ONLINE MAGAZIN

Nezničte si chrbát hneď pri prvej snehovej nádielke

Fiskars vám poradí, ako sa efektívne vysporiadať so snehom.

 

Každý miluje biele Vianoce, ale snehová nádielka so sebou prináša i námahu spojenú s jej odpratávaním. Je pravda, že z chodníkov a príjazdových ciest za vás sneh nikto neuprace, ale vynaloženú námahu môžete veľmi zefektívniť. Pomocou vhodných nástrojov od Fiskars a správnej techniky môžete ušetriť veľa času i svoj chrbát. Odpratávanie snehu nie je len tak. Ide síce o zdravú aktivitu na čerstvom vzduchu, pri ktorej spálite veľa prebytočných kalórií, ale iba v prípade, že dodržíte niekoľko základných poučiek. Inak si veľmi ľahko privodíte nejaké svalové zranenie alebo sa minimálne, ľudovo povedané, „vyšťavíte“ za pár minút.

Najdôležitejší je výber a použitie vhodného náradia. Odporúčame produkty Fiskars, pretože vďaka ich vlastnostiam budete musieť vynaložiť oveľa menej sily a námahy. Všetko náradie Fiskars je totiž navrhnuté s ohľadom na pohodlie užívateľa. Náradie Fiskars určené na odpratávanie snehu je ľahké, pevné, odolné a dodržuje ergonomické štandardy, ktoré zabraňujú neprirodzenému držaniu nástroja a hrbeniu sa pri práci. Vďaka kovovým hranám a protipriľnavým výčnelkom sú lopaty odolné proti prichyteniu sa snehu k ich povrchu.

TIP 1

Dôležité je správne náradie. V závislosti od veľkosti plochy a množstva snehu si vyberte vhodnú veľkosť. Dbajte na to, aby bol výrobok čo najľahší – čo produkty Fiskars spĺňajú, vážia priemerne 1,6 kg – a aby dĺžka násady zodpovedala vašej výške. K základnému vybaveniu pre odpratanie snehu patrí odhŕňač na sneh a škrabka na odstraňovanie ušliapaného snehu a ľadu.
• Lopaty na sneh a odhŕňače sú dobré na čistenie menších plôch a odhadzovanie snehu.
• Veľký zhŕňač snehu s rukoväťou je užitočným nástrojom, pokiaľ potrebujete sneh zhrnúť na jedno miesto bez použitia lopaty alebo iných nástrojov.
• Pri odhrňovaní väčších plôch je zas úplne bezkonkurenčný dvojručný odhŕňač. Pri jeho použití môžete využiť i silu vašich nôh a môžete jednoducho zbaviť snehu väčšie plochy bez väčšieho tlaku na paže a ramená.
• Pre zodpovedných vodičov je tu ľahká lopata do auta, ktorá je užitočná pri riadení v nepriaznivom počasí a v nečakaných situáciách na ceste. Šikovným pomocníkom je i skladacia škrabka na ľad s metličkou v jednom.

TIP 2

Skôr, ako začnete s odhadzovaním snehu, rozmyslite si, kde budete sneh hromadiť. Nedávajte ho na cestu, pretože tam bude prekážať. Vyberte také miesto, kde sneh nebude nikomu prekážať.

TIP 3

Najlepším materiálom na posyp chodníkov je štrk alebo piesok. Na jar je ale nutné jeho zvyšky pozametať a upratať. V mnohých regiónoch je zakázané používať posypovú soľ, ktorá poškodzuje rastliny a životné prostredie.

TIP 4

Pri odpratávaní snehu noste teplé zimné oblečenie. Najlepšie sú priedušné odevy, oceníte ich najmä pri odpratávaní snehu lopatou. Pokiaľ by sa totiž vlhkosť hromadila na koži, mohli by ste prechladnúť.

TIP 5

Ak je sneh mokrý, lopatu so snehom nezdvíhajte, len ju odtlačte preč. Pokiaľ to nie je možné, naberte na lopatu iba malé množstvo snehu a pokrčte pri zdvíhaní kolená. Lopata na sneh Fiskars SnowXpert™ s ľahkou hliníkovou násadou je v mieste držania potiahnutá oranžovou vrstvou plastu. Ergonomicky navrhnuté držadlo ponúka pohodlný a pevný úchop i pre ruky v tých najhrubších rukaviciach. Hlava lopaty z polypropylénu je ľahká a zároveň tvrdá na ľahké odhadzovanie „prašanu“ i ťažkého snehu, a to nielen okolo domu, ale tiež od áut a iných stiesnených miest. Všetky výrobky SnowXpert sú unikátne tým, že v kovovej lište majú zapustený odolný drôt, ktorý zväčšuje pevnosť a trvanlivosť výrobku až dvojnásobne oproti bežnému náradiu. Z rovnakého dizajnu i konštrukcie vychádza i zhŕňač snehu Fiskars SnowXpert™, ktorý efektívne odstraňuje sneh priamo od zeme. Jeho prevedenie šetrí váš chrbát a výrazne uľahčuje prácu, keď odpratávate väčšie množstvo snehu z veľkých priestranstiev. Jedným zo základných a všestranných pomocníkov je i hrablo Fiskars SnowXpert™, s ktorým vďaka zosilnenej hliníkovej lište odstránite primrznutý sneh i upravíte zasnežený chodník či príjazdovú cestu.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Príroda Radíme Vám

Kedy sa veľryby presťahovali do mora a stratili nohy?

História veľrýb je jedným z najväčších zázrakov a tajomstiev evolúcie. Ako tieto cicavce dýchajúce pľúcami prišli o nohy a vrátili sa do mora? Na túto otázku sa pokúsi odpovedať dokument Tajomné údolie veľrýb v Egypte, ktorý bude mať premiéru vo štvrtok 29. februára o 20:00 na Viasat Nature. Z 90 druhov dnes žijúcich veľrýb sú […]

Čítať ďalej
Architektúra Náš tip Tlačová správa

Brnianske Vodojemy Žlutý kopec sa otvoria v celej svojej kráse!

Tretí mesiac v roku, tri vodojemy, tri dni! Mágia Vodojemov Žlutý kopec pritiahla od ich otvorenia tisíce návštevníkov. Všetky tri nádrže aj s návštevníckym centrom a revitalizovaným parkom sa verejnosti otvoria na Svetový deň vody, 22. marca 2024. Oficiálne otvorenie za prítomnosti zástupcov mesta Brna prebehne 21. marca. Celý nasledujúci víkend budú návštevníkov čakať pôsobivé […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Umenie a kultúra

DOMINA – Predbehla dobu o mnoho storočí

Neuveriteľný skutočný príbeh Livie Drusilly, manželky Caesara Augusta, ožíva tento mesiac na televíznej stanici Epic Drama. DOMINA ponúka divákom pútavý pohľad do starovekého Ríma, konkrétne do obdobia okolo roku 27 pred Kristom. Seriál, ktorý predstavil režisér David Evans, sa však opiera o príbehy žien, ktoré stáli za mocnými mužmi vtedajšej doby. Hlavnou postavou je Lívia […]

Čítať ďalej