, približuje majster bojového športu. Aj jemu pomáhajú oddych sledovať a zlepšovať smart hodinky na zápästí.Nedávam ich dole z ruky ani v noci. Zvykol som si na ne a najmä na to, že všetko o svojom tréningu, relaxe a zdraví mám neustále pod kontrolou. Je to veľmi návykové,” uzatvára Attila.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Šport Technika Technológie

Kolobežkári budú v Bratislave jazdiť stovkou !

Kolobežkári budú v Bratislave jazdiť stovkou: Z prvých pretekov vzídu najlepší borci na elektrinu Bratislava, 28. júla 2021 – Preteky elektrických kolobežiek už onedlho odskúšajú schopnosti a zručnosť prvých odvážnych jazdcov. Tí budú stáť pri zrode novej motoristickej disciplíny, pri ktorej budú atakovať rýchlosť až 100 km/h na kolobežkách. Úplne prvý seriál takýchto pretekov v […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Hviezda kúpeľnej scény: Hotel Park Piešťany

Aj na vás doľahla zo všetkého, čo sa naokolo deje, nepríjemná únava? Komplikuje vám život neustály pracovný stres a náročná starostlivosť o domácnosť? Využite čas dovoleniek na relax v prekrásnom prostredí jedného z najkrajších kúpeľných miest na Slovensku. Užite si plnými dúškami nádherný wellness pobyt v Piešťanoch a uvidíte, že energie budete mať na rozdávanie. […]

Čítať ďalej
Cestovanie Gastronómia outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Zdravá energia na dlhé cestovanie

Energia je pre náš život veľmi dôležitá. Potrebujete ju v škole, v práci a vo voľnom čase s rodinou. Veľmi veľa jej ale určite spotrebuje vaše telo pri dlhých cestách v aute. A ak ste sa toto leto rozhodli vozidlom cestovať na dovolenku, je dobré, ak sa zoznámite s niektorými spôsobmi jej doplnenia. Poistiť sa […]

Čítať ďalej