ONLINE MAGAZIN

Ako si užiť Las Vegas

Jedno z najznámejších amerických miest môžete navštíviť kedykoľvek v roku a zostať v ňom ako dlho chcete. Las Vegas totiž žije bohatým životom a nikdy nespí.  Je postavené na zábavu, adrenalín, hazard a odpočinok. Vydajte sa s nami do legendárnych miest z hollywoodskych filmov. Možno i preto by ste mali mať vo svojej batožine doplnky výživy pre hráčov a objaviteľov nekonečných priestorov tohto mesta – nech čo to vydržíte.

Prejdite sa po The Strip
Centrom diania v meste je Las Vegas Boulevard, ktoré sa prezýva Strip. Je dlhý šesť kilometrov a počas prechádzky si môžete prezrieť všetky luxusné hotely, svetoznáme kasína a pestrofarebné fontány. Strip ponúka toľko atrakcií, šou a dobrého jedla, že ho počas vášho pobytu nemusíte vôbec opustiť a stále budete mať čo objavovať. Boulevard začína vežou Stratosphere a končí obrovským hotelom Luxor v tvare pyramídy. T
en má kapacitu štyritisíc izieb a tak obrovské átrium, že by sa do neho na výšku vošlo deväť lietadiel.
Luxor navrhol architekt Veldon Simpson, tvorca ďalších slávnych hotelov v tomto meste – Excalibur v štýle stredovekého hradu a svietiaci MGM Grand Hotel s tropickou záhradou a vlakovou dráhou vo vnútri. Ak máte radi filmy Rocky 3, Rain Man alebo Iron Man, tak sa určite zájdite pozrieť do hotela Caesars Palace. V jeho antických priestoroch sa točili všetky tri tieto filmy.

 

Užite si atrakcie
Choďte na Stratosphere Tower, pretože táto 350 metrov vysoká veža ponúka oveľa viac než len vyhliadku. Môžete zájsť na atrakcie Big Shot, X Scream alebo Insanity a zvýšiť vašu hladinu adrenalínu. Nechať sa v takej výške vysunúť v kresle nad mesto alebo zažiť voľný pád stojí poriadnu dávku odvahy. Menej adrenalínovú vyhliadku na mesto ponúka ruský bicykel High Roller, z ktorého sa môžete kochať výhľadom 20 minút. Keď si užijete vzdušný živl, tak sa môžete presunúť za ohňom.
Pred hotelom Mirage je zadarmo k videniu ohnivá show.
Umelá vybuchujúca sopka Mirage Volcano vystreľuje kamene, chrlí lávu a hrá hudbu. Spojenie svetiel a muziky si užijete aj vo Freemont Street pri hoteli Plaza. Na strope tejto rozmernej obchodnej pasáže svieti 12 miliónov LED diód premietajúcich Viva Vision Light Show – farebné animácie, obrazy a videá. Na vodný pohľad láka turistov aj hrajúca fontána Bellagio Fountains. 1200 vodných trysiek vytvára pozoruhodný svetelný zážitok.
V už spomínanom hoteli Caesars Palace môžete vidieť show robotov s názvom Pád Atlantídy. Ak máte radšej klasickejšie bitky, tak v lagúne pred kasínom Treasure Palace sa každý deň odohráva bitka pirátskej plachetnice s anglickou loďou s výbuchy pušného prachu.
V meste nájdete kópie slávnych pamiatok – polovičnú Eiffelovú vežu, Benátky, repliku Sochy slobody, malý New York a menší Manhattan s mrakodrapmi a Brooklynským mostom. Na rozdiel od originálu sa v Las Vegas môžete medzi mrakodrapmi prejsť stokilometrovou rýchlosťou v horskej dráhe Manhattan Express Roller Coaster. A ideme ďalej!

USA, Nevada, Las Vegas, Downtown Old Las Vegas, Fremont

Preskúmajte okolie
Východne od Las Vegas leží pri meste Boulder City jedna z najväčších priehrad na svete. Hoover Dam je ideálna zastávka pre milovníkov techniky a veľkých stavieb. Je postavená z dvoch a pol miliónov kubíkov betónu, má 17 turbín a drží nádherne modré jazero Lake Mead. Tesne pri priehrade je platené a často preplnené parkovisko s frontami, takže je lepšie parkovať na parkovisku pri moste nad priehradou. Je tam voľnejšie a z mosta si vychutnáte krásny výhľad na hladinu jazera.
Vybavte sa dostatkom tekutín, pretože je tam väčšinou veľká horúčava. Nevada je skrátka Nevada. Pol hodiny cesty z Las Vegas stojí vojenská základňa Air Force.

V jej areáli leží jazero Groom Lake, pri ktorom sa údajne nachádzajú tajné podzemné laboratóriá a hangáre, kde sa skúmajú vraky lietajúcich tanierov a podobné zaujímavosti. Vodu si môžete užiť aj na rieke Colorado, ktorú je možné zísť na raftoch. Ak máte radi výšky, tak si kúpte let helikoptérou nad Grand Canyonom. Neďaleko Las Vegas leží jedno z najsuchších a najdrsnejších miest na Zemi, Death Valley. Keď sa tam vydáte džípom, uvidíte sopečné krátery, púštne duny a nádherné hory. Po výletoch po okolí si môžete oddýchnuť pri dobrej večeri, na masáži, pri show s bielymi tigrov a akrobatmi, na golfe, v divadle, na koncerte, … Las Vegas je mesto nekonečného výberu.

Pri návšteve „mesta hriechov“ je lepšie sa vyhnúť štátnym sviatkom – predovšetkým Silvestru, Dňu nezávislosti a sviatku svätého Valentína, kedy býva mesto plnšie ako inokedy. Potom už len stačí vziať si veľa peňazí na všetky atrakcie.

Zdroj: https://www.ervpojistovna.cz/
Viacej info: https://bit.ly/3CvLVCG

Foto: depositphotos

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej