ONLINE MAGAZIN

Víťazi Plava Laguna Ironman 70.3 Poreč, Istria – Chorvátsko sú Veronika Andrlová a Paul Loiseaux

Víťazmi pretekov „Plava Laguna Ironman 70.3 Poreč, Istria – Chorvátsko“ ktoré sa konali 16. októbra 2022 sa stali Paul Loiseaux z Francúzska a Veronika Andrlová z Českej republiky.

Prvých pretekov Ironman 70.3 v Poreči sa zúčastnilo takmer 1 000 pretekárov, ktorí absolvovali 1,9 km plávania, 90 km cyklistiky a 21,1 km behu. Preteky sa začali v letovisku Zelena pred hotelom Parentium Plava Laguna s plaveckou časťou a pokračovali pred hotelom Molindrio Plava Laguna, kde sa začala cyklistická trasa, ktorá viedla do Funtany a Višnjanu a späť. Poslednou etapou bol beh z hotela Molindrio cez Plava Laguna, centrum mesta do zátoky Saladinka a späť.

V mužskej a ženskej kategórii Ironman sa najlepšie umiestnili Paul Loiseaux, ktorý preteky zvládol za 4 hodiny a 3 minúty, a Veronika Andrlová, ktorá preťala cieľovú čiaru za 4 hodiny a 44 minút.

„Počasie bolo skvelé, nebolo príliš slnečno, čo je pre preteky skvelé. More bolo pri plávaní pokojné, cyklistická trať bola rýchla, bežali sme popri mori. Gratulujeme všetkým organizátorom,“ povedal po pretekoch Paul Loiseaux. Víťazka Veronika Andrlová, ktorá v Poreči vyhrala svoj prvý Ironman, povedala, že to boli veľmi dobré preteky, pretože nemá rada teplo.

Podľa riaditeľa pretekov Gorana Vrusa sa urobilo veľa dobrej práce, takže s prvým ročníkom „Plava Laguna Ironman 70.3 Poreč, Istria – Chorvátsko“ bol spokojný. „Ďakujeme celému organizačnému tímu a veľkému množstvu dobrovoľníkov, ktorí sa zapojili, za dobre odvedenú prácu. Atmosféra bola fantastická a ďakujem miestnej komunite za podporu, ktorú nám poskytla. V budúcom roku nás čakajú ešte väčšie výzvy, pretože sa snažíme každoročne zvyšovať latku vyššie. Sme radi, že sme pretekárom poskytli nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budú pamätať, a zároveň sme sa všetci dobre zabavili,“ povedal riaditeľ pretekov Goran Vrus.

Najlepšie umiestneným pretekárom z Chorvátska bol Bruno Škrinjarić, pre ktorého to bolo prvé podujatie Ironman 70.3, hoci v minulosti na tratiach Half Ironman (Ironman 70.3) súťažil. Skončil na 7. mieste s časom 4 hodiny a 17 minút a povedal: „S pretekmi som spokojný, plávanie bolo presne také, aké má byť, bez vetra. Chvála organizátorom za to, že nám umožnili ísť po uzavretej diaľnici, pretože vďaka tomu sme mohli ísť naozaj rýchlo a beh pri mori bol fantastický!“

Po dvoch rokoch úspešného organizovania pretekov Ironman 5150 to bolo prvé podujatie Ironman 70.3 v Poreči, ktoré organizovala spoločnosť Plava Laguna.

Podujatie podporujú Chorvátske turistické združenie, mesto Poreč, Turistické združenie mesta Poreč, Turistické združenie mesta Funtana, Istrijská župa, Turistické združenie Istrijskej župy, Bina Istra, Podravka, Kala, Cedevita a Záhrebský pivovar.

 

Viac informácií nájdete na stránke www.ironman.com/im703-croatia  a v sociálnych médiách.

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej