ONLINE MAGAZIN

Zažite advent ako v rozprávke

Rakúsky zámok Schloss Hof, vzdialený len 30 km od Bratislavy a 1 km od nového Cyklomosta slobody, bude vytvárať počas piatich predvianočných víkendov pôsobivú kulisu vianočných trhov „Weihnachtsdorf Schloss Hof“. Na toto jedinečné miesto diania cisárskych a vidieckych Vianoc sa môžete odviezť autobusom Slovak Lines Express.

Počas sobôt a nedieľ v období od 24. novembra až do 23. decembra nájdete v areáli zámku stodvadsať stánkov s vianočným tovarom a gastronomickou ponukou. Atmosféru Vianoc oživí vyzdobený vianočný stromček a betlehem so zvieratkami, ktoré si môžete aj pohladkať. Pre najmenších návštevníkov je pripravený interaktívny program v detskej dielni. Aj počas adventných víkendov je možnosť objednania prehliadky zámku so slovenským sprievodcom. Otvorená bude tiež reštaurácia „U bieleho páva“ a cukráreň Princa Eugena.

Ak si budete chcieť vypočuť tie najkrajšie vianočné koledy od hudobných majstrov, v koncertnej sieni zámku hrá pravidelne o 16. hodine Marchfeldská filharmónia.

V čase konania vianočných trhov sa môžete z Bratislavy do Schloss Hofu a späť odviezť autobusom. Dopravu pre všetkých záujemcov pripravil Slovak Lines v spolupráci so zámkom, preto je cena lístkov dopravy vrátane vstupu na vianočné trhy veľmi výhodná. Autobusy budú odchádzať z autobusovej stanice Mlynské Nivy a z Einsteinovej, pričom si môžete vybrať, či sa do zámku Schloss Hof odveziete dopoludnia alebo popoludní. Všetky informácie nájdete na webstránke dopravcu, kde je súčasne pre vás k dispozícii aj online predaj lístkov.

 

Stručne z histórie zámku

Začiatkom 18. storočia dal zámok postaviť vojvodca Rakúsko-uhorskej monarchie princ Eugen Savojský ako reprezentatívne vidiecke a lovecké sídlo. Jedinečná krása zámku Schloss Hof silno zapôsobila aj na Máriu Teréziu. V roku 1755 cisárovná usadlosť získala od dedičov princa Eugena a darovala ju svojmu manželovi. Cisárovná neskôr zámok prestavala a rozšírila. Nasledujúce generácie habsburských cisárov a arcivojvodov už o letnú rezidenciu nejavili veľký záujem a čoraz väčšmi ju prenechávali vplyvom prírody. Koncom 19. storočia cisár František Jozef z tohto komplexu urobil výcvikové miesto pre svoju armádu. Aj neskôr zámok ostal pod správou armády, zmenili sa len uniformy vojakov. Po cisársko-kráľovskej kavalérii sa do areálu nasťahovalo spolkové vojsko, potom armáda nemeckého Wehrmachtu a napokon roku 1945 vojaci Červenej armády, ktorí zámok obsadili na desať rokov. Neúčelné využitie a nezáujem spôsobili zámockému areálu rozsiahle rany.

Až v roku 2002 bola založená osobitná spoločnosť s cieľom a úlohou revitalizovať toto vzácne kultúrne dedičstvo. V máji 2005 boli rekonštrukčné práce dokončené do takej miery, že bolo možné otvoriť zámocký areál aj pre verejnosť. Najväčší vidiecky zámocký komplex v Rakúsku znovu získal svoj niekdajší lesk, svoju bývalú dôstojnosť a svoje niekdajšie určenie ako miesto nádherne inscenovaných slávností.

Zámok Schloss Hof je jeden z najpôsobivejších architektonických komplexov európskeho baroka. Jeho areál sa rozprestiera na ploche vyše päťdesiat hektárov vo východnej časti Dolného Rakúska. Vďaka blízkosti Slovenska časť personálu rozpráva po slovensky, takže sa nemusíte obaváť ani jazykovej bariéry. V slovenčine sú dispozícii aj všetky informačné letáky a na požiadanie aj výklad sprievodcu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej