ONLINE MAGAZIN

Keď sa pokojný život jedného reverenda premení na divokú jazdu

Grantchester leží od Cambridge čo by sme kameňom dohodili. Píše sa rok 1953 a práve tu žije mladý reverend anglikánskej cirkvi Sidney Chambers. Jeho život by mohol byť celkom pokojný, to by však nemohol mať slabosť pre ženy, jazz a whisky. Keď sa k tomu všetkému pridá vražda, problémy sú na svete. A tak sa mladý služobník Boha s nepríjemnými spomienkami na vojnu ocitá v kolotoči zrady a lží. Nestratí však hladu, počas vyšetrovania vytvorí neobvyklú dvojicu so svetom zničeným detektívom Geordiom Keatingom a vydá sa tak na vzrušujúcu cestu po stopách zločinu. Pridáte sa? Prvá séria kriminálnej drámy Grantchester štartuje na Epic Drama už 5. októbra 2022, druhá potom 26. októbra.

Inšpirácia zo skutočného sveta

Sidney Chambers je vo Veľkej Británii populárnou postavou už niekoľko desiatok rokov. Značne nekonvenčného reverenda vytvoril spisovateľ James Runcie v päťdesiatych rokoch a ako predlohu pre postavu použil rôzne aspekty zo svojho vlastného života. Spisovateľov otec bol totiž biskup, ktorý dokonca pôsobil ako arcibiskup v Canterbury v časoch, kedy sa ženil Karel III. s Dianou. Sidney Chambers získal od Runcieho otca aj ďalšie charakteristiky, vkus či skúsenosti z vojny. Ba čo viac, producent seriálu, Diederick Santer, má za otca tiež biskupa, ktorý mu dokonca pomáhal pri tvorbe scenára.

Dedina Grantchester pôsobí v románe aj seriáli priam idylicky, až sa nechce divákom uveriť, že je  reálna a že existuje. S tým by určite nesúhlasilo 540 obyvateľov tejto dediny ako aj miestny rodák David Gilmour z kapely Pink Floyd. Miestny obyvatelia sa dokonca podieľali na natáčaní ako komparzisti.

Predstaviteľ hlavnej úlohy má s postavou mnoho spoločneho

Hlavnú úlohu v seriáli stvárnil James Norton, ktorého môžu diváci poznať zo seriálu Šťastné údolie. Ani jemu samotnému nie je teológia cudzia, pretože ju študoval priamo v Cambridge.

K nevôli jeho učiteľov ho to však ťahalo viac k divadlu. Avšak štúdium mu pomohlo získať rolu počas konkurzu do seriálu.

Herec si spomína niektoré scény z natáčania, ako na veľmi autentické.
Napríklad záchrana ženy z horiaceho domu.
Tiež epizódy, kde sa hlavná postava topí vo fľaškách alkoholu a bojuje s vojnovými spomienkami, nerobili hercovi žiadny problém a stvárnil ich priam bravúrne.

 

Úspešná séria

Grantchester je veľmi odvážnym seriálom, ktorý prepája duchovnú sféru s nástrahami svetského bytia. Aj preto bola prvá šesťdielna séria nesmierne úspešná a len vo Veľkej Británii ju sledovalo približne 6,6 milióna divákov. Preto vzniklo aj pokračovanie, ktoré sa natáčalo v Londýne, kde Sidney a Geordie opäť bojujú proti zločinu. Buďte s nimi pritom od stredy 5. októbra na Epic Drama.

Trailer: https://youtu.be/sA-RvLVJVsQ

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

Študuj, pracuj a rozvíjaj cestovný ruch na Horehroní!

Horehronie so svojou vstupnou bránou, za ktorú sa pokladá mesto Brezno, ponúka rôzne oblasti, v ktorých sa možno v regióne uplatniť. Významnou oblasťou je práve oblasť cestovného ruchu, ktorá sa pokladá za jedno z najdynamickejších odvetví vôbec. Región Horehronie, s veľkým prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb, ponúka okrem toho množstvo turistických trás, cyklotrás, lyžiarskych stredísk, atrakcií […]

Čítať ďalej