ONLINE MAGAZIN

Aké podmienky musíte splniť, ak organizujete podujatie?

Aké podmienky musíte splniť, ak organizujete podujatie?

Organizácia väčšej alebo menšej verejnej udalosti nie je ľahká úloha, pretože všetka zodpovednosť je väčšinou na organizátorovi. O to horšie to môže byť, ak sa rozhodujete pre jej zahájenie v týchto ťažkých časoch.

Existuje niekoľko dôležitých zásad. Ešte predtým by ste ale mali poznať jedno dôležité pravidlo. Navonok musíte byť pokojní a mierumilovní. V skutočnosti aktívne, aby o tom nikto nevedel, bojovať za bezproblémový priebeh. Ak si dáte pozor na veci, ktoré si spomenieme, bude to pre vás všetko jednoduchšie.

Definujte si ciele a formát udalosti

Zdá sa to zrejmé, ale k tejto otázke by sa malo pristupovať kriticky. Sformulujte si preto čo najkonkrétnejšie cieľ plánovanej udalosti. Chcete účastníkom sprostredkovať vedomosti, poďakovať partnerom, získať peniaze na projekt alebo dať hosťom estetické potešenie? Formát udalosti bude závisieť od odpovede, ktorú si na tieto otázky položíte.

Vždy však venujte pozornosť aj bezpečnosti a zaistite si spoľahlivú zdravotnú službu na podujatiach.

Venujte pozornosť plánovaniu

Naplánovať si logistiku, obsah a propagáciu akcie je nesmierne dôležitý a ďalší bod. Vytvorte si pre jednoduchšiu komunikáciu a predstavu dokument prístupný pre celý tím, v ktorom si každý môže navzájom vidieť svoje úlohy a celkový obraz.

Najskôr pripravte zoznam hlavných úloh a potom čo najpodrobnejšie formou konkrétnych krokov, definujte ďalšie, ktoré je potrebné vykonať. Je dôležité uviesť v pláne čas potrebný na dokončenie úlohy. Často je podceňovaný a príprava je potom pomalšia, ako ste očakávali.

Skontrolujte miesto a premyslite si plán „B“

Miesto vždy osobne skontrolujte ešte vo fáze výberu. V najneočakávanejšom okamihu sa môže ukázať, že klimatizácia v hale nefunguje dobre, nie je tu pre ľudí so špeciálnymi potrebami toaleta alebo šírka dverí vám neumožňuje priniesť na akciu potrebné zariadenie dovnútra. Preto tieto okamihy otestujte vopred. Myslite pritom tiež na plán „B“ a pohotovostné služby rýchlej záchrannej služby.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia Radíme Vám

Zážitok z adventných trhov: Vyberáme tie najkrajšie v Dolnom Rakúsku

Príroda, uličky s pivničkami, zámky, hrady, ale aj námestia v dedinkách či mestách sú súčasťou adventu v Dolnom Rakúsku. Vybrali sme pre vás tie najoriginálnejšie adventné trhy, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky, a zároveň prinášame niekoľko skvelých tipov na ďalšie miesta, ktoré stojí za to navštíviť počas čarovného adventného obdobia.   Advent v Puchbergu sa predstaví v […]

Čítať ďalej
Gastronómia outdoor Ponuky na koncerty Radíme Vám

Objavte čaro Vianoc v Maďarsku: Komplexný sprievodca vianočnými trhmi

Zažite očarujúce vianočné trhy a hrejivé sviatky v celom Maďarsku. Od známej Adventnej baziliky v Budapešti, ktorá už trikrát získala titul „Najlepší vianočný trh v Európe“, až po Debrecín, objavujte vianočné poklady, užite si termálne kúpele a oslávte toto výnimočné obdobie. Nenechajte si ujsť sviatočné čaro Maďarska! Musíte zažiť: Adventný festival a vianočné trhy pred […]

Čítať ďalej
Cestovanie Príroda Radíme Vám Šport Tlačová správa

Zoznam „povinných“ aktivít pre zimu plnú zážitkov v Korutánsku

  Lyžovanie Nezáleží na tom, či ste začiatočníci alebo skúsení lyžiari – ten, kto si chce v Korutánsku zalyžovať, si príde na svoje. 30 lyžiarskych stredísk v Korutánsku a východnom Tirolsku a viac ako 800 km dobre upravených zjazdoviek s istotou snehu. To všetko získate pomocou jediného skipasu „TopSkiPass“. O nezabudnuteľné chvíle na snehu sa – podľa […]

Čítať ďalej