ONLINE MAGAZIN

Acer Aspire V5

Tenký, ľahký a dizajnom kultivovaný notebook s najnovším operačným systémom Windows 8 a výborným dotykovým displejom je určený do rúk širokého spektra ľudí od študentov až po riaditeľov firiem.

Prvý dojem je pri notebookoch veľmi dôležitý, pretože práve on má najväčší vplyv na kúpu alebo odmietnutie. Acer Aspire V5 v tomto smere vyniká, pevne spracované a dizajnovo vyladené telo notebooku je už samo o sebe dôvodom k vlastníctvu, navyše milo poteší aj skutočnosť, že reálne používanie notebooku so sebou neprináša žiadne z typických problémov.

Za typické problémy notebookov a ultrabookov je možné považovať slabšiu výdrž batérie, než ktorú garantuje výrobca, nesprávnu optimalizáciu softvéru s technickým vybavením a malé mechanické poškodenia spôsobené prenášaním. Acer Aspire A5 netrpí ani jedným z týchto neduhov, čím si vyslúžil veľmi pozitívne prijatie zo strany odbornej verejnosti.

Acer Aspire A5 sa predáva v troch variantoch, prvý s displejom s uhlopriečkou 11,6 palcov, druhý so 14-palcovýn displejom a najväčší, 15,6-palcový, je určený do rúk pracovne vyťažených zákazníkov. Táto variabilita voľby má veľký potenciál najmä preto, že prakticky jediným výrobkom dokáže výrobca osloviť dvakrát viac ľudí, než by to spravil jediným variantom. Dobrou správou je, že bez ohľadu na veľkosť displeja môžu byť všetky varianty notebooku vybavené snímaním až desiatich dotykov súčasne. To je pri operačnom systéme Windows 8 dôležité, keďže tak Acer otvára zákazníkom možnosť pracovať s tabletovými interaktívnymi aplikáciami a hrami. Ste priaznivcami hry Angry Birds alebo Cut the Rope? S Acer Aspire V5 si ich zahráte v pohodlí a veľkom formáte.

Rozlíšenie displeja pri všetkých jeho uhlopriečkach je 1366×768 pixelov a dobrý kontrast obrazu výrobca zabezpečil LED podsvietením TFT LCD platformy. Displej je navyše, nositeľom technológie CineCrystal a pracuje s formátom 16:9. Ten je veľmi praktický, keďže je ideálny pre prácu s dvomi oknami súčasne.

Ultrabook je vybavený výkonným dvojjadrovým procesorom Intel Celeron 887, maximálnou operačnou pamäťou DDR3 8 GB, 400-gigabajtovým pevným diskom a všetkými štandardnými komunikačnými technológiami. Nechýba ani port HDMI, USB tretej generácie či Bluetooth.

Prioritou bookbooku Aspire V5 však nie je poskytovať extrémny výkon pre profesionálnych grafikov, jeho uplatnenie nachádza predovšetkým pri bežných denných aktivitách a dynamickej práci. Každý študent ocení, že na notebooku vďaka jeho kvalitnému displeju a dobrej klávesnici napíše seminárnu prácu bez toho, aby sa systém zasekával, alebo vyžadoval kompromisy.

Pracovitý manažér zas bez pochýb ocení skutočnosť, že môže s Acer Aspire V5 počítať aj v prípade, že vo firme vypadne na niekoľko hodín elektrina. Štyri hodiny aktívnej práce bez akéhokoľvek externého napájania pri zachovaní vysokého výkonu je stále veľmi dobrá hodnota.

 

Notebook Acer Aspire V5 zaujme v podstate každého, kto s ním príde do kontaktu. Do sumáru pozitívnych vlastností je ešte potrebné pridať veľmi malú hrúbku notebooku, v zatvorenom stave iba 2,3 centimetra a mimoriadne pevné kryty s na dotyk príjemným, chladivým efektom.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Technológie

Maratónsky tréning: Čo potrebujete vedieť

Veľa bežcov chce dokončiť slávny maratón, ktorý slúži ako test ich vytrvalosti, tak aj ako vrcholný úspech. Optimálny čas pre väčšinu bežcov je medzi dvoma hodinami a striedaním elitných bežcov a ôsmimi hodinami chodcov. Podľa typických časov pretekov by muži mali mieriť menej ako štyri hodiny a ženy menej ako štyri a pol hodiny, aby […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej
Náš tip Novinky outdoor Radíme Vám Technika Technológie

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého – Horúca novinka od DJI Ak ste sa už niekedy obzerali po kvalitnejšom a cenovo dostupnom drone, nepochybne ste objavili DJI Mini SE. Ide o malý dron renomovanej značky, ktorý vyniká svojou odolnosťou, kvalitným záznamom videa a základným funkciami s cenou okolo 300 eur. Ak ale chcete […]

Čítať ďalej