ONLINE MAGAZIN

Za divočinou nemusíte cestovať ďaleko

Aj keď to nemusí byť na prvý pohľad do oči bijúce, Európa je domovom úchvatných živočíchov. Tí musia v posledných desaťročiach čeliť výzvam dynamicky sa meniaceho sveta, ako aj klímy. V unikátnej šesťdielnej dokumentárnej sérii, ktorú predstaví Viasat Nature, sa zoznámime s najväčšími, najrýchlejšími a najvzácnejšími zvieratami žijúcimi na starom kontinente.

Stretneme sa s najväčším európskym dravcom, ktorým je orlosup bradatý. Uvidíte tuleňa sivého, najväčšieho vodného predátora kontinentu. Zoznámite sa so zubrom, najväčším suchozemským cicavcom žijúcim v Európe. Pre slovenských divákov bude obzvlášť zaujímavá epizóda venujúca sa rysom, dokonalým tichým a nebadaným lovcom. Veľmi pútavé budú aj diely o rosomákoch a losoch, ktoré sa často zoči voči stretávajú aj vo voľnej prírode.

Špeciálne technológie, ktoré boli použité pri natáčaní dokumentu, nás dostanú do bezprostrednej blízkosti týchto tvorov. Vďaka drónom, vrtuľníkom a skrytým kamerám uvidíme hlavných protagonistov v ich prirodzenom prostredí a pochopíme, ako sa vyrovnávajú s rozširujúcou civilizáciou.

 

Sprievodné komentáre vedcov a ďalších odborníkov zasadia do tematiky hlbší kontext, pričom zistíme, akú dôležitú rolu hrá koexistencia týchto zvierat a ich rodín či stád s ďalšími zvieracími populáciami.

Jedinečná dokumentárna séria z nemeckej produkcie nás zavedie na skutočne objaviteľskú výpravu do skrytých, ale blízkych končín nášho rozmanitého kontinentu. Spoznajte Európu z iného pohľadu.

Prebádame krajinu spôsobom, pri ktorom sa vymaníme zo sféry politických hraníc, ktoré pre zver neexistujú.

Zároveň však uvidíme, aká je aj Európa zraniteľná a ohrozená vymieraním druhov v súvislosti s  jej vonkajšími faktormi, akými je aj zmena klímy. Autori nám priblížia aj snahy o prinavrátenie ohrozených druhov do divokej prírody.

Filmové safari s názvom Európska divočina sledujte od pondelka 6. februára o 19:00 na Viasat Nature.

Trailer: https://youtu.be/y86E0NGPOWI

Mohlo by vás zaujímať:

Gastronómia outdoor Ponuky na koncerty Radíme Vám

Objavte čaro Vianoc v Maďarsku: Komplexný sprievodca vianočnými trhmi

Zažite očarujúce vianočné trhy a hrejivé sviatky v celom Maďarsku. Od známej Adventnej baziliky v Budapešti, ktorá už trikrát získala titul „Najlepší vianočný trh v Európe“, až po Debrecín, objavujte vianočné poklady, užite si termálne kúpele a oslávte toto výnimočné obdobie. Nenechajte si ujsť sviatočné čaro Maďarska! Musíte zažiť: Adventný festival a vianočné trhy pred […]

Čítať ďalej
Lifestyle Náš tip

Ako dopadli najznámejší mafiánski bossovia a gangstri?

V televíznych seriáloch a dokumentoch o skutočných zločinoch žiari len málo mien tak jasne ako meno Colina McLarena. McLaren, bývalý detektív s vášňou pre odhaľovanie tajomstiev zločineckého podsvetia, preniesol svoje odborné znalosti na televíznu obrazovku v strhujúcom dokumentárnom seriáli Vrahovia mafie s Colinom McLarenom. Túto sériu prinesie televízna stanica Viasat Explore už 22. novembra o 21:00. V rámci […]

Čítať ďalej
Náš tip Nezaradené Osobnosti Lines

Spomienka na JFK

60. výročie úmrtia prezidenta Kennedyho V novembri odvysiela televízna stanica Viasat History sériu dokumentov pri príležitosti 60. výročia jedného z najšokujúcejších a dejiny určujúcich momentov 20. storočia, atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho. Počas dvoch nedieľ (19. a 26. novembra) predstaví Viasat History tri nové dokumenty, ktoré odhalia nové skutočnosti z osudného dňa 22. novembra, ktorý otriasol […]

Čítať ďalej