ONLINE MAGAZIN

Koncert Avenged Sevenfold

Nenechajte si ujsť koncert AVENGED SEVENFOLD, ktorý sa koná vo Viedni 22.11.2013.

 

Doprava na koncert bez starostí.

 

 

Kapela vznikla v roku 1999 v Huntington Beach v Kalifornii. Založili ju M. Shadows, Zacky Vengeance, The Rev a Justin Sane. Po jej založení každý člen kapely prijal pseudonym. Za pseudonym si zvolili prezývky zo strednej školy. Pred prepustením ich debutového albumu skupina nahrala dve demá ešte v roku 1999 a 2000. Keď vyšiel album Sounding the Seventh Trumpet, členovia kapely boli ešte na strednej škole a mali 18 rokov. Potom čo sa gitarista Synyster Gates pripojil ku skupine, nahrali s ním ešte raz úvodnú skladbu To End the Rapture albumu Sounding the Seventh Trumpet. Kapela začala prijímať uznanie, zahrala si s kapelami ako Mushroomhead a Shadows Fall na Take Action Tour v roku 2004. Vtedy už hral na basgitaru Johnny Christ. Kapela potom išla znova na turné, tento krát na Vans Warped Tour. Natočila aj video pre ich pieseň Unholy Confessions ktorá sa dostala aj na kanál MTV 2. Krátko po prepustení albumu Waking the Fallen kapela opustila Hopeless Records a prihlásila sa pod Warner Bros Records.

Žáner u tejto kapely ťažko presne určiť. V ich prvom debutovom albume Sounding the Seventh Trumpet bol zvuk gitár takmer vo všetkých skladbách metalcoreový až na dve úplne odlišné skladby od ostatných. Skladba Streets je skôr punková a Warmness on the Soul je klavírna balada s gitarovým sólom. Ostatné skladby sú tvrdé s ťažkými gitarovými riffmi a počuť tu veľa metalového screamu. V albume Waking the Fallen sú tiež metalcoreové skladby ale obsahujú viac čistých vokálov ako v predchádzajúcom albume a takisto zložité hudobné prvky. Po albume Waking the Fallen sa kapela rozhodla opustiť metalcoreový žáner a rozvíjať viac štýl Hard Rock. Ďalší album City of Evil bol úplne iný ako predchádzajúce dva albumy. V skladbách bol len čistý spev bez tvrdého screamu, avšak zložité hudobné prvky stále vynikali. Album City of Evil kapelu dosť pozdvihol. V Spojených štátoch sa predalo vyše 700 tisíc kópií tohto albumu, čím sa dostal medzi 30 najpredávanejších albumov. Ďalší self-titulovaný album Avenged Sevenfold je zas iný ako ostatné albumy. Piesne majú hard rockový a heavy metalový štýl a taktiež nechýbajú dlhé náročné melodické gitarové duetové sóla. V tomto albume si zaspieval aj bubeník James Owen Sullivan (známy ako The Rev). Skladby sú tak doplnené Jamesovými peknými vokálmi v pozadí. V tomto albume sú tiež dve piesne ktoré sa líšia od ostatných. Je to skladba Dear God, v ktorej počuť prevažne country štýl a skladba A Little Piece of Heaven, ktorá je zložená pre sláčikový orchester. Kapela postupne zmenila svoj žáner. Spočiatku boli známi tvrdými skladbami v ktorých bolo málo spevu a veľa vrieskania ale postupne sa to celkom otočilo a ich terajšia hudba je už celkom na inej úrovni. Takmer každá metalová kapela začína tvrdo a postupne „zmäkne“. Podobne to je aj u Avenged Sevenfold. Tiež boli časom rozumnejší a tvorili stále vyspelejšiu hudbu s rôznymi hudobnými prvkami a vyformovali sa do takej podoby, že dnes patria ich albumy medzi najpredávanejšie rockové a metalové albumy. S novým albumom Nightmare dokonca obsadili prvé miesto rebríčka Billboard 200 v ktorom posunuli aj známeho rapera Eminema na druhé miesto.

 

Zdroj: Wikipedia.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Náš tip Radíme Vám

Brno láka na 5 ikonických víl modernej architektúry

Po vlaňajšom úspechu turistického balíčka 1 víkend a 4 ikonické vily, ktorý ponúkalo TIC BRNO v spolupráci so správcami všetkých objektov, sa tento rok môžu návštevníci Brna tešiť na prírastok: Za víkend totiž majú šancu spoznať hneď 5 víl – vrátane novo otvorenej Arnoldovej vily. „Vďaka výnimočnej spolupráci piatich brnianskych inštitúcií vznikol pred dvoma rokmi […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Umenie a kultúra

TIP NA VÍKEND

Divadlo Jána Palárika v Trnave uvedie v piatok a v sobotu obľúbenú inscenáciu venovanú Jaroslavovi Filipovi, predstavenie s názvom Púpätko bude patriť deťom od šiestich mesiacov a výstavy ponúkajú dve trnavské galérie.

Čítať ďalej
Náš tip Príroda Radíme Vám

Kedy sa veľryby presťahovali do mora a stratili nohy?

História veľrýb je jedným z najväčších zázrakov a tajomstiev evolúcie. Ako tieto cicavce dýchajúce pľúcami prišli o nohy a vrátili sa do mora? Na túto otázku sa pokúsi odpovedať dokument Tajomné údolie veľrýb v Egypte, ktorý bude mať premiéru vo štvrtok 29. februára o 20:00 na Viasat Nature. Z 90 druhov dnes žijúcich veľrýb sú […]

Čítať ďalej