ONLINE MAGAZIN

Dovolenka pod palmami: Slovákov očarili Maldivy

Dovolenka pod palmami: Slovákov očarili Maldivy

Cestovná kancelária TUI identifikovala najobľúbenejšie destinácie pre tohtoročnú vianočnú dovolenku. Slováci aj tento rok uprednostňujú trávenie Vianoc a Nového roka pri mori. Obzvlášť obľúbené sú exotické destinácie ako Maldivy, Mexiko a Dominikánska republika.

Slovenskí dovolenkári si na Vianoce najradšej doprajú osemdňovú dovolenku v odľahlej lokalite, na ktorú minú v priemere 2 965 eur na osobu. Až 54 percent cestovateľov si pritom vybralo päťhviezdičkovú alebo vyššiu kategóriu ubytovania. Možnosť all inclusive stravovania zvolilo 69 percent dovolenkárov.

Podobné trendy pozoruje cestovná kancelária aj v Maďarsku, kde dovolenkári na osemdňovú dovolenku v odľahlej lokalite minú v priemere 2 445 eur na osobu. Naopak, českí dovolenkári minú sotva polovicu toho, čo ich slovenskí bratia. Priemerné výdavky v Českej republike sa pohybujú na úrovni 1 382 eur na osobu, pri 7,5-dňovej dovolenke.

Maldivy sú na čele rebríčka Slovákov aj počas celej zimnej sezóny 2023/2024. Rakúsko sa umiestnilo po troch tropických destináciách až na 4. mieste, pričom mimoriadne obľúbené sú lyžiarske oblasti v Tirolsku a Štajersku. Pokiaľ ide o celú zimnú sezónu, priemerné výdavky Slovákov na dovolenku sú 2 136 eur na osobu pri priemernej dĺžke pobytu osem dní, kým priemerné výdavky Čechov predstavujú 1 099 eur na osobu, pri priemernej dĺžke pobytu sedem dní.

“Pri pohľade na rebríčky obľúbených destinácií je zrejmé, že Slováci v zime preferujú slnečné destinácie pri mori,” hodnotí Mariana Metwaly Veiglová, Senior Sales Manager TUI ReiseCenter Slovensko. “Vyzerá to tak, že slovenskí klienti TUI uprednostňujú slnko a pláž pred zimou a snehom.”

 

TOP destinácie Slovákov – Vianoce 2023/2024:              Top destinácie Slovákov – zima 2023/2024:

  1. Maldivy                                                                            1.Maldivy
  2. Mexiko                                                                             2.Spojené arabské emiráty
  3. Dominikánska republika                                              3.Thajsko
  4. Thajsko                                                                             4.Rakúsko
  5. Tanzánia                                                                           5.Tanzánia

 

TOP destinácie Čechov – Vianoce 2023/2024:                Top destinácie Čechov – zima 2023/2024:

  1. Rakúsko (predovšetkým Tirolsko)                           1.Španielsko
  2. Kapverdy                                                                       2.Srí Lanka
  3. Maldivy                                                                          3.Maldivy
  4. Španielsko                                                                     4.Taliansko
  5. Thajsko                                                                          5.Rakúsko

 

Pre viac informácií a rezervácie navštívte www.tui-reisecenter.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Náš tip Tlačová správa

Brnianske Vodojemy Žlutý kopec sa otvoria v celej svojej kráse!

Tretí mesiac v roku, tri vodojemy, tri dni! Mágia Vodojemov Žlutý kopec pritiahla od ich otvorenia tisíce návštevníkov. Všetky tri nádrže aj s návštevníckym centrom a revitalizovaným parkom sa verejnosti otvoria na Svetový deň vody, 22. marca 2024. Oficiálne otvorenie za prítomnosti zástupcov mesta Brna prebehne 21. marca. Celý nasledujúci víkend budú návštevníkov čakať pôsobivé […]

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip Radíme Vám Tlačová správa

Cestovný ruch v Česku naberá na sile, počet turistov sa vlani dostal na predcovidové čísla.

V Česku sa v minulom roku ubytovalo v hromadných ubytovacích zariadeniach takmer 10 miliónov zahraničných turistov (43,3 % z celkového počtu). Ďalších takmer 12,5 milióna hostí tvorili samotní Česi (56,7 %), ktorí sa rozhodli stráviť dovolenku v domácich ubytovacích zariadeniach. Celkovo tak vlani počet turistov, ktorí do Česka zamierili, presiahol 22 miliónov a narástol medziročne […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Osobnosti Lines outdoor

Mestá, ktoré stoja za to spoznať – Pardubice

So vznikom Československa bol spätý veľký kultúrny rozvoj Pardubíc, ktorý investorov a architektov motivoval k opusteniu historizujúcich slohov a otvoril cestičky a smer  medzivojnovej avantgarde. Aj značný rozvoj neďalekého Hradca Králové inšpiroval pardubických  politikov a podnikateľov k veľkým urbanistickým zmenám. Hodnotný urbanistický návrh získali Pardubice predovšetkým v pásme okolo námestia Republiky a Jahnovy třídy. Architektonické zaujímavosti 20. století […]

Čítať ďalej