ONLINE MAGAZIN

JASKYŇA DRINY, TURISTICKÉ CHODNÍKY AJ SMOLENICKÝ ZÁMOK ZOSTÁVAJÚ OTVORENÉ POČAS JESENE

Objavovať jednoduché turistické trasy a cyklotrasy, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, môžu návštevníci Malých Karpát nad obcou Smolenice. Zaujímavé turistické miesta ako Smolenický zámok či Jaskyňa Driny zostávajú otvorené aj počas mesiaca október.  

 Na nenáročnú turistiku či cyklotúry, počas stále pretrvávajúcej teplej jesene, sú vhodné dobre prístupné trasy v Malých Karpatoch v okolí obce Smolenice, neďaleko Trnavy.

Okrem zaujímavých turistických miest, ktoré sa tu nachádzajú, ako jediná sprístupnená jaskyňa na Západnom Slovensku – Jaskyňa Driny alebo Smolenický zámok, sa obec stáva vyhľadávanou víkendovou výletnou destináciou pre jej výhodnú infraštruktúru.

Smolenice sú dostupné vlakovým spojením aj autobusovou dopravou. „Smerom od vlakovej stanice vedie turistický chodník do jaskyne Driny, okolo rekreačnej oblasti Jahodník po zelenej značenej turistickej trase, alebo na vrchol kopca Driny, z ktorého je výhľad na celé okolie, hovorí Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Jaskyňa Driny, ktorá je jedinou prístupnou jaskyňou na západnom Slovensku, zostáva otvorená pre verejnosť aj počas mesiaca október. „Vstupy sú každý deň okrem pondelka od 10:00 do 14:30 h. V jaskyni je priemerná teplota 7 stupňov Celzia, preto odporúčame návštevníkom teplejšie oblečenie, hovorí Peter Zvonár, správca jaskyne.  

Z jaskyne alebo kopca Driny sa môžete vydať po Náučnom chodníku Smolenický kras, resp. po žltej značenej turistickej trase k Vlčiarni až na vrch Molpír, kde nájdete výhľad s hojdačkou, náučný chodník a praveké hradisko, vysvetľuje Alexander Prostinák.

Hradisko Molpír foto Chrvala zdroj Región Trnava 

Z hradiska Molpír vedie trasa až k Smolenickému zámku, ktorý je po letných prázdninách pre verejnosť otvorený len počas víkendov od 11:00 do 17:00 h. Vstupy na prehliadky sú každú celú hodinu.

Hradisko Molpír foto Chrvala zdroj Región Trnava

V okolí Smolenického zámku sa nachádza rozľahlý park. „Zároveň je tu verejnosti prístupné označené ohnisko, na ktorom si výletníci môžu opekať a pod zámkom sa nachádza veľmi zaujímavá včelárska záhrada s výrobou medoviny a Medovou kaviarňou, dodáva Alexander Prostinák.

Zdroj foto: Región Trnava

Foto na titulke: Smolenický zámok foto Región Trnava

 Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Tlačová správa

Doprajte si autentický zážitok pre celú rodinu. Stredoveké stany opäť na novom mieste!  

Rodinný výlet na obľúbené celodenné podujatie alebo stredoveký zážitok na 2 dni a 1 noc? Je len na vás, čomu dáte prednosť. Zažiť môžete aj oboje naraz! Obľúbené rodinné podujatie HRONSEKANIE (13.7.), ktoré sa každoročne koná v obci Hronsek pri Banskej Bystrici, prichádza v novom šate. Tentokrát vás prenesieme do obdobia renesancie, doby osvietencov, mysliteľov i veľkých […]

Čítať ďalej
outdoor Radíme Vám Umenie a kultúra

ZAČÍNAJÚ SA BEZPLATNÉ PREHLIADKY TRNAVY

V Trnave sa s príchodom letných prázdnin opäť začínajú konať bezplatné prehliadky mesta. Návštevníci môžu so sprievodcom absolvovať prehliadku najzaujímavejších pamiatok päť dní v týždni až do konca augusta.   Bezplatné prehliadky mesta opäť organizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism, a to od 1. júla do 30. augusta. Návštevníci môžu využiť túto možnosť každý […]

Čítať ďalej
Typická linksová jamka na ihrisku Trump International Golf Links Doonbeg, foto: Miroslava Dulova
Cestovanie Náš tip outdoor Šport

CESTUJEME OPÄŤ ZA GOLFOM DO ÍRSKA

Výborné golfové ihriská v Írsku navštevujú mnohí golfisti z Európy aj zo zámoria. Z dvesto linksových ihrísk na svete, až jednu tretinu nájdeme na pôsobivom pobreží okolo Dublinu a Limericku. Táto naša cesta je už trinástou v poradí a náš počet odohraných ihrísk, najmä linksov, v Írsku prekročil piatu desiatku, napriek tomu je tu stále bohatý výber ešte […]

Čítať ďalej