ONLINE MAGAZIN

Keď sa pokojný život jedného reverenda premení na divokú jazdu

Grantchester leží od Cambridge čo by sme kameňom dohodili. Píše sa rok 1953 a práve tu žije mladý reverend anglikánskej cirkvi Sidney Chambers. Jeho život by mohol byť celkom pokojný, to by však nemohol mať slabosť pre ženy, jazz a whisky. Keď sa k tomu všetkému pridá vražda, problémy sú na svete. A tak sa mladý služobník Boha s nepríjemnými spomienkami na vojnu ocitá v kolotoči zrady a lží. Nestratí však hladu, počas vyšetrovania vytvorí neobvyklú dvojicu so svetom zničeným detektívom Geordiom Keatingom a vydá sa tak na vzrušujúcu cestu po stopách zločinu. Pridáte sa? Prvá séria kriminálnej drámy Grantchester štartuje na Epic Drama už 5. októbra 2022, druhá potom 26. októbra.

Inšpirácia zo skutočného sveta

Sidney Chambers je vo Veľkej Británii populárnou postavou už niekoľko desiatok rokov. Značne nekonvenčného reverenda vytvoril spisovateľ James Runcie v päťdesiatych rokoch a ako predlohu pre postavu použil rôzne aspekty zo svojho vlastného života. Spisovateľov otec bol totiž biskup, ktorý dokonca pôsobil ako arcibiskup v Canterbury v časoch, kedy sa ženil Karel III. s Dianou. Sidney Chambers získal od Runcieho otca aj ďalšie charakteristiky, vkus či skúsenosti z vojny. Ba čo viac, producent seriálu, Diederick Santer, má za otca tiež biskupa, ktorý mu dokonca pomáhal pri tvorbe scenára.

Dedina Grantchester pôsobí v románe aj seriáli priam idylicky, až sa nechce divákom uveriť, že je  reálna a že existuje. S tým by určite nesúhlasilo 540 obyvateľov tejto dediny ako aj miestny rodák David Gilmour z kapely Pink Floyd. Miestny obyvatelia sa dokonca podieľali na natáčaní ako komparzisti.

Predstaviteľ hlavnej úlohy má s postavou mnoho spoločneho

Hlavnú úlohu v seriáli stvárnil James Norton, ktorého môžu diváci poznať zo seriálu Šťastné údolie. Ani jemu samotnému nie je teológia cudzia, pretože ju študoval priamo v Cambridge.

K nevôli jeho učiteľov ho to však ťahalo viac k divadlu. Avšak štúdium mu pomohlo získať rolu počas konkurzu do seriálu.

Herec si spomína niektoré scény z natáčania, ako na veľmi autentické.
Napríklad záchrana ženy z horiaceho domu.
Tiež epizódy, kde sa hlavná postava topí vo fľaškách alkoholu a bojuje s vojnovými spomienkami, nerobili hercovi žiadny problém a stvárnil ich priam bravúrne.

 

Úspešná séria

Grantchester je veľmi odvážnym seriálom, ktorý prepája duchovnú sféru s nástrahami svetského bytia. Aj preto bola prvá šesťdielna séria nesmierne úspešná a len vo Veľkej Británii ju sledovalo približne 6,6 milióna divákov. Preto vzniklo aj pokračovanie, ktoré sa natáčalo v Londýne, kde Sidney a Geordie opäť bojujú proti zločinu. Buďte s nimi pritom od stredy 5. októbra na Epic Drama.

Trailer: https://youtu.be/sA-RvLVJVsQ

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej