ONLINE MAGAZIN

Najlepšie filmy o cestovaní v čase. Romantika aj krimi

Cestovanie v čase je obľúbená a častá téma mnohých filmov či seriálov, či v príbehoch, kde je témou i ezoterika . Tak ak máte radi trochu tajomna a nepravdepodobných fyzikálnych javov, máme pre vás výber najlepších titulov. A je len na vás, či dáte prednosť komédii, thrilleru, alebo romantike.

Fantázia filmárov nepozná hraníc a presunúť sa do minulosti alebo do budúcnosti je možné na striebornom plátne rôznymi spôsobmi: pomocou dômyselného stroja či dokonalej technológie alebo jednoducho vplyvom nevysvetliteľných javov. Kto by nepoznal skvelú českú komédiu Zajtra vstanem a oparím sa čajom (1977)!

A toto je sedem najlepších filmov či seriálov, kde sa tiež cestuje časom, a je to parádny pohľad.

Návrat do budúcnosti (1985)
Táto komédia Roberta Zemeckisa (70) a jej dve pokračovania z rokov 1989 a 1990 patria k filmovej klasike. Hlavný hrdina Marty v podaní Michaela J. Foxa (60) sa dostane do roku 1955, kedy spolu jeho rodičia ešte len začínali randiť. Naruší však časovú kontinuitu a všetko musí rýchlo napraviť, inak sa nenarodí. K tomu pridajte šialeného vedca Emmetta Browna, ktorého hrá Christopher Lloyd (83), a stroj času zabudovaný v ikonickom aute DeLorean a máte kultovku ako blázon.

Návrat do budúcnosti (1985)

To bol zajtra flám (2010)
Štyria chlapi, ktorí spolu kamarátia od štúdií, sú otrávení stereotypom života stredného veku a prežívajú rozladenie, že sa ich sny z mladosti ani zďaleka nesplnili. Svoje životné sklamanie sa snaží aspoň trochu rozptýliť bujarým večierkom. Po prebudení ich ale nečaká opica, ale šok: ocitli sa v roku 1986 – v čase, keď boli mladí a všetko mali pred sebou. Ako si John Cusack (55), Craig Robinson (50), Rob Corddry (50) a Clark Duke (36) poradia s možnosťou začať zase znova?

To bol zajtra flám (2010)

Cestovatelia časom (2016–18)
V troch sériách kanadského seriálu máte možnosť sledovať osudy päťčlenného tímu cestovateľov v čase, ktorí prichádzajú z nie príliš peknej budúcnosti späť do 21. storočia, aby drobnými zmenami v chode udalostí zmenili budúcnosť a zachránili svet. A ako sa sem dostávajú? Vedia preniesť svoje vedomie na človeka, ktorý práve umiera, a tým prevziať jeho súčasný život.

Cestovatelia časom (2016–18)

Dark (2017–20)
Tento tajuplný nemecký seriál patrí k televíznej špičke posledných rokov. Pokojné malomesto vzruší záhadné zmiznutie dieťaťa. Žiadni svedkovia, žiadne stopy, vie sa len, že zmizlo v blízkosti jaskynných komplexov nad miestnou jadrovou elektrárňou, kam bez povolenia nesmie ani polícia. K tomu pridajte objavenie tela chlapca, ktorý bol zavraždený pred tridsiatimi rokmi, ale nájdená mŕtvola je úplne čerstvá… Ak túžite po naozaj mysterióznom zážitku a napätej atmosfére, toto je správna voľba.

Dark (2017–20)

12 opíc (1995)
Legenda v téme cestovania časom, ktorú natočil Terry Gilliam (81), člen skupiny Monty Python. Ocitnete sa v ponurej budúcnosti: ľudia sa schovávajú pod zemou pred vírusom, ktorý na konci 20. storočia zabil päť miliárd ľudí. Vedci pomocou stroja času vysielajú do minulosti dobrovoľníkov, aby zbierali vzorky a dáta a pomohli tak odhaliť zdroj nákazy a bolo možné vyrobiť protilátky. Čo viac dodať? Snáď len, že o super pohľad sa starajú aj dvaja skvelí hollywoodski herci: Bruce Willis (66) a Brad Pitt (58), ktorý bol za tento výkon nominovaný na Oscara.

12 opíc (1995)

Cudzinka (2014–22)
Tajomno, napätie, kruté bitky, láska, sex… V tomto americkom seriáli je jednoducho všetko. Na konci druhej svetovej vojny sa zdravotná sestra Claire (Caitriona Balfe, 42) dotkne posvätných škótskych kameňov a zrazu sa ocitne v roku 1743. Nielenže tu bojuje o holý život, ale tiež sa tu zamiluje do horala Jamieho Frasera (Sam Heughan, 41), aj keď má v 20. storočí manžela.

Cudzinka (2014–22)

Na hrane zajtrajška (2014)
Tu si prídu na svoje všetci milovníci akčných filmov. Hviezdny Tom Cruise (59) sa v budúcnosti, keď mimozemšťania zaútočia na zemi, dostane do časovej slučky a vždy sa prebudí na začiatku toho istého dňa a musí ísť znova do boja. A znova a znova. S každým dňom sa ale pôvodne neskúsený vojak zlepšuje a Zem je tak bližšie a bližšie k záchrane. A s ním ide do akcie aj Emily Blunt (38).

Na hrane zajtrajška (2014)

Mohlo by vás zaujímať:

Film Náš tip Novinky Radíme Vám

5 vecí, čo ste nevedeli o Júliusovi Cézarovi

Gaius Július Cézar bol jedným z najznámejších rímskych cisárov. Ale čo o ňom len tak z hlavy vieme? Možno nám napadne, že mal pletky s Kleopatrou alebo, že bol obeťou sprisahania, ktoré sa mu stalo osudným. Jeho život však bol omnoho zaujímavejší. Viasat History zaistí svojim divákom počas celého mája cestu časom do starovekého Ríma, konkrétne do doby najvýznamnejšieho […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Nezaradené Novinky Osobnosti Lines outdoor

Inšpirácia alebo bláznovstvo?

Patagónia na koni bez jazdeckých skúseností! Často sa vzdáme nápadu pre to, že nevieme ako ho realizovať. Nie nadarmo sa hovorí: “Najviac dobrých nápadov je na cintoríne!” Čiastočne to môže byť pud sebazáchovy. Neriskovať a nepúšťať sa do neznámeho. Či už sa jedná o podnikanie a neistú ekonomickú budúcnosť alebo doslovne o preskúmavanie neznámych kútov […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Business Cestovanie Film Gastronómia Náš tip outdoor

Slovak Lines 5 2022

Najnovšie vydanie In Drive magazínu je opäť v distribúcii.  

Čítať ďalej