ONLINE MAGAZIN

Ako si užiť Las Vegas

Jedno z najznámejších amerických miest môžete navštíviť kedykoľvek v roku a zostať v ňom ako dlho chcete. Las Vegas totiž žije bohatým životom a nikdy nespí.  Je postavené na zábavu, adrenalín, hazard a odpočinok. Vydajte sa s nami do legendárnych miest z hollywoodskych filmov. Možno i preto by ste mali mať vo svojej batožine doplnky výživy pre hráčov a objaviteľov nekonečných priestorov tohto mesta – nech čo to vydržíte.

Prejdite sa po The Strip
Centrom diania v meste je Las Vegas Boulevard, ktoré sa prezýva Strip. Je dlhý šesť kilometrov a počas prechádzky si môžete prezrieť všetky luxusné hotely, svetoznáme kasína a pestrofarebné fontány. Strip ponúka toľko atrakcií, šou a dobrého jedla, že ho počas vášho pobytu nemusíte vôbec opustiť a stále budete mať čo objavovať. Boulevard začína vežou Stratosphere a končí obrovským hotelom Luxor v tvare pyramídy. T
en má kapacitu štyritisíc izieb a tak obrovské átrium, že by sa do neho na výšku vošlo deväť lietadiel.
Luxor navrhol architekt Veldon Simpson, tvorca ďalších slávnych hotelov v tomto meste – Excalibur v štýle stredovekého hradu a svietiaci MGM Grand Hotel s tropickou záhradou a vlakovou dráhou vo vnútri. Ak máte radi filmy Rocky 3, Rain Man alebo Iron Man, tak sa určite zájdite pozrieť do hotela Caesars Palace. V jeho antických priestoroch sa točili všetky tri tieto filmy.

 

Užite si atrakcie
Choďte na Stratosphere Tower, pretože táto 350 metrov vysoká veža ponúka oveľa viac než len vyhliadku. Môžete zájsť na atrakcie Big Shot, X Scream alebo Insanity a zvýšiť vašu hladinu adrenalínu. Nechať sa v takej výške vysunúť v kresle nad mesto alebo zažiť voľný pád stojí poriadnu dávku odvahy. Menej adrenalínovú vyhliadku na mesto ponúka ruský bicykel High Roller, z ktorého sa môžete kochať výhľadom 20 minút. Keď si užijete vzdušný živl, tak sa môžete presunúť za ohňom.
Pred hotelom Mirage je zadarmo k videniu ohnivá show.
Umelá vybuchujúca sopka Mirage Volcano vystreľuje kamene, chrlí lávu a hrá hudbu. Spojenie svetiel a muziky si užijete aj vo Freemont Street pri hoteli Plaza. Na strope tejto rozmernej obchodnej pasáže svieti 12 miliónov LED diód premietajúcich Viva Vision Light Show – farebné animácie, obrazy a videá. Na vodný pohľad láka turistov aj hrajúca fontána Bellagio Fountains. 1200 vodných trysiek vytvára pozoruhodný svetelný zážitok.
V už spomínanom hoteli Caesars Palace môžete vidieť show robotov s názvom Pád Atlantídy. Ak máte radšej klasickejšie bitky, tak v lagúne pred kasínom Treasure Palace sa každý deň odohráva bitka pirátskej plachetnice s anglickou loďou s výbuchy pušného prachu.
V meste nájdete kópie slávnych pamiatok – polovičnú Eiffelovú vežu, Benátky, repliku Sochy slobody, malý New York a menší Manhattan s mrakodrapmi a Brooklynským mostom. Na rozdiel od originálu sa v Las Vegas môžete medzi mrakodrapmi prejsť stokilometrovou rýchlosťou v horskej dráhe Manhattan Express Roller Coaster. A ideme ďalej!

USA, Nevada, Las Vegas, Downtown Old Las Vegas, Fremont

Preskúmajte okolie
Východne od Las Vegas leží pri meste Boulder City jedna z najväčších priehrad na svete. Hoover Dam je ideálna zastávka pre milovníkov techniky a veľkých stavieb. Je postavená z dvoch a pol miliónov kubíkov betónu, má 17 turbín a drží nádherne modré jazero Lake Mead. Tesne pri priehrade je platené a často preplnené parkovisko s frontami, takže je lepšie parkovať na parkovisku pri moste nad priehradou. Je tam voľnejšie a z mosta si vychutnáte krásny výhľad na hladinu jazera.
Vybavte sa dostatkom tekutín, pretože je tam väčšinou veľká horúčava. Nevada je skrátka Nevada. Pol hodiny cesty z Las Vegas stojí vojenská základňa Air Force.

V jej areáli leží jazero Groom Lake, pri ktorom sa údajne nachádzajú tajné podzemné laboratóriá a hangáre, kde sa skúmajú vraky lietajúcich tanierov a podobné zaujímavosti. Vodu si môžete užiť aj na rieke Colorado, ktorú je možné zísť na raftoch. Ak máte radi výšky, tak si kúpte let helikoptérou nad Grand Canyonom. Neďaleko Las Vegas leží jedno z najsuchších a najdrsnejších miest na Zemi, Death Valley. Keď sa tam vydáte džípom, uvidíte sopečné krátery, púštne duny a nádherné hory. Po výletoch po okolí si môžete oddýchnuť pri dobrej večeri, na masáži, pri show s bielymi tigrov a akrobatmi, na golfe, v divadle, na koncerte, … Las Vegas je mesto nekonečného výberu.

Pri návšteve „mesta hriechov“ je lepšie sa vyhnúť štátnym sviatkom – predovšetkým Silvestru, Dňu nezávislosti a sviatku svätého Valentína, kedy býva mesto plnšie ako inokedy. Potom už len stačí vziať si veľa peňazí na všetky atrakcie.

Zdroj: https://www.ervpojistovna.cz/
Viacej info: https://bit.ly/3CvLVCG

Foto: depositphotos

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej