ONLINE MAGAZIN

Naštartujte svoju imunitu po zime!

Po tohtoročnej tuhej zime sú naša obranyschopnosť a imunitný systém značne oslabené. Preto je potrebné ich poriadne naštartovať, aby vás jarné časté zmeny počasia neposlali na lôžko namiesto do prírody. Skvelou prevenciou sú vyvážené dávky vitamínov B a C, horčíka  a zinku. Všetko získate z čerstvej zeleniny a ovocia, z ktorých sa dá pripraviť mnoho chutných šalátov. Za pomoci kuchynského náčinia Fiskars je to hračka!

Ráno vám doplní energiu a naštartuje organizmus čerstvo vytlačená šťava z pomarančov alebo citrónov. Obsahuje totiž množstvo vitamínu C, ktorý je prírodný antioxidant. Jeho zvýšený príjem posilňuje imunitný systém a nebojte sa, „predávkovať“ sa ním nemôžete. Najčastejšie ho nájdete v citrusoch, brokolici alebo tiež v červenej paprike.

Vynikajúci na prípravu čerstvých štiav je lis na citrusy od firmy Fiskars z radu Funcitonal Form. Je ľahko umývateľný a skladný. Lis má otvory na vytlačenú šťavu, ktoré však neprepustia kôstky z ovocia, takže vám odpadá ich otravné vyberanie.

Lis na citrusy Functional Form je vynikajúci pre dokonalé odšťavenie citrusov.

 

 

 

 

 

 

 

Šalát doplní všetky potrebné živiny

Na prípravu chutného šalátu nepotrebujete žiadne zložité recepty. Jednoducho nakrájajte a zmiešajte zeleninu a ovocie podľa chuti. Šalát môžete doplniť orechmi, semienkami alebo rôznymi zálievkami.

Pre jednoduchú prípravu šalátov je ideálny Salat Spinner od Fiskars. Jeho odstredivá sila zbaví umytú zeleninu nadbytočnej vody. V mise potom môžete odkvapkanú a pokrájanú zeleninu zmiešať i servírovať.

 

Salat spinner Functional Form na pohodlnú prípravu šalátov.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bojujte proti bacilom s cesnakom a cibuľou

Cesnak je už od stredoveku známy svojou liečivou silou. Je to doslova symbol pre boj so slabou imunitou. Zabraňuje vzniku infekcií, posilňuje srdce, znižuje krvný tlak a dokonca pomáha pri astme. Obsahuje, okrem iného, vitamíny ako B1, B2 a C. Ideálne je ho konzumovať v surovej forme, ale známou cesnačkou či jedlom ochuteným cesnakom nič nepokazíte.

Pre ľahké lisovanie cesnaku do akéhokoľvek pokrmu použite lis na cesnak od firmy Fiskars z radu Functional Form so špeciálnou výklopnou mriežkou, vďaka ktorej sa lis ľahko umýva.

 

Lis na cesnak Functional Form pre ľahké lisovanie cesnaku.

 

 

 

 

 

 

Cibuľa je základom mnohých jedál, niekedy sa jej dokonca hovorí kráľovná kuchyne. Ale tiež nesmie chýbať ani vo vašej prírodnej lekárničke. Je to prírodné antibiotikum, ktoré ničí baktérie. Pomôže vám s nádchou, chrípkou a je perfektná na detoxikáciu organizmu.

Nôž na lúpanie Functional Form+ vhodný na šúpanie ovocia a zeleniny.

 

 

 

 

 

 

 

Najúčinnejšia je, samozrejme, v surovej podobe. Keď k nej pridáte nakrájané paradajky a zalejete ju zálievkou z olivového oleja, vínneho octu a základného korenia podľa chuti, vytvoríte veľmi rýchly, jednoduchý a zdravý šalát. Na nakrájanie rajčín a inej zeleniny či ovocia s tenkou šupkou je ideálny nôž na rajčiny Fiskars z radu Functional Form+.

Nôž Functional Form+ na rajčiny má menšiu pílkovitú čepeľ vhodnú na krájanie ovocia a zeleniny s tenkou šupkou

 

 

 

 

 

 

 

 

Ryby vám pomôžu zbaviť sa vírusov

Pre vašu obranyschopnosť a imunitu je tiež veľmi dôležitý pravidelný prísun rýb. Napríklad losos alebo makrela obsahujú omega 3 mastné kyseliny, ktoré aktivujú biele krvinky, a ktoré sú ideálne napríklad v boji proti chrípke. Naviac ryby obsahujú selén, ktorý pomáha telu zbaviť sa vírusov. Na porciovanie rýb využite nožnice na ryby Fiskars z radu Functional Form, s ktorými rybu jednoducho vypitvete, naporciujete a navyše i oškriabete šupiny, vďaka špeciálnej vrúbkovanej čepeli.

Nožnice na ryby Functional Form pro jednoduché porciovanie a pitvanie rýb.

 

 

 

 

Zdravé desiate so sebou na cesty

Pravidelný prísun vitamínov v priebehu dňa vám zaistia desiate do zamestnania alebo na výlet. Ideálnym pomocníkom je porciovač na jablká z radu Functional Form. V priebehu sekundy s ním rozdelíte jablko na osem rovnakých kúskov a zároveň ho zbavíte jadrovníka. Súčasťou porciovača je praktická uzatvárateľná miska, v ktorej uchováte jablko dlhšie čerstvé.

Porciovač na jablká pre rýchlu prípravu zdravého snacku.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Film Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám

Za divočinou nemusíte cestovať ďaleko

Aj keď to nemusí byť na prvý pohľad do oči bijúce, Európa je domovom úchvatných živočíchov. Tí musia v posledných desaťročiach čeliť výzvam dynamicky sa meniaceho sveta, ako aj klímy. V unikátnej šesťdielnej dokumentárnej sérii, ktorú predstaví Viasat Nature, sa zoznámime s najväčšími, najrýchlejšími a najvzácnejšími zvieratami žijúcimi na starom kontinente. Stretneme sa s najväčším európskym dravcom, ktorým je orlosup […]

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip Novinky Radíme Vám

Čedok je späť na Slovensku

Čedok je späť na Slovensku, záujem o odlety z Bratislavy je obrovský Novým country manažérom Čedoku pre Slovensko bude Juraj Sliacky Odkedy cestovná kancelária Čedok oznámila svoj návrat na slovenský trh, tisíce Slovákov si zakúpilo svoju dovolenku pri mori s odletom z Bratislavy. Počas týchto dvoch mesiacov dominovali najmä pobytové zájazdy do Turecka, Albánska, Bulharska a na grécke ostrovy […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie outdoor Radíme Vám

Škótsko a jeho mnoho tvárí

Medzi stereotypné predstavy o Škótsku patria ryšavé vlasy, muži v sukniach, gajdy, whisky, dážď, zadumaná krajina jazier a hôr, hrady, spletitá história, sloboda, ovce a patriotizmus. To všetko tu návštevník spoľahlivo nájde, ale aj oveľa viac. Stačí len prísť a nechať sa uniesť krásou a kultúrou tejto malej veľkej krajiny. A samozrejme treba zabudnú na […]

Čítať ďalej