ONLINE MAGAZIN

Acer Aspire V5

Tenký, ľahký a dizajnom kultivovaný notebook s najnovším operačným systémom Windows 8 a výborným dotykovým displejom je určený do rúk širokého spektra ľudí od študentov až po riaditeľov firiem.

Prvý dojem je pri notebookoch veľmi dôležitý, pretože práve on má najväčší vplyv na kúpu alebo odmietnutie. Acer Aspire V5 v tomto smere vyniká, pevne spracované a dizajnovo vyladené telo notebooku je už samo o sebe dôvodom k vlastníctvu, navyše milo poteší aj skutočnosť, že reálne používanie notebooku so sebou neprináša žiadne z typických problémov.

Za typické problémy notebookov a ultrabookov je možné považovať slabšiu výdrž batérie, než ktorú garantuje výrobca, nesprávnu optimalizáciu softvéru s technickým vybavením a malé mechanické poškodenia spôsobené prenášaním. Acer Aspire A5 netrpí ani jedným z týchto neduhov, čím si vyslúžil veľmi pozitívne prijatie zo strany odbornej verejnosti.

Acer Aspire A5 sa predáva v troch variantoch, prvý s displejom s uhlopriečkou 11,6 palcov, druhý so 14-palcovýn displejom a najväčší, 15,6-palcový, je určený do rúk pracovne vyťažených zákazníkov. Táto variabilita voľby má veľký potenciál najmä preto, že prakticky jediným výrobkom dokáže výrobca osloviť dvakrát viac ľudí, než by to spravil jediným variantom. Dobrou správou je, že bez ohľadu na veľkosť displeja môžu byť všetky varianty notebooku vybavené snímaním až desiatich dotykov súčasne. To je pri operačnom systéme Windows 8 dôležité, keďže tak Acer otvára zákazníkom možnosť pracovať s tabletovými interaktívnymi aplikáciami a hrami. Ste priaznivcami hry Angry Birds alebo Cut the Rope? S Acer Aspire V5 si ich zahráte v pohodlí a veľkom formáte.

Rozlíšenie displeja pri všetkých jeho uhlopriečkach je 1366×768 pixelov a dobrý kontrast obrazu výrobca zabezpečil LED podsvietením TFT LCD platformy. Displej je navyše, nositeľom technológie CineCrystal a pracuje s formátom 16:9. Ten je veľmi praktický, keďže je ideálny pre prácu s dvomi oknami súčasne.

Ultrabook je vybavený výkonným dvojjadrovým procesorom Intel Celeron 887, maximálnou operačnou pamäťou DDR3 8 GB, 400-gigabajtovým pevným diskom a všetkými štandardnými komunikačnými technológiami. Nechýba ani port HDMI, USB tretej generácie či Bluetooth.

Prioritou bookbooku Aspire V5 však nie je poskytovať extrémny výkon pre profesionálnych grafikov, jeho uplatnenie nachádza predovšetkým pri bežných denných aktivitách a dynamickej práci. Každý študent ocení, že na notebooku vďaka jeho kvalitnému displeju a dobrej klávesnici napíše seminárnu prácu bez toho, aby sa systém zasekával, alebo vyžadoval kompromisy.

Pracovitý manažér zas bez pochýb ocení skutočnosť, že môže s Acer Aspire V5 počítať aj v prípade, že vo firme vypadne na niekoľko hodín elektrina. Štyri hodiny aktívnej práce bez akéhokoľvek externého napájania pri zachovaní vysokého výkonu je stále veľmi dobrá hodnota.

 

Notebook Acer Aspire V5 zaujme v podstate každého, kto s ním príde do kontaktu. Do sumáru pozitívnych vlastností je ešte potrebné pridať veľmi malú hrúbku notebooku, v zatvorenom stave iba 2,3 centimetra a mimoriadne pevné kryty s na dotyk príjemným, chladivým efektom.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mohlo by vás zaujímať:

Nezaradené Príroda Radíme Vám Šport Technika Technológie

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 Pro sú dokonalým spoločníkom na cesty

Huawei Watch GT 3 Pro sú absolútnou novinkou medzi smart hodinkami, pričom rozširujú už veľmi dobre známu a v našich končinách populárnu sériu Watch GT. Okrem špičkového dizajnu, luxusných materiálov a množstva ciferníkov sa pýšia aj skvelou výdržou batérie. Na jedno nabitie totiž vydržia až 14 dní. A práve výnimočná výdrž – okrem ďalších vychytávok […]

Čítať ďalej
Technológie

Kamera dokáže v reálnom čase maskovať tváre ľudí

Aplikácia na dynamické maskovanie AXIS Live Privacy Shield je jediným analytickým kamerovým softvérom na trhu, ktorý maskuje osoby v reálnom čase vo video streamoch pri plnej snímkovej frekvencii a beží priamo vo vybraných modeloch kamier. Teraz pomocou umelej inteligencie a jednotky DLPU podporuje aj funkciu maskovania samotných tvárí.

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Technológie

Ako slúchadlá s aktívnym potlačením okolitého hluku zlepšujú cestovanie lietadlom

Nastáva čas dovoleniek a cestovania. Najrýchlejším dopravným prostriedkom, ktorým sa dostanete do vašej obľúbenej destinácie, je lietadlo. S lietaním je ale spojená rada nepríjemných a obťažujúcich faktorov a pre mnoho ľudí aj stres. Ako môžu pomôcť slúchadlá s technológiou potlačenia okolitých ruchov? Už od roku 1963 ponúkali letecké spoločnosti cestujúcim na palubách audio nahrávky s […]

Čítať ďalej