ONLINE MAGAZIN

Za divočinou nemusíte cestovať ďaleko

Aj keď to nemusí byť na prvý pohľad do oči bijúce, Európa je domovom úchvatných živočíchov. Tí musia v posledných desaťročiach čeliť výzvam dynamicky sa meniaceho sveta, ako aj klímy. V unikátnej šesťdielnej dokumentárnej sérii, ktorú predstaví Viasat Nature, sa zoznámime s najväčšími, najrýchlejšími a najvzácnejšími zvieratami žijúcimi na starom kontinente.

Stretneme sa s najväčším európskym dravcom, ktorým je orlosup bradatý. Uvidíte tuleňa sivého, najväčšieho vodného predátora kontinentu. Zoznámite sa so zubrom, najväčším suchozemským cicavcom žijúcim v Európe. Pre slovenských divákov bude obzvlášť zaujímavá epizóda venujúca sa rysom, dokonalým tichým a nebadaným lovcom. Veľmi pútavé budú aj diely o rosomákoch a losoch, ktoré sa často zoči voči stretávajú aj vo voľnej prírode.

Špeciálne technológie, ktoré boli použité pri natáčaní dokumentu, nás dostanú do bezprostrednej blízkosti týchto tvorov. Vďaka drónom, vrtuľníkom a skrytým kamerám uvidíme hlavných protagonistov v ich prirodzenom prostredí a pochopíme, ako sa vyrovnávajú s rozširujúcou civilizáciou.

 

Sprievodné komentáre vedcov a ďalších odborníkov zasadia do tematiky hlbší kontext, pričom zistíme, akú dôležitú rolu hrá koexistencia týchto zvierat a ich rodín či stád s ďalšími zvieracími populáciami.

Jedinečná dokumentárna séria z nemeckej produkcie nás zavedie na skutočne objaviteľskú výpravu do skrytých, ale blízkych končín nášho rozmanitého kontinentu. Spoznajte Európu z iného pohľadu.

Prebádame krajinu spôsobom, pri ktorom sa vymaníme zo sféry politických hraníc, ktoré pre zver neexistujú.

Zároveň však uvidíme, aká je aj Európa zraniteľná a ohrozená vymieraním druhov v súvislosti s  jej vonkajšími faktormi, akými je aj zmena klímy. Autori nám priblížia aj snahy o prinavrátenie ohrozených druhov do divokej prírody.

Filmové safari s názvom Európska divočina sledujte od pondelka 6. februára o 19:00 na Viasat Nature.

Trailer: https://youtu.be/y86E0NGPOWI

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip Novinky Osobnosti Lines outdoor Príroda Šport

Majstrovstvá sveta v skialpinizme veteránov

Výzva, na akú Slovensko čakalo dlhých 18 rokov. Po Majstrovstvách Európy a Svetovom pohári, ktoré naša krajina hostila v rokoch 2003 a 2005, sa už tento víkend stanú južné svahy Chopka dejiskom svetového šampionátu v skialpinizme. Zmerať sily s aktuálnou majsterkou sveta, Horehronkou Mariannou Jagerčíkovou, si môže aj široká verejnosť. 160 pretekárov zo 17 krajín sveta Na prelome marca […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej