ONLINE MAGAZIN

Cyklozraz Malá Fatra 2014

V Malej Fatre, v regióne, ktorý je vďaka rozsiahlej sieti značených cyklotrás rôznej náročnosti právom označovaný ako „cykloraj“ sa chystá čosi veľké a jedinečné.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra (OOCR) pripravuje počas troch júnových dní 13. – 15. júna 2014 akciu pre všetkých milovníkov pohybu na dvoch kolesách – Cyklozraz Malá Fatra 2014 spojený so 16. Národným zrazom cykloturistov. „Ide o nesúťažný MTB maratón, ktorého cieľom je predovšetkým podpora a propagácia cykloturistiky v Regióne Malá Fatra“ uvádza výkonný riaditeľ OOCR Malá Fatra Matúš Dobeš. „Pripravené sú dve varianty tratí – krátky okruh (42 km) a dlhý okruh (74 km), ktoré sme zostavili tak, aby účastníkom predstavili to najkrajšie z nášho regiónu, čo môžu ako cyklisti obdivovať.“ dodáva Dobeš. Na trase budú pripravené občerstvovacie stanice a pod orlojom v Starej Bystrici aj zaujímavý kultúrny program – vystúpenie heligonkárov a koncert kapely Veľký dom.

Hlavné zázemie bude mať Cyklozraz Malá Fatra 2014 v areáli Autocampingu Belá-Nižné Kamence. Práve tento kemp získal v 9. ročníku ankety 4camping KEMP ROKU 2013, ktorú každoročne vyhlasuje český kempingový internetový portál dokempu.cz, 1. miesto a stal sa tak najlepším slovenským autocampingom.
Deti čaká v sobotu 14. júna 2014 zábavný sprievodný program s atrakciami ako maľovanie na tvár, jazda na poníkovi alebo skákací hrad a v nedeľu 15. júna 2014 sa deti s horskými bicyklami (najmladší aj na kolobežkách, odrážadlách) od 3 do 16 rokov môžu zúčastniť Detskej tour Petra Sagana. Pre každého účastníka čaká prekvapenie.
Súčasťou Cyklozrazu Malá Fatra 2014 bude aj slávnostné otvorenie novoznačených cyklotrás spolu s Terchovskou muzikou – tradičným ľudovým hudobným prejavom zaradeným do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO. V roku 2013 OOCR Malá Fatra realizovala komplexné značenie viac ako 400 kilometrov cyklotrás spolu s osadením 74 ks cyklosmerovníkov, 440 ks cyklosmeroviek, 157 obrázkových cyklotabuliek, 113 doplnkových tabuliek a 173 emblémových tabuliek.

„Teší nás záujem o toto podujatie. Prostredníctvom on-line systému sa nám prihlasujú prví účastníci, ktorí včasným prihlásením získavajú nárok na zvýhodnené štartovné.“ uvádza Dobeš.
Sprievodný kultúrny program zahŕňa Medzinárodné stretnutie zbojníkov v Terchovej, ktorého súčasťou bude aj vystúpenie súboru Sľuk s galaprogramom Krížom-krážom alebo predstavenie Martinského komorného divadla so skvelou komédiou Národný cintorín. Pestrú ponuku dopĺňajú tradičná Nebeská muzika, country kapela Niagara alebo legendárna skupina Arzén, rocková hudba inšpirovaná práve terchovskou muzikou.
Všetky bližšie informácie o Cyklozraze Malá Fatra 2014, propozície, popis trate, pravidlá a aj informácie o ubytovacích možnostiach nájdete na stránke www.regionmalafatra.sk

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie

Ako môže vyzerať peklo v lietadle? Stačí na to jedno malé dieťa

Cestujúci letu spoločnosti Lufthansa z Nemecka do New Jersey na svoj let asi len tak nezabudnú. Nepríjemne im ho spestril malý chlapec, ktorý niekoľko hodín v kuse kričal, preliezal sedadlá a prechádzal sa uličkami lietadla. Jeho správanie natočil Shane Townley a zverejnil na internete. Niektorí diváci sympatizujú s dieťaťom a jeho matkou, iní kritizujú. Do […]

Čítať ďalej
Cestovanie Technika

V Trnave postavia osemmetrovú repliku stredovekého katapultu  

Novú mestskú atrakciu, ktorou bude replika obliehacieho zariadenia v životnej veľkosti, začnú stavať už začiatkom septembra v blízkosti trnavských hradieb. Jej slávnostné odhalenie bude počas jarmočného víkendu.   Projekt historickej rekonštrukcie obliehacieho zariadenia má za cieľ popularizovať a zatraktívniť turistom a obyvateľom Trnavy mestské opevnenie, ktoré patrí medzi najzachovalejšie v strednej Európe. „Týmto projektom by sme chceli […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Dovolenka so psom pri mori – na čo dať pozor?

Chcete na letnú dovolenku k moru vziať aj vášho psieho parťáka, ale bojíte sa, či slanú vodu a vysoké teploty zvládne? Prinášame niekoľko tipov na čo nezabudnúť počas dovolenky pri mori, aby sa spoločne strávené chvíle so psíkom obišli bez komplikácií a obe strany si čas pri mori užili. Cestovať so psom k moru je […]

Čítať ďalej