ONLINE MAGAZIN

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju cestu mohli naplánovať s predstihom v priebehu first minute zliav. Z oblastí dominuje jednoznačne Istria, konkrétne sú obľúbené letoviská Poreč, Umag, Rabac alebo napríklad Rovinj. Ďalší turisti si vyberajú Makarskú riviéru, Kvarner alebo ostrov Krk, kde Čedok svoje pobytové zájazdy s vlakovou dopravou ponúka.

„Po úspešnej minuloročnej sezóne opäť spúšťame predpredaj zájazdov vlakom do Chorvátska, ktoré ponúkajú pohodlnú a ekologickejšiu alternatívu pre všetkých klientov, ktorí si chcú užiť cestu po železnici a vyraziť tento rok v lete na dovolenku k Jadranskému moru. Vďaka vlakom RegioJetu do Rijeky, ktoré tento rok pôjdu podľa cestovného poriadku z Bratislavy trikrát týždenne, si tak môžu tento spôsob dopravy v kombinácii s ubytovaním objednať turisti z oboch krajín. Obľuba vlakovej dopravy rastie ako u poznávacích zájazdov, tak aj pri pobytoch pri mori,“ hovorí Aleš Ondrůj, produktový a marketingový riaditeľ Čedoku.

Vlaky RegioJetu budú jazdiť podľa nového cestovného poriadku od 16. júna 2023 do konca septembra trikrát týždenne, vždy v utorok, piatok a v nedeľu. Súprava zložená z celkovo pätnástich vozňov bude jazdiť z niekoľkých zastávok až do chorvátskej Rijeky a ponúkne turistom vagóny s lôžkovými kupé alebo štandardnými sedadlami. Spojenie bude štartovať z Prahy a zastavovať v staniciach: Kolín, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, od 1. júla 2023 v Pardubiciach. Vlaky budú následne pokračovať po trase cez Brno, Břeclav a slovenskú Bratislavu. Zákazníci môžu využiť v priebehu cesty na palube výhodné občerstvenie, dobíjanie elektronických zariadení, pripojenie na internet a ďalšie služby.

Všetky vlakové zájazdy s Čedokom obsahujú v balíčku spiatočný lístok, ubytovanie, prípadne aj stravovanie, a autobusové transfery medzi stanicou a hotelom. V predaji sú pobyty od troch do siedmich nocí v obľúbených hoteloch na Istrii, Kvarneri, ostrove Krk a na Makarskej riviére. V priebehu letnej sezóny budú všetkým zákazníkom cestovnej kancelárie k dispozícii českí delegáti.

„Dovolenka v Chorvátsku bude od tohto roka pre návštevníkov ešte jednoduchšia. Vďaka vstupu krajiny do eurozóny budú v letoviskách platiť turisti namiesto chorvátskych kún eurom a vďaka voľnému pohybu osôb vo vnútri schengenského priestoru už nečakajú na turistov kontroly na hraniciach,“ dodal Aleš Ondrůj.

Klienti si tiež často volia individuálnu dopravu a cestujú do Chorvátska vlastnými automobilmi a objednávajú si iba ubytovanie. Menej tradičnú dovolenku môžu Slováci a Česi prípadne stráviť na plavbe loďou po Jadrane s ubytovaním v kajutách. V priebehu cesty klienti preskúmajú rôzne mestá a prístavy pozdĺž pobrežia s možnosťou výletov na pevninu.

Kompletná ponuka zájazdov do Chorvátska vlakom je už v predaji na webových stránkach www.cedok.sk, online na najväčších cestovných portáloch Invia.sk, Zajazdy.sk či Pelikan.sk alebo u  ďalších partnerských predajcov.

 

Zoznam zastávok vlakov RegioJet a nástupných miest Čedoku:

 Praha hl. stanica                                                         počas celej sezóny

Kolín, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou                   do 30. júna 2023

Pardubice hl. stanica                                                   od 1. júla 2023

Brno-Židenice a hl. stanica                                          počas celej sezóny

Břeclav                                                                       počas celej sezóny

Bratislava Nové Mesto                                                počas celej sezóny

 

www.cedok.cz

Ďalšie zaujímavé informácie nájdete aj na Twitteri @CKCEDOK.

Foto: RegioJet a iStock

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia Náš tip outdoor Radíme Vám

Smolenický zámok privíta premierový ročník podujatia Pálffyho slávnosti vína

Smolenice, 29. 5. 2023 – Premiérový ročník podujatia Pálffyho slávnosti vína sa uskutoční v sobotu 3. júna na Smolenickom zámku. Región Trnava je oblasťou svetových vín, kde nejedno vinárstvo tohto kraja prinieslo svojim producentom ocenenia a medaily zo svetových súťaží. Podujatie Pálffyho slávnosti vína ponúka možnosť ochutnať to najlepšie z produkcie lokálnych vinárstiev. „Miestom podujatia je […]

Čítať ďalej
Health Tlačová správa Zdravie

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery

Prieskum, ktorý mapoval spotrebiteľské správanie v oblasti zdravotníckych potrieb pre domácnosť na Slovensku, realizovala v minulom roku pre spoločnosť HARTMANN – RICO agentúra FOCUS. V segmente domácich tlakomerov išlo o vzorku 583 respondentov starších ako 45 rokov, pri teplomeroch bol prieskum zameraný na celú dospelú populáciu a otázky zodpovedalo 1027 respondentov. Prieskum sa zaoberal nielen […]

Čítať ďalej
Náš tip Novinky Umenie a kultúra

Kvetinové svety Alfonsa Muchu

Muchova nadácia tento rok predstavuje verejnosti novú sériu výstav „Muchova cesta“. Pod názvom Alfons Mucha: Kvetinové svety sa venuje Muchovým ikonickým dielam s kvetmi, jednej z najcharakteristickejších zložiek Muchovho grafického štýlu, ktorý sa stal synonymom pre secesiu v Paríži v období Belle Époque. Výstavy je možné vidieť na štyroch miestach: v Ivančiciach, v Hrušovanoch nad […]

Čítať ďalej