ONLINE MAGAZIN

Investície a novinky do zimnej sezóny 2022/2023 v Českej republike.

České horské strediská pred nadchádzajúcou zimnou sezónou investovali vyše 700 miliónov Kč, najviac do ekologicky udržateľných riešení ako napr. úspornejšie rolby, systém SNOWsat, akumulačné nádrže, technológie zasnežovania i do modernizácie služieb. Významná časť investícií pripadá na areály Dolná Morava, Zadov, Špičák Železná Ruda, SkiResort Čierna hora-Pec či Klínovec. Aj tento rok pokračuje rozširovanie on-line systémov na nákup skipasov či rezervácií vybavenia alebo prevádzok sprievodných služieb.

 

Udržateľné technológie a modernizácia

Skiareály v tomto roku investovali do nákupu ekologickejších a úspornejších technológií. Napríklad osvedčený SNOWsat pre efektívnejšiu údržbu snehu na zjazdovkách alebo úspornejšie rolby zaobstarali na Dolnej Morave, na Lipne, v SkiRezorte Čierna hora-Pec, na Klínovci, v Snowhill Herlíkovice a Snowhill Mariánky.

Významnou investíciou je vybudovanie akumulačných nádrží na vodu v Zadove a na Dolnej Morave. K modernizácii a zefektívneniu zasnežovania pristúpili aj na Klínovci, na Lipne, na Monínci, na Ještede, Tanvaldskom Špičáku či v Bielej v Beskydoch.

Lyžovanie a skipasy

Na Klínovci sa lyžiari môžu tešiť na novú zjazdovú trať, ktorá je najdlhšia v Česku a vznikla spojením a úpravou existujúcich nepoužívaných obchádzkových trás. Na Kraličáku predstaví nový vlek Sušina.

Stále prebieha aj rozšírenie samoobslužných pokladníc pri zjazdovkách, ktoré slúžia na nákup skipasov či na aktiváciu tých zakúpených on-line. Tento rok ich návštevníci nájdu napríklad aj na Dolnej Morave, v SkiRezorte Čierna hora-Pec, v Špindlerovom Mlyne, na Ještěde či Bielej v Beskydoch.

Zázemie a sprievodné služby

Lyžiarske areály tento rok investovali aj do skvalitnenia zázemia a gastronomických podnikov, napríklad na Špičáku v Železnej Rude, na Ještěde, či na Tanvaldskom Špičáku, kde bola zrekonštruovaná aj rozhľadňa.

Najmladším návštevníkom slúži nové detské ihrisko alebo pojazdné koberce a to na Tanvaldskom Špičáku, Přemyslove či na Kraličáku.

 

Ďalšie informácie:

Libor Knot, riaditeľ AHS

libor.knot@ahscr.cz

Tel.: 603 157 817

Asociácia horských stredísk ČR (AHS ČR) vznikla v roku 2013. Asociácia združuje nielen prevádzkovateľov lanoviek, ale aj zástupcov 20 horských miest a obcí, dodávateľov horských technológií a zariadení, a ďalšie organizácie pôsobiace na horách. Svojou činnosťou sa podieľa na udržaní základnej infraštruktúry horských, často pohraničných obcí. Zameriava sa na hájenie záujmov svojich členov v oblasti tvorby legislatívy, pomáha pri propagácii horských regiónov a služieb v nich poskytovaných, pri skvalitnení výmeny štatistických údajov, informácií a dát o fungovaní horských regiónov a ich návštevnosti alebo pri získavaní skúseností zo zahraničia. AHS SR združuje horské strediská, ktoré predstavujú v ukazovateli tržieb viac ako dve tretiny českého trhu. Spolupracovať chceme so všetkými, ktorí majú záujem na rozvoji českých hôr.

Viac informácií nájdete na: https://www.czechtourism.cz/cs-CZ/Novinky/Archiv/2022/11/Zimni-sezona-bude-bez-omezeni-Horska-strediska-se

 

Zdroj:

Foto: CzechTourism, Tomáš Rucký.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia Novinky outdoor Radíme Vám

TRNAVSKÝ RÍNEK OPÄŤ PRINESIE BOHATÝ PROGRAM

Aktuálny 11. ročník obľúbeného Trnavského rínku sa uskutoční v sobotu 18. mája na Námestí sv. Mikuláša a Kapitulskej ulici v Trnave. Návštevníci tu nájdu viac ako 130 lokálnych výrobcov a remeselníkov. Organizátori pripravujú aj množstvo kultúrneho programu a sprievodných aktivít.  Jednodňový pouličný festival lokálnej tvorby prinesie do historického centra Trnavy vyše 130 lokálnych tvorcov, výrobcov […]

Čítať ďalej
Tlačová správa Umenie a kultúra

Výstava Muži a ženy v baníctve

Fotografia, výstava,

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám Tlačová správa

Chorvátsko – more zábavy pre malých aj veľkých

Chorvátsko je krajina plná vzrušenia a dobrodružstva aj pre tých najmenších. Je síce najznámejšie svojim prekrásnym morom, no nie je len o hradoch z piesku a plážových radovánkach. Zábava je tu všade, kam sa pozriete: predstavte si, že ste na Divokom západe, kde sa hráte na kovbojov a indiánov na miestach, kde sa natáčali vinetuovky, […]

Čítať ďalej