ONLINE MAGAZIN

Aké podmienky musíte splniť, ak organizujete podujatie?

Aké podmienky musíte splniť, ak organizujete podujatie?

Organizácia väčšej alebo menšej verejnej udalosti nie je ľahká úloha, pretože všetka zodpovednosť je väčšinou na organizátorovi. O to horšie to môže byť, ak sa rozhodujete pre jej zahájenie v týchto ťažkých časoch.

Existuje niekoľko dôležitých zásad. Ešte predtým by ste ale mali poznať jedno dôležité pravidlo. Navonok musíte byť pokojní a mierumilovní. V skutočnosti aktívne, aby o tom nikto nevedel, bojovať za bezproblémový priebeh. Ak si dáte pozor na veci, ktoré si spomenieme, bude to pre vás všetko jednoduchšie.

Definujte si ciele a formát udalosti

Zdá sa to zrejmé, ale k tejto otázke by sa malo pristupovať kriticky. Sformulujte si preto čo najkonkrétnejšie cieľ plánovanej udalosti. Chcete účastníkom sprostredkovať vedomosti, poďakovať partnerom, získať peniaze na projekt alebo dať hosťom estetické potešenie? Formát udalosti bude závisieť od odpovede, ktorú si na tieto otázky položíte.

Vždy však venujte pozornosť aj bezpečnosti a zaistite si spoľahlivú zdravotnú službu na podujatiach.

Venujte pozornosť plánovaniu

Naplánovať si logistiku, obsah a propagáciu akcie je nesmierne dôležitý a ďalší bod. Vytvorte si pre jednoduchšiu komunikáciu a predstavu dokument prístupný pre celý tím, v ktorom si každý môže navzájom vidieť svoje úlohy a celkový obraz.

Najskôr pripravte zoznam hlavných úloh a potom čo najpodrobnejšie formou konkrétnych krokov, definujte ďalšie, ktoré je potrebné vykonať. Je dôležité uviesť v pláne čas potrebný na dokončenie úlohy. Často je podceňovaný a príprava je potom pomalšia, ako ste očakávali.

Skontrolujte miesto a premyslite si plán „B“

Miesto vždy osobne skontrolujte ešte vo fáze výberu. V najneočakávanejšom okamihu sa môže ukázať, že klimatizácia v hale nefunguje dobre, nie je tu pre ľudí so špeciálnymi potrebami toaleta alebo šírka dverí vám neumožňuje priniesť na akciu potrebné zariadenie dovnútra. Preto tieto okamihy otestujte vopred. Myslite pritom tiež na plán „B“ a pohotovostné služby rýchlej záchrannej služby.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Lines Náš tip Novinky Radíme Vám

Z Hlavnej stanice priamo na letisko Schwechat so Slovak Lines

Odteraz sa dostanete na medzinárodné letisko Schwechat ešte pohodlnejšie a rýchlejšie. Spoločnosť Slovak Lines rozširuje svoju vlajkovú autobusovú linku na Schwechat o novú nástupnú zastávku priamo pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave s medzizastávkou na Einsteinovej ulici.

Čítať ďalej
outdoor Príroda Radíme Vám Šport

Tipy pre efektívnu a bezpečnú jazdu na bicykli: za chudnutím a prírodou

Leto bude v čo nevidieť v plnom prúde a mnoho bežcov si tiež čoraz viac užíva svojho druhého športu – cyklistiky – práve v lete. Je to logické, pretože dni sú dlhé, dlhšie je vidieť, odpadá problematické obliekanie na bicykel, ako je tomu v chladnejších mesiacoch, povrchy sa nešmýkajú… Ale tiež má veľa ľudí dovolenku […]

Čítať ďalej
Architektúra Radíme Vám

Vychytávky, ktoré zútulnia kúpeľňu

Drevo v sprchovacom kúte či bylinky pri umývadle nie sú to jediné, hovorí odborníčka na design Niekto v nej trávi hodiny, iný je hotový za päť minút. Kúpeľňa je miestom, kde by malo byť útulné minimálne tak ako v obývačke. Je preto škoda zostávať pri klasických riešeniach a báť sa experimentovať. Pokiaľ už sa rozhodnete […]

Čítať ďalej