Wald der Sinne – Les zážitkov

S redakciou In Drive magazínu Slovak Lines, sme navštívili jedinečné miesto v regióne Hoch Steiermark – miesto, ktoré svojou jedinečnosťou dokáže prekvapiť nejedného návštevníka tejto oblasti Rakúska. Miesto s príznačným názvom – Der Walt der Sinne, Les zážitkov.

Les zážitkov má dĺžku 1,5 kilometra

Je to miesto, ktoré bolo doslova stvorené a vytvorené pre rodiny s deťmi, aby v panenskej prírode a ničím nenarušeného ekosystému, pociťovali prírodu všetkými svojimi zmyslami – aj z tohto dôvodu bol tento jedinečný kus lesnej pôdy upravený na Les zážitkov.

Barbara Holzer, zakladateľka Wald der Sinne. / Kolíska pre najmenších/

Na 1,5 kilometrovej okružnej cesty ponúka les v súčasnosti 21 energiou nabitých miest.
A ako hovorí Barbara Holzer, zakladateľka tohto miesta: „ Na týchto miestach môže cela rodina zažiť prírodu veľmi intenzívne, pomocou všetkých svojich zmyslov: sluch, hmat, zrak…A zároveň rodičia môžu svoje potomstvo viest k intenzívnejšiemu pociťovaniu spojitosti s prírodou.

Prepojenie s prirodzeným osadenstvom lesa a Lesa zážitkov je veľmi tesný

Jednotlivé energetické miesta, alebo stanice, boli integrované do prírody tak, aby posilňovali rovnováhu, napomáhali pociťovať gravitáciu a hĺbku svojho okolia. Samozrejme tieto stanice sú sprístupnené všetkým návštevníkom a samozrejmosťou je, že u návštevníci s obmedzenou pohyblivosťou, môžu všetky úseky Lesa zážitkov navštíviť.

Dominantou v Lese zážitkov, je strom zvukov. V dutine javorového stromu, môžu návštevníci pocítiť maximálne bezpečie, vôňu stromu a tak vnímať les ešte intenzívnejšie.

Okružná trasa ponúka stanice pre všetky vekové kategórie.

Prírodu v Lese záZitkov môožete vnímať a z iného uhla.

Male detičky majú k dispozícii kolísky, hojdačky a pre tých starších stanice ponúkajú ďalšie atrakcie, ako sú vyvažovacie kotúče, optické disky, prekážkovú dráhu, kreatívne hry a hlavolamy.

Der Walt der Sinne / Les zážitkov bol otvorený v roku 2005, navštíviť ho môžu aj rodiny s kočíkmi, s invalidnými vozíkmi. V areáli sú prístupné bezbariérové toalety so šatňou. Samozrejmosťou je kútik na prebaľovanie batoliat. Výškový rozdiel je 50 m, takže oblasť je prístupne pre starších návštevníkov.

 

Les zážitkov je otvorený denne od 9:00 do 19:00

Otvorené  do 31. októbra 2019.

Najbližšia prehliadka sa uskutoční 22. júla od 2:30 do 17:00.

Ďalšie výlety od 10 osôb sú možné kedykoľvek po dohode.

Viac informácií v termínoch a kontakte TU

Detské narodeninové oslavy sa konajú celoročne.

Kontaktné osoby:

Barbara Holzer Greith 4 8692 Neuberg/Mürz

Tel.: 0650/7322166 e-Mail: barbara@wald-der-sinne.com

Renate Wiltschnigg Tel.: 0664/4461652e-mail: renate-wiltschnigg@gmail.com

 

Galéria s presstripu v Lese zážitkov: