ONLINE MAGAZIN

Tlačová konferencia kraja Vysočina – pozvánka do významného regiónu v Českej republike

CzechTourism zahraničné zastúpenie Slovensko spoločne s príspevkovou organizáciou Vysočina Tourism predstavilo slovenským novinárom významný český región, ktorý láka návštevníkov na svoje bohaté kultúrne dedičstvo, cirkevné a pútnické miesta, športové a kultúrne podujatia i prírodné pamiatky a unikáty.

Riaditeľka Vysočina Tourism Oľga Königová vyzdvihla najmä jedinečné pamiatky UNESCO, architektonické skvosty svetoznámeho Jána Blažeja Santiniho-Aichela, miesta spojené so spisovateľom Jaroslavom Haškom i historické pamiatky mesta Jaroměřice nad Rokytnou. Z cirkevných a pútnických pamiatok pozvala do kláštorov a kostolov v Novej Říši, Křemešníku, Želive a Pohlede.

Športové aktivity reperezentoval najmä biatlon, kultúrne zasa Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Ji.hlava či Mrkvancová púť v Polnej. Z prírodných pamiatok vyzdvihla významné priehrady a lomy i Geopark Vysočinu. Nechýbali ani tipy na netradičné ubytovania či miestne minipivovary vyrábajúce obľúbený regionálny produkt.

 

Samostatnej prezentácie sa dočkal i jedinečný zámok Žďár nad Sázavou. „Našou úlohou je pokračovať v rozvoji tvorivosti, ktorá je vpísaná do genia loci žďárskeho areálu a viac ako 800 rokov tu kontinuálne vzniká. Zámok otvárame ľuďom z celej republiky i zo zahraničia. Naše Múzeum novej generácie je držiteľom Živa award za najkreatívnejšie múzeum strednej Európy. Celoročne organizujeme akcie, workshopy alebo edukatívne programy pre školy. Teraz sa s radosťou pripravujeme na rozvoj Kultúrno-kreatívneho centra kraja Vysočina, ktoré vznikne v zámockom areáli,“ povedal majiteľ zámku, finančný poradca, podnikateľ a mecenáš – gróf Constantin Kinský. Zámok organizuje ročne až 160 akcií pre širokú verejnosť.

Záver patril Resortu Svatá Kateřina s jeho excelentnými službami v oblasti wellness, kozmetiky, jogy a predovšetkým ajurvédy. Obchodný riaditeľ Jan Čepek predstavil Svatú Kateřinu ako rezort, ktorý dbá na životné prostredie a zastáva tzv. „zelenú filozofiu“, má vlastnú čističku odpadových vôd, čerpadlá na šetrenie vody, kúri sa v ňom iba elektrinou a drevom a na jeho pozemku by ste motorové vozidlá hľadali márne, majú tam totiž zákaz vstupu.

Pretože Resort Svatá Kateřina je európsky známy i svojimi aktivitami v oblasti ajurvédy, súčasťou jeho prezentácie bola i  ochutnávka ajurvédskeho jedla, pripraveného oceneným kuchárom Kodithuwakku Nalin Kumarom. Ten priamo pred očami zúčastnených pripravil ajurvédsky dezert z banánov, kokosového mlieka, orieškov a rozmanitých korenín. Ukážky ajurvédskej terapie predviedli terapeuti Sintho Chacko a Arunakumar Rajunaika, ktorí poskytli záujemcom masáž hlavy a šije. Ajurvédsky lekár Dr. Sanjay Das zasa po skončení tlačovej konferencie odpovedal na konkrétne otázky zúčastnených týkajúce sa práve ajurvédy.

Foto na titulke:

autor: m-ARK; Sněžné; zpracoval: Kratochvílová; Zdroj: m-ARK;  lokalita: Žďársko;

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Film Náš tip outdoor Radíme Vám

Kde leží pravda o indiánoch a kovbojoch?

„Kovboji na koni v žiare zapadajúceho slnka, drsní muži s chuťou dobývať a prežiť. Na druhej strane indiáni, tajomní a zvláštni obyvatelia divočiny s mystickými rituálmi.“ Toto sú obrazy, ktorými nás fascinuje Divoký Západ v románoch a filmoch. Ale koľko z týchto romantických predstáv je pravdivých? Je čas odhaliť skutočnú históriu Divokého západu a jeho legendárnych postáv. Nový […]

Čítať ďalej
Architektúra Náš tip Radíme Vám

Interiérové dvere do kúpeľne: Ako si vybrať tie správne?

Kúpeľňa patrí medzi najdôležitejšie miestnosti v domácnosti. Je miestom oddychu, relaxu a preto by ste mali venovať zvýšenú pozornosť zariaďovaniu. Dôležité je, aby ste sa v kúpeľni cítili maximálne komfortne a aby všetko spolu krásne ladilo. Veľmi dôležitým prvkom sú práve interiérové dvere do kúpeľne. Na trhu dnes nájdete skutočne pestrú ponuku a vybrať si […]

Čítať ďalej
Technika Tlačová správa

Kingston IronKey D500S rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP, vyrábajúca produkty typu flash ako dcérska spoločnosť Kingston Technology Company, Inc., najväčšieho nezávislého výrobcu pamäťových produktov na svete, uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát.

Čítať ďalej