ONLINE MAGAZIN

Pre inštalácie s najvyššími nárokmi aj pre cenovo dostupný video dohľad

Rad sieťových kamier AXIS Q35 je vhodný pre inštalácie riešení video dohľadu s najvyššími nárokmi, pretože ponúka rozlíšenie HDTV 1080p so snímkovou frekvenciou 60 snímok za sekundu, elektronickú stabilizáciu obrazu a široký dynamický rozsah vďaka technológii WDR. Sieťové kamery radu AXIS P32 spĺňajú nároky na kvalitu a súčasne náklady pri rozsiahlych aplikáciách, kde ponúkajú obraz v HDTV kvalite a diaľkovo ovládané približovanie a ostrenie.

„Rad AXIS P33 je medzi zákazníkmi obľúbený pre skvelú použiteľnosť obrazu a vysokú spoľahlivosť, spolu s vlastnosťami, ktoré sme na trh uviedli ako prvý, napríklad diaľkovo riadené približovanie a ostrenie. Nové rady AXIS Q35 a P32 dopĺňajú súčasnú ponuku modelov jednak o špičkové, ale aj cenovo dostupné kamery,“ povedal Erik Frännlid, riaditeľ manažmentu produktov spoločnosti Axis Communications. „Modely v rade AXIS Q35 ponúkajú špičkové parametre, ktoré spĺňajú nároky kritických infraštruktúr, letísk a dopravných staníc. Rad AXIS P32 vychádza v ústrety potrebám zákazníkov, ktorí požadujú vysokú kvalitu za dostupnú cenu, napríklad pre inštalácie v obchodoch.“

Nový rad AXIS Q35 tvoria modely AXIS Q3505-V pre vnútorné inštalácie a AXIS Q3505-VE pre vonkajšie inštalácie – oba s možnosťou použiť širokouhlé alebo teleskopické objektívy. Kamery poskytujú plynulý a stabilný obraz v rozlíšení HDTV 1080p so 60 snímkami za sekundu a elektronickú stabilizáciu obrazu (Electronic Image Stabilization – EIS). Vďaka inteligentným funkciám pre ovládanie kamier môžu operátori používať okamžité ostrenie napríklad v spojení s aplikáciou Gatekeeper, aby získali bližší záber osôb alebo vozidiel. Tieto kamery dokážu plynule prechádzať medzi výraznými zmenami svetelných podmienok vďaka rozšírenému dynamickému rozsahu WDR (Wide Dynamic Range) a dokážu zvládať nedostatočné osvetlenie. Model pre vnútorné použitie má triedu ochranného krytia IK10 a je odolný voči prachu. Model pre vonkajšie inštalácie má ochranné krytie IK10+ a je odolný aj proti nárazu. Obaja sú odolné proti otrasom a majú detekciu nárazu, kedy automaticky pošlú operátorovi alarm, že kamera utrpela náraz – sú vďaka tomu ideálne pre inštalácie, kde video dohľad musí byť vysoko odolný a spoľahlivý.

Nový rad AXIS P32 obsahuje štyri modely pre denné a nočné snímanie, odolné proti vandalom pre vnútorné i vonkajšie použitie. Kamery sú navrhnuté tak, aby spĺňali ako nároky trhu na kvalitu, tak aj cenovú dostupnosť a aby ich ovládanie a používanie bolo pritom jednoduché. Pretože majú objektívy s premenlivým ohniskom, diaľkovým približovaním aj zaostrovaním a funkciu riadenia P-Iris, ponúkajú tieto kamery obraz v HDTV kvalite vo dne i v noci. Modely AXIS P3214-V pre vnútorné inštalácie a AXIS P3214-VE pre vonkajšie inštalácie poskytujú video v rozlíšení HDTV 720p, zatiaľ čo interiérový model AXIS P3215-V a vonkajší AXIS P3215-VE ponúkajú kvalitu videa HDTV 1080p. Vďaka možnosti obohatiť ich o inteligentné funkcie analýzy videa, ako napríklad počítanie ľudí a rôznym možnostiam montáže pomocou doplnkového príslušenstva, predstavujú ideálne riešenie pre odvetvie obchodu a služieb.

Modely pre vnútorné inštalácie AXIS P3365-V a vonkajšia AXIS P3365-VE rozširujú existujúci produktový rad AXIS P33. Jedná sa o kamery s plným HDTV rozlíšením 1080p a širokým uhlom záberu až 100 stupňov. Rovnako ako ostatné modely radu AXIS P33 majú aj tieto nové kamery rovnaký obľúbený dizajn a podporujú diaľkové približovanie a ostrenie, riadenie P-Iris a počítadlo pixelov. Obe kamery sú odolné proti vandalom s triedou ochranného krytia IK10, majú široký rozsah prevádzkových teplôt a sú vhodné pre celý rad najrôznejších inštalácií.

Nový rad AXIS Q35, exteriérový modely radu AXIS P32 a dva nové prírastky do radu AXIS P33 by mali byť dostupné koncom druhého štvrťroka 2014 prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis. Dostupnosť modelov pre vnútorné použitie v rade AXIS P32 sa plánuje na tretí štvrťrok 2014.

Všetky nové kamery majú oporu v najširšej základni v danom odbore, ktorá ponúka softvér pre správu a riadenie videá prostredníctvom Partnerského programu spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií Axis Application Development Partner Program a AXIS Camera Station. Kamery podporujú aplikačnej platformy AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting System a ONVIF umožňujúce ľahkú integráciu kamerového systému a podporu vývojárov aplikácií, ktorí môžu kameru obohatiť o ďalšie inteligentné funkcie.

Mohlo by vás zaujímať:

Technika Technológie

Pretaktovateľné serverové pamäte DDR5

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, rozširuje svoj rad pamätí DDR5 uvedením Kingston FURY Renegade Pro DDR5 RDIMM, nového radu pretaktovateľných serverových pamätí navrhnutých tak, aby spĺňali výkonnostné požiadavky novej generácie pracovných staníc a stolových počítačov.

Čítať ďalej
Náš tip Technológie

Maratónsky tréning: Čo potrebujete vedieť

Veľa bežcov chce dokončiť slávny maratón, ktorý slúži ako test ich vytrvalosti, tak aj ako vrcholný úspech. Optimálny čas pre väčšinu bežcov je medzi dvoma hodinami a striedaním elitných bežcov a ôsmimi hodinami chodcov. Podľa typických časov pretekov by muži mali mieriť menej ako štyri hodiny a ženy menej ako štyri a pol hodiny, aby […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej