ONLINE MAGAZIN

Naštartujte svoju imunitu po zime!

Po tohtoročnej tuhej zime sú naša obranyschopnosť a imunitný systém značne oslabené. Preto je potrebné ich poriadne naštartovať, aby vás jarné časté zmeny počasia neposlali na lôžko namiesto do prírody. Skvelou prevenciou sú vyvážené dávky vitamínov B a C, horčíka  a zinku. Všetko získate z čerstvej zeleniny a ovocia, z ktorých sa dá pripraviť mnoho chutných šalátov. Za pomoci kuchynského náčinia Fiskars je to hračka!

Ráno vám doplní energiu a naštartuje organizmus čerstvo vytlačená šťava z pomarančov alebo citrónov. Obsahuje totiž množstvo vitamínu C, ktorý je prírodný antioxidant. Jeho zvýšený príjem posilňuje imunitný systém a nebojte sa, „predávkovať“ sa ním nemôžete. Najčastejšie ho nájdete v citrusoch, brokolici alebo tiež v červenej paprike.

Vynikajúci na prípravu čerstvých štiav je lis na citrusy od firmy Fiskars z radu Funcitonal Form. Je ľahko umývateľný a skladný. Lis má otvory na vytlačenú šťavu, ktoré však neprepustia kôstky z ovocia, takže vám odpadá ich otravné vyberanie.

Lis na citrusy Functional Form je vynikajúci pre dokonalé odšťavenie citrusov.

 

 

 

 

 

 

 

Šalát doplní všetky potrebné živiny

Na prípravu chutného šalátu nepotrebujete žiadne zložité recepty. Jednoducho nakrájajte a zmiešajte zeleninu a ovocie podľa chuti. Šalát môžete doplniť orechmi, semienkami alebo rôznymi zálievkami.

Pre jednoduchú prípravu šalátov je ideálny Salat Spinner od Fiskars. Jeho odstredivá sila zbaví umytú zeleninu nadbytočnej vody. V mise potom môžete odkvapkanú a pokrájanú zeleninu zmiešať i servírovať.

 

Salat spinner Functional Form na pohodlnú prípravu šalátov.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bojujte proti bacilom s cesnakom a cibuľou

Cesnak je už od stredoveku známy svojou liečivou silou. Je to doslova symbol pre boj so slabou imunitou. Zabraňuje vzniku infekcií, posilňuje srdce, znižuje krvný tlak a dokonca pomáha pri astme. Obsahuje, okrem iného, vitamíny ako B1, B2 a C. Ideálne je ho konzumovať v surovej forme, ale známou cesnačkou či jedlom ochuteným cesnakom nič nepokazíte.

Pre ľahké lisovanie cesnaku do akéhokoľvek pokrmu použite lis na cesnak od firmy Fiskars z radu Functional Form so špeciálnou výklopnou mriežkou, vďaka ktorej sa lis ľahko umýva.

 

Lis na cesnak Functional Form pre ľahké lisovanie cesnaku.

 

 

 

 

 

 

Cibuľa je základom mnohých jedál, niekedy sa jej dokonca hovorí kráľovná kuchyne. Ale tiež nesmie chýbať ani vo vašej prírodnej lekárničke. Je to prírodné antibiotikum, ktoré ničí baktérie. Pomôže vám s nádchou, chrípkou a je perfektná na detoxikáciu organizmu.

Nôž na lúpanie Functional Form+ vhodný na šúpanie ovocia a zeleniny.

 

 

 

 

 

 

 

Najúčinnejšia je, samozrejme, v surovej podobe. Keď k nej pridáte nakrájané paradajky a zalejete ju zálievkou z olivového oleja, vínneho octu a základného korenia podľa chuti, vytvoríte veľmi rýchly, jednoduchý a zdravý šalát. Na nakrájanie rajčín a inej zeleniny či ovocia s tenkou šupkou je ideálny nôž na rajčiny Fiskars z radu Functional Form+.

Nôž Functional Form+ na rajčiny má menšiu pílkovitú čepeľ vhodnú na krájanie ovocia a zeleniny s tenkou šupkou

 

 

 

 

 

 

 

 

Ryby vám pomôžu zbaviť sa vírusov

Pre vašu obranyschopnosť a imunitu je tiež veľmi dôležitý pravidelný prísun rýb. Napríklad losos alebo makrela obsahujú omega 3 mastné kyseliny, ktoré aktivujú biele krvinky, a ktoré sú ideálne napríklad v boji proti chrípke. Naviac ryby obsahujú selén, ktorý pomáha telu zbaviť sa vírusov. Na porciovanie rýb využite nožnice na ryby Fiskars z radu Functional Form, s ktorými rybu jednoducho vypitvete, naporciujete a navyše i oškriabete šupiny, vďaka špeciálnej vrúbkovanej čepeli.

Nožnice na ryby Functional Form pro jednoduché porciovanie a pitvanie rýb.

 

 

 

 

Zdravé desiate so sebou na cesty

Pravidelný prísun vitamínov v priebehu dňa vám zaistia desiate do zamestnania alebo na výlet. Ideálnym pomocníkom je porciovač na jablká z radu Functional Form. V priebehu sekundy s ním rozdelíte jablko na osem rovnakých kúskov a zároveň ho zbavíte jadrovníka. Súčasťou porciovača je praktická uzatvárateľná miska, v ktorej uchováte jablko dlhšie čerstvé.

Porciovač na jablká pre rýchlu prípravu zdravého snacku.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Príroda Radíme Vám

Kedy sa veľryby presťahovali do mora a stratili nohy?

História veľrýb je jedným z najväčších zázrakov a tajomstiev evolúcie. Ako tieto cicavce dýchajúce pľúcami prišli o nohy a vrátili sa do mora? Na túto otázku sa pokúsi odpovedať dokument Tajomné údolie veľrýb v Egypte, ktorý bude mať premiéru vo štvrtok 29. februára o 20:00 na Viasat Nature. Z 90 druhov dnes žijúcich veľrýb sú […]

Čítať ďalej
Architektúra Náš tip Tlačová správa

Brnianske Vodojemy Žlutý kopec sa otvoria v celej svojej kráse!

Tretí mesiac v roku, tri vodojemy, tri dni! Mágia Vodojemov Žlutý kopec pritiahla od ich otvorenia tisíce návštevníkov. Všetky tri nádrže aj s návštevníckym centrom a revitalizovaným parkom sa verejnosti otvoria na Svetový deň vody, 22. marca 2024. Oficiálne otvorenie za prítomnosti zástupcov mesta Brna prebehne 21. marca. Celý nasledujúci víkend budú návštevníkov čakať pôsobivé […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Umenie a kultúra

DOMINA – Predbehla dobu o mnoho storočí

Neuveriteľný skutočný príbeh Livie Drusilly, manželky Caesara Augusta, ožíva tento mesiac na televíznej stanici Epic Drama. DOMINA ponúka divákom pútavý pohľad do starovekého Ríma, konkrétne do obdobia okolo roku 27 pred Kristom. Seriál, ktorý predstavil režisér David Evans, sa však opiera o príbehy žien, ktoré stáli za mocnými mužmi vtedajšej doby. Hlavnou postavou je Lívia […]

Čítať ďalej