ONLINE MAGAZIN

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju cestu mohli naplánovať s predstihom v priebehu first minute zliav. Z oblastí dominuje jednoznačne Istria, konkrétne sú obľúbené letoviská Poreč, Umag, Rabac alebo napríklad Rovinj. Ďalší turisti si vyberajú Makarskú riviéru, Kvarner alebo ostrov Krk, kde Čedok svoje pobytové zájazdy s vlakovou dopravou ponúka.

„Po úspešnej minuloročnej sezóne opäť spúšťame predpredaj zájazdov vlakom do Chorvátska, ktoré ponúkajú pohodlnú a ekologickejšiu alternatívu pre všetkých klientov, ktorí si chcú užiť cestu po železnici a vyraziť tento rok v lete na dovolenku k Jadranskému moru. Vďaka vlakom RegioJetu do Rijeky, ktoré tento rok pôjdu podľa cestovného poriadku z Bratislavy trikrát týždenne, si tak môžu tento spôsob dopravy v kombinácii s ubytovaním objednať turisti z oboch krajín. Obľuba vlakovej dopravy rastie ako u poznávacích zájazdov, tak aj pri pobytoch pri mori,“ hovorí Aleš Ondrůj, produktový a marketingový riaditeľ Čedoku.

Vlaky RegioJetu budú jazdiť podľa nového cestovného poriadku od 16. júna 2023 do konca septembra trikrát týždenne, vždy v utorok, piatok a v nedeľu. Súprava zložená z celkovo pätnástich vozňov bude jazdiť z niekoľkých zastávok až do chorvátskej Rijeky a ponúkne turistom vagóny s lôžkovými kupé alebo štandardnými sedadlami. Spojenie bude štartovať z Prahy a zastavovať v staniciach: Kolín, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, od 1. júla 2023 v Pardubiciach. Vlaky budú následne pokračovať po trase cez Brno, Břeclav a slovenskú Bratislavu. Zákazníci môžu využiť v priebehu cesty na palube výhodné občerstvenie, dobíjanie elektronických zariadení, pripojenie na internet a ďalšie služby.

Všetky vlakové zájazdy s Čedokom obsahujú v balíčku spiatočný lístok, ubytovanie, prípadne aj stravovanie, a autobusové transfery medzi stanicou a hotelom. V predaji sú pobyty od troch do siedmich nocí v obľúbených hoteloch na Istrii, Kvarneri, ostrove Krk a na Makarskej riviére. V priebehu letnej sezóny budú všetkým zákazníkom cestovnej kancelárie k dispozícii českí delegáti.

„Dovolenka v Chorvátsku bude od tohto roka pre návštevníkov ešte jednoduchšia. Vďaka vstupu krajiny do eurozóny budú v letoviskách platiť turisti namiesto chorvátskych kún eurom a vďaka voľnému pohybu osôb vo vnútri schengenského priestoru už nečakajú na turistov kontroly na hraniciach,“ dodal Aleš Ondrůj.

Klienti si tiež často volia individuálnu dopravu a cestujú do Chorvátska vlastnými automobilmi a objednávajú si iba ubytovanie. Menej tradičnú dovolenku môžu Slováci a Česi prípadne stráviť na plavbe loďou po Jadrane s ubytovaním v kajutách. V priebehu cesty klienti preskúmajú rôzne mestá a prístavy pozdĺž pobrežia s možnosťou výletov na pevninu.

Kompletná ponuka zájazdov do Chorvátska vlakom je už v predaji na webových stránkach www.cedok.sk, online na najväčších cestovných portáloch Invia.sk, Zajazdy.sk či Pelikan.sk alebo u  ďalších partnerských predajcov.

 

Zoznam zastávok vlakov RegioJet a nástupných miest Čedoku:

 Praha hl. stanica                                                         počas celej sezóny

Kolín, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou                   do 30. júna 2023

Pardubice hl. stanica                                                   od 1. júla 2023

Brno-Židenice a hl. stanica                                          počas celej sezóny

Břeclav                                                                       počas celej sezóny

Bratislava Nové Mesto                                                počas celej sezóny

 

www.cedok.cz

Ďalšie zaujímavé informácie nájdete aj na Twitteri @CKCEDOK.

Foto: RegioJet a iStock

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Osobnosti Lines Tlačová správa

Cestovateľské návyky Slovákov sa za dve dekády výrazne zmenili

TUI ReiseCenter Slovensko oslavuje 20 rokov svojej existencie TUI ReiseCenter Slovensko sa za 20rokov svojej existencie stala vďaka vysokej spokojnosti zákazníkov poprednou cestovnou kanceláriou v republike. Na Slovensku si každoročne rezervujú zájazdy s TUI tisícky zákazníkov, ktorí sa v rámci osláv 20. výročia TUI na Slovensku môžu tešiť počas celého jubilejného roka na množstvo súťaží. […]

Čítať ďalej
Typická linksová jamka na ihrisku Trump International Golf Links Doonbeg, foto: Miroslava Dulova
Cestovanie Náš tip outdoor Šport

CESTUJEME OPÄŤ ZA GOLFOM DO ÍRSKA

Výborné golfové ihriská v Írsku navštevujú mnohí golfisti z Európy aj zo zámoria. Z dvesto linksových ihrísk na svete, až jednu tretinu nájdeme na pôsobivom pobreží okolo Dublinu a Limericku. Táto naša cesta je už trinástou v poradí a náš počet odohraných ihrísk, najmä linksov, v Írsku prekročil piatu desiatku, napriek tomu je tu stále bohatý výber ešte […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Novinky Radíme Vám

Novinky turistickej sezóny stredných Čiech: expozícia zlata, eko kemp i velikáni hudby

Stredné Čechy sú známe zaujímavými a ľahko dostupnými turistickými cieľmi. Okrem bohatej histórie, prírodných úkazov či živých tradícií ponúkajú každoročne i nové cestovateľské aktivity. Prehľad noviniek tohtoročnej sezóny predstavila na tlačovej konferencii v Bratislave Stredočeská centrála cestovného ruchu, ktorá pozýva do nových alebo upravených expozícií, pamiatok, kempov i na oslavy českej kultúry v Stredočeskom kraji. […]

Čítať ďalej