ONLINE MAGAZIN

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne.

Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark Tatralandia. Ako už prezrádza názov, nájdete ho priamo medzi Nízkymi a Západnými Tatrami. Výhľady na okolité vrchy sú bezpochyby jedným z hlavných plusov, ktoré návštevníkov pri príchode očaria. Tatralandia sa nachádza na okraji mesta Liptovský Mikuláš a okrem termálnej vody sa tu okúpete aj v bazénoch napustených vodou morskou. Ak by vám počas zimných mesiacov predsa len bola stále zima, ohriať sa môžete v modernom Keltskom svete so saunami akéhokoľvek druhu.

Tip na ubytovanie: V blízkosti Tatralandie si môžete rezervovať váš nocľah prostredníctvom katalógu ubytovanie Liptovský Mikuláš.

Zdroj: www.tatralandia.sk

Tatralandia však nie je jediným aquaparkom na Liptove. Okrem nej tu nájdete nemenej známy Vodný park Bešeňová, ktorý je takisto otvorený celoročne. Zábavu si užijete s celou rodinou v 9 bazénoch či 7 tobogánoch, ktorých počet sa počas letných mesiacov takmer zdvojnásobuje. Ak však patríte do skupiny ľudí preferujúcich saunový relax, odporúčame vám dobiť si novú energiu počas niektorého z pravidelných saunových rituálov vo Wellness centre Harmónia.

Tip na ubytovanie: Možností ubytovania v obci Bešeňová je naozaj veľmi veľa. Stránka ubytovanie Bešeňová vám ponúkne široký výber, z ktorého si vyberiete presne podľa Vašich požiadaviek.

Zdroj: www.besenova.com

Dokonalú zábavu v aquaparku môžete zažiť aj neďaleko slovensko-českých hraníc pri obci Pasohlávky na Južnej Morave. Tento región je domovom najmodernejšieho vodného parku v Českej republike – Aqualandu Moravia. Jednou z jeho najväčších výhod je liečivá minerálna voda z Mušova, ktorá je v bazénoch napustená. Určite však treba vyzdvihnúť aj dva saunové wellness svety – Pálava wellness a Forum Romanum.

Tip na ubytovanie: Širokú škálu možností ubytovania nájdete na stránke ubytování Pasohlávky.

Vydajte sa za zábavou v aquaparkoch aj počas zimných mesiacov a doprajte si letnú zábavu plnú termálnej vody, saunovania a nezabudnuteľných zážitkov.

Fotografia na titulke: Zdroj: www.besenova.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

Študuj, pracuj a rozvíjaj cestovný ruch na Horehroní!

Horehronie so svojou vstupnou bránou, za ktorú sa pokladá mesto Brezno, ponúka rôzne oblasti, v ktorých sa možno v regióne uplatniť. Významnou oblasťou je práve oblasť cestovného ruchu, ktorá sa pokladá za jedno z najdynamickejších odvetví vôbec. Región Horehronie, s veľkým prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb, ponúka okrem toho množstvo turistických trás, cyklotrás, lyžiarskych stredísk, atrakcií […]

Čítať ďalej