ONLINE MAGAZIN

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne.

Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark Tatralandia. Ako už prezrádza názov, nájdete ho priamo medzi Nízkymi a Západnými Tatrami. Výhľady na okolité vrchy sú bezpochyby jedným z hlavných plusov, ktoré návštevníkov pri príchode očaria. Tatralandia sa nachádza na okraji mesta Liptovský Mikuláš a okrem termálnej vody sa tu okúpete aj v bazénoch napustených vodou morskou. Ak by vám počas zimných mesiacov predsa len bola stále zima, ohriať sa môžete v modernom Keltskom svete so saunami akéhokoľvek druhu.

Tip na ubytovanie: V blízkosti Tatralandie si môžete rezervovať váš nocľah prostredníctvom katalógu ubytovanie Liptovský Mikuláš.

Zdroj: www.tatralandia.sk

Tatralandia však nie je jediným aquaparkom na Liptove. Okrem nej tu nájdete nemenej známy Vodný park Bešeňová, ktorý je takisto otvorený celoročne. Zábavu si užijete s celou rodinou v 9 bazénoch či 7 tobogánoch, ktorých počet sa počas letných mesiacov takmer zdvojnásobuje. Ak však patríte do skupiny ľudí preferujúcich saunový relax, odporúčame vám dobiť si novú energiu počas niektorého z pravidelných saunových rituálov vo Wellness centre Harmónia.

Tip na ubytovanie: Možností ubytovania v obci Bešeňová je naozaj veľmi veľa. Stránka ubytovanie Bešeňová vám ponúkne široký výber, z ktorého si vyberiete presne podľa Vašich požiadaviek.

Zdroj: www.besenova.com

Dokonalú zábavu v aquaparku môžete zažiť aj neďaleko slovensko-českých hraníc pri obci Pasohlávky na Južnej Morave. Tento región je domovom najmodernejšieho vodného parku v Českej republike – Aqualandu Moravia. Jednou z jeho najväčších výhod je liečivá minerálna voda z Mušova, ktorá je v bazénoch napustená. Určite však treba vyzdvihnúť aj dva saunové wellness svety – Pálava wellness a Forum Romanum.

Tip na ubytovanie: Širokú škálu možností ubytovania nájdete na stránke ubytování Pasohlávky.

Vydajte sa za zábavou v aquaparkoch aj počas zimných mesiacov a doprajte si letnú zábavu plnú termálnej vody, saunovania a nezabudnuteľných zážitkov.

Fotografia na titulke: Zdroj: www.besenova.com

Mohlo by vás zaujímať:

Typická linksová jamka na ihrisku Trump International Golf Links Doonbeg, foto: Miroslava Dulova
Cestovanie Náš tip outdoor Šport

CESTUJEME OPÄŤ ZA GOLFOM DO ÍRSKA

Výborné golfové ihriská v Írsku navštevujú mnohí golfisti z Európy aj zo zámoria. Z dvesto linksových ihrísk na svete, až jednu tretinu nájdeme na pôsobivom pobreží okolo Dublinu a Limericku. Táto naša cesta je už trinástou v poradí a náš počet odohraných ihrísk, najmä linksov, v Írsku prekročil piatu desiatku, napriek tomu je tu stále bohatý výber ešte […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Novinky Radíme Vám

Novinky turistickej sezóny stredných Čiech: expozícia zlata, eko kemp i velikáni hudby

Stredné Čechy sú známe zaujímavými a ľahko dostupnými turistickými cieľmi. Okrem bohatej histórie, prírodných úkazov či živých tradícií ponúkajú každoročne i nové cestovateľské aktivity. Prehľad noviniek tohtoročnej sezóny predstavila na tlačovej konferencii v Bratislave Stredočeská centrála cestovného ruchu, ktorá pozýva do nových alebo upravených expozícií, pamiatok, kempov i na oslavy českej kultúry v Stredočeskom kraji. […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Film Náš tip Nezaradené outdoor Ponuky na koncerty Príroda Radíme Vám

Spoznaj a ochutnaj znojemsko – I.časť

Videopozvánka do turistickej oblasti Znojemsko a Podyjí, zameraná na významné pamiatky, služby cestovného ruchu a lahodné regionálne produkty…

Čítať ďalej