ONLINE MAGAZIN

Dovolenka pod palmami: Slovákov očarili Maldivy

Dovolenka pod palmami: Slovákov očarili Maldivy

Cestovná kancelária TUI identifikovala najobľúbenejšie destinácie pre tohtoročnú vianočnú dovolenku. Slováci aj tento rok uprednostňujú trávenie Vianoc a Nového roka pri mori. Obzvlášť obľúbené sú exotické destinácie ako Maldivy, Mexiko a Dominikánska republika.

Slovenskí dovolenkári si na Vianoce najradšej doprajú osemdňovú dovolenku v odľahlej lokalite, na ktorú minú v priemere 2 965 eur na osobu. Až 54 percent cestovateľov si pritom vybralo päťhviezdičkovú alebo vyššiu kategóriu ubytovania. Možnosť all inclusive stravovania zvolilo 69 percent dovolenkárov.

Podobné trendy pozoruje cestovná kancelária aj v Maďarsku, kde dovolenkári na osemdňovú dovolenku v odľahlej lokalite minú v priemere 2 445 eur na osobu. Naopak, českí dovolenkári minú sotva polovicu toho, čo ich slovenskí bratia. Priemerné výdavky v Českej republike sa pohybujú na úrovni 1 382 eur na osobu, pri 7,5-dňovej dovolenke.

Maldivy sú na čele rebríčka Slovákov aj počas celej zimnej sezóny 2023/2024. Rakúsko sa umiestnilo po troch tropických destináciách až na 4. mieste, pričom mimoriadne obľúbené sú lyžiarske oblasti v Tirolsku a Štajersku. Pokiaľ ide o celú zimnú sezónu, priemerné výdavky Slovákov na dovolenku sú 2 136 eur na osobu pri priemernej dĺžke pobytu osem dní, kým priemerné výdavky Čechov predstavujú 1 099 eur na osobu, pri priemernej dĺžke pobytu sedem dní.

“Pri pohľade na rebríčky obľúbených destinácií je zrejmé, že Slováci v zime preferujú slnečné destinácie pri mori,” hodnotí Mariana Metwaly Veiglová, Senior Sales Manager TUI ReiseCenter Slovensko. “Vyzerá to tak, že slovenskí klienti TUI uprednostňujú slnko a pláž pred zimou a snehom.”

 

TOP destinácie Slovákov – Vianoce 2023/2024:              Top destinácie Slovákov – zima 2023/2024:

  1. Maldivy                                                                            1.Maldivy
  2. Mexiko                                                                             2.Spojené arabské emiráty
  3. Dominikánska republika                                              3.Thajsko
  4. Thajsko                                                                             4.Rakúsko
  5. Tanzánia                                                                           5.Tanzánia

 

TOP destinácie Čechov – Vianoce 2023/2024:                Top destinácie Čechov – zima 2023/2024:

  1. Rakúsko (predovšetkým Tirolsko)                           1.Španielsko
  2. Kapverdy                                                                       2.Srí Lanka
  3. Maldivy                                                                          3.Maldivy
  4. Španielsko                                                                     4.Taliansko
  5. Thajsko                                                                          5.Rakúsko

 

Pre viac informácií a rezervácie navštívte www.tui-reisecenter.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Tlačová správa

Doprajte si autentický zážitok pre celú rodinu. Stredoveké stany opäť na novom mieste!  

Rodinný výlet na obľúbené celodenné podujatie alebo stredoveký zážitok na 2 dni a 1 noc? Je len na vás, čomu dáte prednosť. Zažiť môžete aj oboje naraz! Obľúbené rodinné podujatie HRONSEKANIE (13.7.), ktoré sa každoročne koná v obci Hronsek pri Banskej Bystrici, prichádza v novom šate. Tentokrát vás prenesieme do obdobia renesancie, doby osvietencov, mysliteľov i veľkých […]

Čítať ďalej
Cestovanie Osobnosti Lines Tlačová správa

Cestovateľské návyky Slovákov sa za dve dekády výrazne zmenili

TUI ReiseCenter Slovensko oslavuje 20 rokov svojej existencie TUI ReiseCenter Slovensko sa za 20rokov svojej existencie stala vďaka vysokej spokojnosti zákazníkov poprednou cestovnou kanceláriou v republike. Na Slovensku si každoročne rezervujú zájazdy s TUI tisícky zákazníkov, ktorí sa v rámci osláv 20. výročia TUI na Slovensku môžu tešiť počas celého jubilejného roka na množstvo súťaží. […]

Čítať ďalej
Typická linksová jamka na ihrisku Trump International Golf Links Doonbeg, foto: Miroslava Dulova
Cestovanie Náš tip outdoor Šport

CESTUJEME OPÄŤ ZA GOLFOM DO ÍRSKA

Výborné golfové ihriská v Írsku navštevujú mnohí golfisti z Európy aj zo zámoria. Z dvesto linksových ihrísk na svete, až jednu tretinu nájdeme na pôsobivom pobreží okolo Dublinu a Limericku. Táto naša cesta je už trinástou v poradí a náš počet odohraných ihrísk, najmä linksov, v Írsku prekročil piatu desiatku, napriek tomu je tu stále bohatý výber ešte […]

Čítať ďalej