ONLINE MAGAZIN

Študuj, pracuj a rozvíjaj cestovný ruch na Horehroní!

Horehronie so svojou vstupnou bránou, za ktorú sa pokladá mesto Brezno, ponúka rôzne oblasti, v ktorých sa možno v regióne uplatniť. Významnou oblasťou je práve oblasť cestovného ruchu, ktorá sa pokladá za jedno z najdynamickejších odvetví vôbec.

Región Horehronie, s veľkým prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb, ponúka okrem toho množstvo turistických trás, cyklotrás, lyžiarskych stredísk, atrakcií a pamiatok, ktoré sa pre verejnosť stávajú čoraz viac príťažlivejšími a vyhľadávanejšími formami na trávenie voľného času.

Cestovný ruch na Horehroní, spolu so všetkými subjektmi, ktoré v ňom pôsobia a zohrávajú dôležitú, ba priam nevyhnutú rolu, bol tak isto vystavený skúškam zo strany 2-ročnej koronakrízy, aktuálnej energickej krízy i pretrvávajúceho vojnového konfliktu na Ukrajine. Aj napriek opisovaným neľahkým až turbulentným obdobiam, sa cestovný ruch veľmi rýchlo postavil pevne na nohy, čomu nasvedčujú aj čísla za rok 2022, ktoré nám hovoria, že sme takmer dobehli tie  najlepšie roky – roky bez kríz.

,,Cestovný ruch má v regióne Horehronie obrovský potenciál, ktorý sa neustále vyvíja, čím ponúka ďalšie možnosti na svoj rozvoj, čo možno badať stále vznikajúcimi novými produktami cestovného ruchu a pribúdajúcimi ubytovacími a stravovacími zariadeniami. Významnou súčasťou sú taktiež doplnkové služby cestovného ruchu, ktoré dotvárajú a obohacujú nezabudnuteľný zážitok či už z návštevy, pobytu, alebo dovolenky strávenej na Horehroní“, uviedla výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Petra Ridzoňová Hlásniková.

Opisované skutočnosti spôsobujú aj zvyšovanie ponuky práce v tomto odvetví, ktorá je v priamej úmernosti so zvyšovaním kvality poskytovaných produktov a služieb, ktoré o čosi rýchlejšie docielime aj odborným vzdelaním v tejto oblasti. Preto by sme mali využiť ponuku kvalitného vzdelávania s nadväznosťou na pracovné uplatnenie aj kariérny rast priamo v regióne. Túto ponuku odborného vzdelávania umožňuje aj Hotelová a Obchodná akadémia v Brezne založená na tradíciách zo svojho sto ročného pôsobenia.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip Novinky Osobnosti Lines outdoor Príroda Šport

Majstrovstvá sveta v skialpinizme veteránov

Výzva, na akú Slovensko čakalo dlhých 18 rokov. Po Majstrovstvách Európy a Svetovom pohári, ktoré naša krajina hostila v rokoch 2003 a 2005, sa už tento víkend stanú južné svahy Chopka dejiskom svetového šampionátu v skialpinizme. Zmerať sily s aktuálnou majsterkou sveta, Horehronkou Mariannou Jagerčíkovou, si môže aj široká verejnosť. 160 pretekárov zo 17 krajín sveta Na prelome marca […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej