ONLINE MAGAZIN

Superšport Lucra L148

Priaznivci špičkových športových automobilov vyrábaných na objednávku majú dôvod na radosť. Kalifornská spoločnosť Lucra opäť otvára svoje brány pre potencionálnych zákazníkov.

A pripravila im veľmi dôstojný produkt na vzbudenie záujmu. Superšport Lucra L148 je vybavené všetkým tým, čo od poriadneho uvrešťaného auta očakáva jeho náročný majiteľ. Lucra 148 nie je považovaná za nástupcu modelu LC470 z minulého roka, ale skôr o celkom nový samostatne stojaci model.

Automobilka Lucra vybavila svoju vlajkovú loď špičkovými technológiami a materiálmi, ktoré dokážu presvedčiť aj z fotografií. Nová Lucra má karosériu vytvorenú z karbónových vlákien, pričom profilom nápadne pripomína Ferrari F12 Berlinetta. To platí aj pri pohľade na prednú masku vozidla, ktorého charakter vytvárajú pozdĺžne svetlomety, výrazne znížený nos a široký vstup do chladiča.

Lucra L148 je poháňaná motorom typu V8. Nejde však o klasický vé-osmičkový motor, ale 4,7-litrový LS7 V8 od Chevroletu, ktorý sa použil aj v Corvette Z06. Toto monštrum je schopné vyvinúť výkon až 700 konských síl, pričom na rýchlosť 100 km/h sa vyšplhá za neuveriteľných dva a pol sekundy!

Zatiaľ, čo minuloročná Lucra LC470 začínala s cenovkou 85-tisíc amerických dolárov, jej budúcoročná náhrada L148 bude štartovať na cene až 250-tisíc. V showroomoch kalifornského výrobcu týchto majstrovských kúskov sa vozidlo objaví na jar 2014.

Text: Erik Stríž

Foto: Lucra

Web: lucracars.com

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Automobily Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám Šport

Po Islande, na štyroch kolesách

Na tajuplný ostrov ľadu a ohňa ležiaci priamo na geologickej hranici medzi Európou a Amerikou jazdia návštevníci odpočívať do čistej neponičenej krajiny a pozorovať neobvyklé prírodné javy ako sú gejzíry a sírne pramene vyrážajúce z vnútra krajiny v tesnom susedstve najväčších európskych ľadovcov, roztodivné čadiče, vymodelované divokými riekami a vodopádmi i ponurú mesačnú krajinu tvorenú […]

Čítať ďalej
Automobily Cestovanie Novinky Radíme Vám

Od nedele prídu do platnosti nové cestovné poriadky v IDS BK, pripravte sa na výrazné zmeny.

Od nedele 11. decembra 2022 príde ku zásadným zmenám grafikonu vlakovej dopravy, zároveň z dôvodu zachovania nadväzností na vlaky budú výrazne zmenené cestovné poriadky regionálnej autobusovej dopravy. V rovnakom termíne budú premenované tri frekventované zastávky v Bratislave, a aplikácia IDS BK prichádza s novými funkciami prístupnými všetkým užívateľom. Ku zmenám cestovných poriadkov dopravcov v Integrovanom dopravnom […]

Čítať ďalej
Automobily Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám Šport Technika

Zvieratá Islandu, alebo s čím sa tu môžeme stretnúť

Ostrov ľadu a ohňa, ako býva Island nazývaný, je známy predovšetkým svojou unikátnou krajinou vulkánov, lávových púští, ľadovcov, ľadovcových riek a jazier. V porovnaní s týmito úžasnými geologickými fenoménmi sa tunajšia živá príroda zdá byť o niečo menej zaujímavá. Možno už len preto, že tá neživá tu býva často až príliš živá. Nenechajme sa ale […]

Čítať ďalej