ONLINE MAGAZIN

Axis predstavuje sieťovú radarovú technológiu na precíznu detekciu pohybu vo väčších oblastiach

Spoločnosť Axis rozširuje rozsiahle portfólio svojich produktov o sieťovú radarovú technológiu. Táto technológia plošnej detekcie pohybu ignoruje mnoho bežných spúšťačov, ktoré spôsobujú falošné poplachy, a bola navrhnutá tak, aby jej inštalácia bola jednoduchá, rovnako ako aj integrácia do existujúcich systémov.

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavuje svoj nový IP radarový detektor AXIS D2050-VE (Network Radar Detector). Radarová technológia sa používa na presnú a spoľahlivú detekciu pohyblivých objektov pri rôznych svetelných a klimatických podmienkach. Je skvelým doplnkom pre kamery a ponúka pomoc pri sledovaní pohybujúceho sa objektu pomocou PTZ kamier (otáčanie, náklon a priblíženie záberu – pan/tilt/zoom). Radar navyše umožňuje pokryť širokú oblasť, zatiaľ čo termálne kamery sú vhodnejšie pre ochranu dlhých perimetrov. Vzhľadom k tomu, že tento produkt sme vyvinuli predovšetkým pre stredne veľké priemyslové inštalácie, je navrhnutý tak, aby ho bolo možné integrovať s kamerami a systémami pre správu videa (VMS – video management systems) spoločnosti Axis – ale taktiež do dohľadových systémov a VMS iných významných výrobcov.

Sieťový radarový detektor AXIS D2050-VE, ktorý je odolný proti vandalizmu a je vhodný na vonkajšie použitie, poskytuje v reálnom čase informácie o polohe, rýchlosti, uhle a veľkosti pohybujúceho sa objektu. Keďže má dlhší dosah než pasívne infračervené senzory, pokrýva veľmi širokú oblasť a minimalizuje počet falošných poplachov vyvolaných pavúkmi, malými zvermi, pohybujúcimi sa tieňmi, alebo odrazy svetla. Radarový detektor pohybu možno nastaviť tak, aby spúšťal záznam kamery, aktivoval exteriérový reproduktor alebo rozsvietil osvetlenie, ktoré môže odstrašiť votrelca a súčasne zlepšiť svetelné podmienky na snímanie kamerami, ktoré zistenú akciu potvrdia v obraze.

Sieťový radarový detektor spoločnosti Axis možno použiť ako samostatný produkt alebo ako súčasť dohľadového systému. Vďaka svojmu otvorenému rozhraniu je kompatibilný s kamerami Axis a možno ho ľahko integrovať do platformy Axis Camera Station a využiť v spojení so softvérom Axis Camera Management, rovnako ako s ďalšími systémami na správu videa, ktoré zaisťujú ľahkú správu a údržbu.

„Radar skvelo vypĺňa doposiaľ problematický priestor, pretože ponúka dobré pokrytie sledovanej oblasti, detekuje pohyb s vysokou presnosťou a znižuje možnosť aktivácie falošných poplachov,“ vysvetľuje Andres Vigren, globálny produktový riaditeľ spoločnosti Axis Communications. „Oproti jednoduchým detektorom pohybu radar AXIS D2050-VE dokáže sprostredkovať aj ďalšie informácie o detekovaných objektoch, ktoré ich umožňujú automaticky sledovať pomocou PTZ kamier Axis. Zákazníci teraz môžu jednoducho doplniť overenú radarovú technológiu do svojich existujúcich alebo nových dohľadových systémov, ktorými chránia svoje objekty a priestory.“

Prvý detektor spoločnosti Axis so sieťovou radarovou technológiou AXIS D2050-VE je cenovo dostupný a určený pre montáž na stenu predovšetkým v exteriéri. Má široký uhol detekčného pokrytia 120 stupňov a dosah 50 metrov. Je napájaný priamo cez sieť Power over Ethernet Plus (PoE+), čo uľahčuje inštaláciu, a pre náročné prostredie má ochranné krytie IP66, IK08 a NEMA 4X. Detektor možno prevádzkovať pri teplotách od -40°C do 60°C.

Sieťový radarový detektor AXIS D2050-VE bude k dispozícii v októbri 2017 prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Nezaradené Novinky Technika Technológie

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu. Zábavná funkcia domáceho internetu samozrejme stále zostáva, ale stále viacero z nás potrebuje stabilnú bezdrôtovú sieť nielen […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Technika

Mramor a žula: Veľkolepé moskovské podzemie

Moskovské metro nie je najväčšie ani najstaršie, drží však rekord v počte prepravených ľudí – denne ho využije osem až deväť miliónov cestujúcich. Meria takmer 306 km a jazdí na 12 linkách so 185 stanicami. Väčšina liniek smeruje z okrajových štvrtí mesta do centra, jedna je okružná. Pod centrom metropoly sú tunely razené až 90 […]

Čítať ďalej
Náš tip outdoor Technika Technológie

Vyrazte do akcie jedine s kvalitnou outdoorovou kamerou

Sú okamihy, ktoré sa neopakujú. Či už ide o zážitky z pohodovej dovolenky pri mori alebo o adrenalínovú výpravu do hôr, jedno zostáva spoločné, chceme si uchovať čo najvernejšie spomienky. Väčšina z nás potom siahne po mobilnom telefóne a jednoducho fotí a natáča. Kto ale raz spoznal výhody outdoorovej kamery, ten môže potvrdiť, že ako […]

Čítať ďalej