ONLINE MAGAZIN

Víťazi Plava Laguna Ironman 70.3 Poreč, Istria – Chorvátsko sú Veronika Andrlová a Paul Loiseaux

Víťazmi pretekov „Plava Laguna Ironman 70.3 Poreč, Istria – Chorvátsko“ ktoré sa konali 16. októbra 2022 sa stali Paul Loiseaux z Francúzska a Veronika Andrlová z Českej republiky.

Prvých pretekov Ironman 70.3 v Poreči sa zúčastnilo takmer 1 000 pretekárov, ktorí absolvovali 1,9 km plávania, 90 km cyklistiky a 21,1 km behu. Preteky sa začali v letovisku Zelena pred hotelom Parentium Plava Laguna s plaveckou časťou a pokračovali pred hotelom Molindrio Plava Laguna, kde sa začala cyklistická trasa, ktorá viedla do Funtany a Višnjanu a späť. Poslednou etapou bol beh z hotela Molindrio cez Plava Laguna, centrum mesta do zátoky Saladinka a späť.

V mužskej a ženskej kategórii Ironman sa najlepšie umiestnili Paul Loiseaux, ktorý preteky zvládol za 4 hodiny a 3 minúty, a Veronika Andrlová, ktorá preťala cieľovú čiaru za 4 hodiny a 44 minút.

„Počasie bolo skvelé, nebolo príliš slnečno, čo je pre preteky skvelé. More bolo pri plávaní pokojné, cyklistická trať bola rýchla, bežali sme popri mori. Gratulujeme všetkým organizátorom,“ povedal po pretekoch Paul Loiseaux. Víťazka Veronika Andrlová, ktorá v Poreči vyhrala svoj prvý Ironman, povedala, že to boli veľmi dobré preteky, pretože nemá rada teplo.

Podľa riaditeľa pretekov Gorana Vrusa sa urobilo veľa dobrej práce, takže s prvým ročníkom „Plava Laguna Ironman 70.3 Poreč, Istria – Chorvátsko“ bol spokojný. „Ďakujeme celému organizačnému tímu a veľkému množstvu dobrovoľníkov, ktorí sa zapojili, za dobre odvedenú prácu. Atmosféra bola fantastická a ďakujem miestnej komunite za podporu, ktorú nám poskytla. V budúcom roku nás čakajú ešte väčšie výzvy, pretože sa snažíme každoročne zvyšovať latku vyššie. Sme radi, že sme pretekárom poskytli nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budú pamätať, a zároveň sme sa všetci dobre zabavili,“ povedal riaditeľ pretekov Goran Vrus.

Najlepšie umiestneným pretekárom z Chorvátska bol Bruno Škrinjarić, pre ktorého to bolo prvé podujatie Ironman 70.3, hoci v minulosti na tratiach Half Ironman (Ironman 70.3) súťažil. Skončil na 7. mieste s časom 4 hodiny a 17 minút a povedal: „S pretekmi som spokojný, plávanie bolo presne také, aké má byť, bez vetra. Chvála organizátorom za to, že nám umožnili ísť po uzavretej diaľnici, pretože vďaka tomu sme mohli ísť naozaj rýchlo a beh pri mori bol fantastický!“

Po dvoch rokoch úspešného organizovania pretekov Ironman 5150 to bolo prvé podujatie Ironman 70.3 v Poreči, ktoré organizovala spoločnosť Plava Laguna.

Podujatie podporujú Chorvátske turistické združenie, mesto Poreč, Turistické združenie mesta Poreč, Turistické združenie mesta Funtana, Istrijská župa, Turistické združenie Istrijskej župy, Bina Istra, Podravka, Kala, Cedevita a Záhrebský pivovar.

 

Viac informácií nájdete na stránke www.ironman.com/im703-croatia  a v sociálnych médiách.

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Cestovanie Tlačová správa

Na World Travel Market 2022 nechýbala Česká republika. Ocenenie Traverse creator awards získala agentúra CzechTourism.

5 000 svetových destinácií a značiek, 100 odborných prezentácií vrátane Českej národnej expozície či workshopu zameraného na MICE sektor. Tak vyzeral tohtoročný World Travel Market (WTM), ktorý sa uskutočnil v Londýne. Trojdňová akcia patrí medzi najväčšie na poli európskych B2B stretnutí týkajúcich sa turizmu. Česká republika sa jej tento rok prvýkrát zúčastnila s ocenením Traverse […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Radíme Vám

Eiffelova veža: milovaná aj zatracovaná

Paríž sa môže pýšiť množstvom zaujímavých miest, ale iba jednou dominantou. Ťažko povedať, či mal v roku 1886 Gustav Eiffel tušenie, že návrh jeho kovovej veže sa stane jednou z najdôležitejších stavieb novodobej histórie. Za jej vznikom však najprv stálo sté výročie Veľkej francúzskej revolúcie a tiež Svetová výstava, ktorá sa pri tejto príležitosti konala […]

Čítať ďalej