BikeTour Horehroním

Na Horehroní opäť vypukne cyklistická horúčka.

Počas najbližšieho víkendu si všetci milovníci cyklistiky opäť prídu na svoje, pretože sa opeť uskutoční známe podujatie – BikeTour Horehroním.

Prvý deň podujatia bude spojený s Majstrovstvami Slovenska do vrchu. Druhý deň podujatia na sedla bicyklov zasadnú cyklisti obľubujúci dlhšie trate a svoje sily si zmerajú na krátkej a dlhšej trati po Horehroní.

Už túto sobotu 15. júna sa všetci milovníci bicyklovania do kopcov stretnú na Majstrovstvách Slovenska do vrchu. Štart pretekov je naplánovaný na 11:00 hodinu z rekreačnej oblasti Tále. Pretekári si svoje sily zmerajú v časovke na trati smerom na Srdiečko pod Chopkom. Druhý deň pretekov sa už po tretí krát budú konať preteky – Maratón Tour Route 66, štart aj cieľ pretekov bude priamo na námestí v Brezne. Pretekári si môžu vybrať z dvoch typov tratí. Pre vytrvalejších cyklistov je k dispozícii dlhá trať, ktorá ma 111 km. Pre pretekárov, ktorý sa zameriavajú na kratšie trasy je k dispozícii 60 km trať. Nedeľa je už tradične spojená aj s obľúbeným detským pretekom Kindertour. Pre malých pretekárov bude pripravená detská trať v mestskom parku priamo na námestí.

Počas celého víkendu je pre všetkých účastníkov pripravený aj bohatý kultúrny a športový sprievodný program. Pre všetky deti bude pripravená zábavno-adrenalínová cyklistická trať, rozcvička v rytme Zumby a kopec zábavy s nafukovacími hradmi. Vyvrcholením celého víkendu bude slávnostné odovzdávanie putovného Horehronského pohára, medailí a cien pre najlepších pretekárov. „Horehronie je známe svojimi jedinečnými cyklotrasami, preto sme nesmierne radi že už po tretí krát sa v regióne organizuje takéto športové podujatie zamerané na cyklistiku. Pre všetkých je pripravený aj bohatý sprievodný program.
Na svoje si prídu nielen cyklisti ale aj rodiny s deťmi počas detského preteku kindertour či na zábavnej cyklistickej dráhe. Aj takýmto podujatím chceme viesť nielen obyvateľov z regiónu ale taktiež turistov, ktorí do regiónu prichádzajú zdravému životnému štýlu a pohybu na čerstvom vzduchu.“ povedala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE