ONLINE MAGAZIN

Tipy ako sa dostať do formy bez veľkej námahy

Ak chcete mať telo ako Afrodita, nemusíte sa vzdávať neskorých večerí a výdatných raňajok. Máme pre vás niekoľko tipov, ako si vylepšiť postavu v priebehu niekoľkých dní bez výrazných obmedzení.

Pandémia nie je predsa dôvodom na odmietnutie starostlivosti o vaše zdravie a telo. A aj keď sa sami izolujete a sedíte doma v improvizovanej karanténe, môžete a mali by ste stále trénovať. Máme pre vás niekoľko tipov, ako to zvládnuť.

Vybavte si miesto

Uvoľnite si na cvičenie väčší priestor v byte, aby vám nič nebránilo v pohybe. Nezabudnite na čerstvý vzduch a pekné Superdry oblečenie. Aj od toho, ako si svoje okolie zariadite a vybavíte potrebným zariadením na cvičenie, bude závisieť výsledok.

Urobte si čas

Vytvorte si cvičebný plán a cvičebnú rutinu. Pre začiatočníkov budú stačiť dva tréningy týždenne a pre tých, ktorí cvičia dlhší čas, by mali zahrnúť do svojich plánov niečo intenzívnejšie. Vo všetkom musíte mať disciplínu. Ak trénujete podľa plánu, výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Cvičte vonku

Ak je to možné, potom choďte cvičiť na čerstvý vzduch. Beh, skákanie cez švihadlo, vodorovné tyče a strečing na ulici tónujú telo i myseľ. Je tu viac priestoru a tréning môže byť rozmanitejší. Nezabudnite na sociálnu vzdialenosť a ak ste použili vodorovné pruhy alebo iné „pouličné“ vybavenie – vydezinfikujte si ruky, na ktoré potom treba nasadiť pohodlné fitness rukavice.

Nezabudnite na jedlo

Nemôžete predsa trénovať, keď máte hlad, pretože telo nebude mať silu cvičiť a namiesto napnutých svalov sa dočkáte iba vyčerpania. Necvičte tiež na plný žalúdok. Cvičenie by malo začať 1-2 hodiny po poslednom jedle.

Ak nemáte na stravovanie priestor, vezmite si malé a zdravé sacharidové občerstvenie. Nie vždy je to len o komplikovaných zostavách a tréningoch. K dokonalosti niekedy stačí naozaj málo.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej