ONLINE MAGAZIN

Epic Drama odvysiela tretiu sériu výpravného seriálu Ponorka

Kritikmi aj divákmi oceňovaný koprodukčný seriál Ponorka (Das Boot) sa vracia. Slovenskú premiéru 3. série si môžete pozrieť už vo štvrtok 29. septembra o 21:00 exkluzívne na Epic Drama.

 

Fanúšikovia prvých dvoch sérii sa majú zaručene na čo tešiť. Pokiaľ však seriál Ponorka nepoznáte, rozhodne čítajte ďalej.

Keď mala nová desaťdielna séria premiéru v Nemecku a vo Veľkej Británii, vzbudila taký ohlas, že oslovila divákov rôznych žánrov. Vizuálne ohromujúci a dejovo strhujúci príbeh z druhej svetovej vojny, je vzrušujúcou zábavou vyšperkovanou hviezdnym obsadením. Navyše vnímavý fanúšik môže pri sledovaní odhaliť známe exteriéry. Táto séria sa totiž natáčala na Malte a z časti aj v Prahe.

Seriál Ponorka voľne nadväzuje na historický film z roku 1981. Píše sa temný rok 1942, vojnová mašinéria pracuje na plné obrátky a v okupovanom Francúzsku sa na svoju premiérovú misiu vydáva ponorka U-612, ktorej osudy mohli diváci sledovať v prvých dvoch sériách.Tretia séria sleduje mladú posádku ponorky, ktorá je vyslaná do vôd južného Atlantiku. Tam je prenasledovaná posledným veliteľom kráľovského námorníctva, ktorého stvárnil Ray Stevenson. Avšak kapitán Robert Ehrenberg (Franz Dinda) nebojuje len pod hladinou. Myšlienkami je stále v nemeckom Kielu, pri žene Gréte (Elisa Schlott), ktorej manžel trpí ťažkou povojnovou neurózou. V Kielu sa odohráva aj ďalšia časť príbehu. Diváci môžu sledovať Hannie (Luise Wolfram), dcéru Wilhelma Hoffmanna, ktorá je v manželstve s vysoko postaveným vojenským veliteľom nešťastná a keď stretne Schulza (Pierre Kiwitt), okamžite podľahne jeho šarmu.

Medzitým v Lisabone, ktorý zostáva neutrálny, prebieha sprisahanie, ktorého cieľom je lúpež ukradnutého vojnového zlata. Hagen Forster (Tom Wlaschiha) je zločincom na stope, ale počas pátrania ho bude prenasledovať jeho vlastná minulosť spojená s temnými skúsenosťami na východnom fronte. Hagen sa tak vyskytne na rázcestí morálneho rozporu, pričom narazí na Klausa Hoffmanna (Rick Okon), muža, ktorý by mohol zmeniť priebeh vojny.

Dve zdanlivo nesúvisiace dejové línie sa začnú pomaly prepájať až vyvrcholia do napínavého finále. Celú zápletku môžete sledovať od štvrtka 29. septembra o 21:00 na Epic Drama. Rozhodne je na čo sa tešiť.

Pohľad na druhú svetovú vojnu očami nemeckých vojakov nie je v historických filmoch až tak bežný. Ponorka sa tak môže smelo zaradiť k filmom ako Hliadka v Ardenách alebo k románom E. M. Remarqua.

Kvality tretej rady, ktorú už okúsili diváci v niektorých zemiach, dokladá aj fakt, že sa aktuálne pripravuje štvrtá séria, ktorej natáčanie prebieha práve v Česku.

Prvé dve série získali hneď niekoľko ocenení, ako napríklad cenu Magnólie z šanghajského festivalu či Zlatú nymfu za najlepší  dramatický seriál udelený bavorskou televíziou.

 

 

Vypravte sa do temných vôd Atlantiku, ale aj do ťažko skúšaných duší nových hrdinov. Každý štvrtok na Epic Drama.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

Študuj, pracuj a rozvíjaj cestovný ruch na Horehroní!

Horehronie so svojou vstupnou bránou, za ktorú sa pokladá mesto Brezno, ponúka rôzne oblasti, v ktorých sa možno v regióne uplatniť. Významnou oblasťou je práve oblasť cestovného ruchu, ktorá sa pokladá za jedno z najdynamickejších odvetví vôbec. Región Horehronie, s veľkým prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb, ponúka okrem toho množstvo turistických trás, cyklotrás, lyžiarskych stredísk, atrakcií […]

Čítať ďalej