ONLINE MAGAZIN

Strašidlo cantervillské, klasický príbeh v modernom svetle

Seriál Strašidlo cantervillské, moderné spracovanie obľúbeného príbehu Oscara Wilda. Pôvodná kniha je klasický príbeh plný duchov, humoru a britského dôvtipu, ktorý Oscar Wilde vydal v roku 1887. Nový seriál, ktorý bude mať premiéru 29. novembra o 21:00 na Epic Drama, oživuje túto klasiku s novým pohľadom, pričom sa zameriava na súčasné udalosti a interakcie medzi rôznymi kultúrami.

V centre príbehu je duch sira Simona de Canterville, ktorý je veľmi rozrušený, keď do jeho honosného sídla Canterville Chase prídu noví obyvatelia. Tomuto sídlo s bohatou históriou hrdo vládne ako strašidlo už päť storočí. Jeho neustále strašenie však narazí na nečakanú prekážku v podobe rodiny Hirama Otisa, amerického miliardára, ktorý sídlo kúpil. Seriál dodáva príbehu nový rozmer a stavia proti sebe tri rôzne rodiny: cantervillskú aristokraciu, rómsku rodinu Lovellovcov a americkú rodinu Otisovcov. Tento stret rôznych svetov a postojov sľubuje množstvo konfliktov, ale aj príležitostí na porozumenie a zmierenie. Diváci môžu očakávať, že každá rodina prinesie do príbehu svoj jedinečný pohľad a kultúrne tradície.

Oscar Wilde vo svojej knižnej predlohe, podľa ktorej seriál vznikol, preukázal svoj typický ostrý vtip a schopnosť ironicky komentovať spoločenské normy svojej doby. Príbeh pôvodne slúžil ako satira na americko-britské vzťahy, pričom americká rodina Otisovcov bola vykreslená ako praktická a bezstarostná a na druhej strane britská šľachtická rodina bola obrazom tradičných hodnôt a predsudkov. Okrem toho Wilde vo svojom príbehu skúma tému odpustenia a vykúpenia, keďže konečný pokoj pre ducha sira Simona nastane až vtedy, keď sa nájde niekto, kto sa nad ním zľutuje a pomôže mu nájsť pokoj.

Seriál Strašidlo cantervillské využíva Wildeove postavy a témy na reflektovanie súčasných spoločenských a kultúrnych problémov. Prostredníctvom troch rodín a ich vzájomných vzťahov sa diváci môžu zamyslieť nad témami, ako kultúrna identita, triedne rozdiely a schopnosť prekonať historické rozpory.

Seriál nabitý vizuálnymi efektmi je určený nielen pre fanúšikov pôvodného diela, ale aj pre tých, ktorí hľadajú svieži a moderný pohľad na klasické témy. Príchod americkej rodiny na starý anglický zámok vytvára priestor pre humor, napätie a nečakané zvraty, ktoré udržia divákov v napätí až do samého konca. Strašidlo cantervillské si môžete pozrieť od 29. novembra o 21:00 na Epic Drama.

Trailer: https://youtu.be/It3Ft8Zo5yo?si=VxUNVGQxRuzccqn9

Mohlo by vás zaujímať:

Typická linksová jamka na ihrisku Trump International Golf Links Doonbeg, foto: Miroslava Dulova
Cestovanie Náš tip outdoor Šport

CESTUJEME OPÄŤ ZA GOLFOM DO ÍRSKA

Výborné golfové ihriská v Írsku navštevujú mnohí golfisti z Európy aj zo zámoria. Z dvesto linksových ihrísk na svete, až jednu tretinu nájdeme na pôsobivom pobreží okolo Dublinu a Limericku. Táto naša cesta je už trinástou v poradí a náš počet odohraných ihrísk, najmä linksov, v Írsku prekročil piatu desiatku, napriek tomu je tu stále bohatý výber ešte […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Film Náš tip Nezaradené outdoor Ponuky na koncerty Príroda Radíme Vám

Spoznaj a ochutnaj znojemsko – I.časť

Videopozvánka do turistickej oblasti Znojemsko a Podyjí, zameraná na významné pamiatky, služby cestovného ruchu a lahodné regionálne produkty…

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip

Poistenie je v cestovných nákladoch najnižšia položka. Nešetrite na nej.

Slobodu cestovania si dnes užívame aj vďaka nízkym cenám nízkonákladových leteckých spoločností a inovatívnym rezervačným aplikáciám ubytovania. Dnes nie je problém stráviť predĺžený víkend v Ríme a o tri týždne sa vykúpať na pláži v Aténach. A to dokonca za cenu častokrát výhodnejšiu ako je cesta vlastným autom s ubytovaním na Slovensku. Cestovanie sa však […]

Čítať ďalej